Łagodna dyscyplina, czyli jak wychować szczęśliwe dziecko

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Łagodna dyscyplina, czyli jak wychować szczęśliwe dziecko
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Dejan Dundjerski

Ukazała się właśnie książka pt. "Łagodna dyscyplina. Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci" autorstwa Sary Ockwell-Smith. Znajdziemy w niej opisane metody działania, przykładowe scenariusze i prawdziwe historie, które pomogą rodzicom zrozumieć, dlaczego dzieci źle się zachowują i jak mogą reagować skutecznie, a zarazem z empatią i miłością.


"Łagodna dyscyplina. Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci" autorstwa Sary Ockwell-Smith. "Łagodna dyscyplina. Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci" autorstwa Sary Ockwell-Smith.

Sarah Ockwell-Smith obala wiele mitów, które nagromadziły się wokół kar i motywowania dzieci, i proponuje alternatywne, efektywne podejście, u którego podstaw leży szacunek do dziecka. Nie należy jednak mylić go z rozpieszczaniem czy ignorowaniem niepożądanych zachowań – w centrum jej metody leżą zrozumienie i realistyczne oczekiwania względem dzieci, a także właściwe reagowanie na złe zachowanie. Proponowana przez nią łagodna dyscyplina skupia się na nauczaniu i uczeniu się zamiast na karach i nagrodach. Stanowi złoty środek między bezstresowym wychowaniem a programowaniem dziecka idealnego.


Posłuchaj

50:56
Czym jest łagodne wychowanie? (Audycja muzyczno-publicystyczna/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Znakiem rozpoznawczym Sarah Ockwell-Smith jest praktyczne, świeże podejście i skupienie się nie tyle na "filozofii" i teoretyzowaniu, ile na zaradzeniu konkretnym problemom.

Książka uwzględnia trudności występujące zarówno po stronie dzieci, jak i rodziców. Autorka pokazuje, jak wzajemne zrozumienie potrzeb przynosi rozwiązania problemów, i pomaga osiągnąć bliskość, a nie są to zwykle słowa kojarzone z dyscypliną!

Na temat książki i samej łagodnej dyscypliny rozmawiam z socjolożką Anną Kario-Skoczylas.

***

Tytuł audycji: Audycja muzyczno-publicystyczna
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: Anna Kario-Skoczylas (socjolożka, edukatorka, trenerka fundacji Familylab Polska) 
Data emisji: 26.08.2020 
Godzina emisji: 23.08

Polecane