Narodowe Czytanie, czyli święto literatury

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Narodowe Czytanie, czyli święto literatury
Narodowe Czytanie 2020 w Ogrodzie SaskimFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Fragmenty "Balladyny" w wykonaniu Węgra – Miklosa Zsigo, austriackiego profesora językoznawstwa Markusa Eberhartera i białoruskiego dziennikarza Radia Białystok Żmiciera Kościna. Między innymi tak wyglądało tegoroczne Narodowe Czytanie.


1200x660_nar-czytanie-20_01a.jpg
Narodowe Czytanie 2020

5 września odbyło się IX Narodowe Czytanie. W tym roku usłyszeć można było "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Czytano w całej Polsce i w 25 krajach na całym świecie. Przysłuchiwali się również cudzoziemcy mieszkający w Polsce. Jakie znaczenie ma Narodowe Czytanie dla cudzoziemców? Czy w ich krajach również jest organizowane święto literatury i w jaki sposób? Czy takie święta w Polsce i na całym świecie mogą zachęcić do czytania?


Posłuchaj

12:12
Powrót "Balladyny". Relacja z Narodowego Czytania (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W reportażu słyszymy fragmenty "Balladyny" w wykonaniu Węgra – Miklosa Zsigo, austriackiego profesora językoznawstwa Markusa Eberhartera i białoruskiego dziennikarza Radia Białystok Żmiciera Kościna. W reportażu wypowiadają się również artyści: Tomasz Zacharewicz – współreżyser Aktu I i II "Balladyny" Juliusza Słowackiego oraz Halina Łabonarska odtwarzająca Wdowę w I Akcie. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Literackie święta"
Autorka reportażu: Dorota Boniecka-Górny
Data emisji: 7.09.2020
Godzina emisji: 18.11

Polecane