Polska pomoc dla Libanu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polska pomoc dla Libanu
Widok na zniszczony wybuchem port w BejrucieFoto: PAP/EPA/WAEL HAMZEH

Po wybuchu w Bejrucie Polacy masowo zaangażowali się w pomoc dla mieszkańców zrujnowanego miasta. W całym kraju ruszyły zbiórki pieniędzy, żywności i rzeczy. Do Libanu polecieli też polscy strażacy.

Kilkanaście krajów wysłało pomoc medyczną do zniszczonego wybuchem azotanów Bejrutu. Największa w historii Libanu eksplozja zrujnowała nie tylko domy, ale także szpitale i przychodnie w mieście. Wybuch dodatkowo pogorszył katastrofalną sytuację miejscowej służby zdrowia. Na miejscu od kilku dni pracują także lekarze z zespołu ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. W całej Polsce ruszyły zbiórki na pomoc poszkodowanym Libańczykom.

Wcześniej polscy lekarze pomagali libańskim medykom na nowo zorganizować pracę szpitali, by zapobiec masowym zachorowaniom na COVID-19. Ta sama grupa lekarzy PCPM pracowała bowiem wiosną we Włoszech, gdzie również walczyła z koronawirusem. Pomoc jest teraz Libanowi niezbędna, bo wybuch zniszczył wiele placówek służby zdrowia. Nie działają dwa duże szpitale w Bejrucie, ale zniszczonych jest też wiele innych obiektów.


Posłuchaj

11:04
Polska pomoc w Libanie (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 


W ostatnich miesiącach służba zdrowia w Libanie znacząco podupadła wskutek kryzysu gospodarczego i pandemii koronawirusa. Specjaliści ostrzegają, że sytuacja może jeszcze się pogorszyć. Wczoraj w Libanie zanotowano rekordowo wysoką liczbę ponad 300 nowych zakażeń COVID-19.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Polacy dla Bejrutu"
Autorka reportażu: Olga Mickiewicz
Data emisji: 18.08.2020
Godzina emisji: 18.13

IAR/ml


Polecane