Maraton w czasie pandemii. Jak będzie wyglądać warszawska impreza?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Maraton w czasie pandemii. Jak będzie wyglądać warszawska impreza?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/OleksSH

– My nawiązujemy w naszej tradycji to imprezy z 2020 roku, kiedy ratowaliśmy ciągłość tej imprezy. Bieg odbył się wtedy  w 11 pętlach, a trasa była znana tak naprawdę w przeddzień biegu wieczorem. Tutaj nie było takiego zamieszania, ale dużo podobieństw jest – ocenia Marek Tronina, dyrektor  Maratonu Warszawskiego.


shutterstock bieganie 1200.jpg
Trening na poziomie komórkowym. Jak wspomagać nasze ciało?

Duże ograniczenia związane z tzw. rygorem sanitarnym. – Zgodnie z przepisami możemy pozwolić na udział równocześnie 250 osób. To oczywiście ma się nijak do tego, jak dużą imprezą jest maraton warszawski. Postanowiliśmy dać szansę jak największej liczbie osób na wzięcie udziału, organizując cztery niezależne tury po 250 osób. To nadal daje tylko tysiąc, ale jest to więcej niż 250 – mówi rozmówca Krzysztofa Łoniewskiego. Maraton odbędzie się w dniach 26-27 września. 


Posłuchaj

4:48
Maraton Warszawski. Co nas czeka we wrześniu i w kolejnych latach? (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

 Prezes fundacji "Maraton Warszawski" Marek Tronina z oficjalnym medalem 42. PZU-ORLEN Maratonu Warszawskiego podczas konferencji prasowej, dotyczącej organizacji tego sportowego wydarzenia. W trakcie spotkania zaprezentowano sponsorów tytularnych 42. Maratonu Warszawskiego, którymi zostali firma PZU, oraz koncern paliwowy PKN ORLEN, fot. PAP/Lesze Prezes fundacji "Maraton Warszawski" Marek Tronina z oficjalnym medalem 42. PZU-ORLEN Maratonu Warszawskiego podczas konferencji prasowej, dotyczącej organizacji tego sportowego wydarzenia. W trakcie spotkania zaprezentowano sponsorów tytularnych 42. Maratonu Warszawskiego, którymi zostali firma PZU, oraz koncern paliwowy PKN ORLEN, fot. PAP/Lesze

Kolejną zmianą jest trasa biegu. – Na potrzeby tych czterech maratonów, bo tak to będzie wyglądać, trasa biegu została zmieniona. Będzie się on odbywał na pięciokilometrowej pętli w centrum Warszawy. Start i meta będą znajdować się na placu Teatralnym – wyjaśniał w audycji "Biegam, bo lubię" Marek Tronina. 

42.195. Maraton Warszawski - historia, która trwa/Maraton Warszawski

Wspólny cel łączy. Dwa warszawskie maratony stają się jednym 

Po latach w Warszawie znów będzie tylko jeden maraton. – To jest niejako symboliczne połączenie. Dla nas to bardzo ekscytująca informacja. To, co do tej pory było dwiema imprezami, czyli Orlen Warsaw Marathonem i w ostatnich latach PZU Maratonem Warszawskim będzie teraz jedną imprezą –  PZU Orlen Maratonem Warszawskim. Ta wiadomość, jest o tyle istotna, że pokazujemy tutaj, że jeżeli każdy cofnie się o krok w swoich ambicjach i dumie, to jesteśmy się wstanie dogadać. Przyzwyczailiśmy się, że łatwiej jest w nam w Polsce dzielić, a trudniej łączyć. Myślę, że tym krokiem pokazujemy, że potrafimy znaleźć wspólny cel, wspólny sposób na jego realizację. Mogę z dumą powiedzieć, że udało nam się doprowadzić do tego, że w Warszawie będzie jedna impreza maratońska  – przyznał jej dyrektor. 


Dyrektor Biura Prewencji PZU Joanna Gorczyca (L) oraz z-ca dyrektora marketingu PKN ORLEN Grzegorz Bałkowiec (P) podczas konferencji prasowej, 27.08.2020 dotyczącej organizacji zbliżającego się 42. PZU - ORLEN Maratonu Warszawskiego. W trakcie spotkania zaprezentowano sponsorów tytularnych, którymi zostali firma PZU, oraz koncern paliwowy PKN ORLEN Dyrektor Biura Prewencji PZU Joanna Gorczyca (L) oraz z-ca dyrektora marketingu PKN ORLEN Grzegorz Bałkowiec (P) podczas konferencji prasowej, 27.08.2020 dotyczącej organizacji zbliżającego się 42. PZU - ORLEN Maratonu Warszawskiego. W trakcie spotkania zaprezentowano sponsorów tytularnych, którymi zostali firma PZU, oraz koncern paliwowy PKN ORLEN

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 27.08.2020 
Godzina emisji: 17.19

gs

Polecane