O wyższości łąk kwietnych w miastach nad trawnikami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
O wyższości łąk kwietnych w miastach nad trawnikami
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/LedyX

Fundacja "Łąka" od momentu powstania walczy o bioróżnorodność, apelując i namawiając Polaków do zamiany trawników, które są kosztowne i pracochłonne w utrzymaniu na łąki kwietne. W ten sposób chcą też przywracać zagrożone gatunki, tworząc dla nich odpowiednie środowisko.

Fundacja ma już pierwsze sukcesy z tym związane. Kilka owadów z "Czerwonej księgi gatunków zagrożonych" publikowanej przez IUCN, zostało zaobserwowanych przez naukowców na dwóch łąkach w Warszawie! Ich powrót jest bezpośrednio związany z powstaniem łąk kwietnych.


Posłuchaj

50:06
Dlaczego warto tworzyć łąki kwiatowe? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Fundacja przy pomocy roślin chce też walczyć ze smogiem. Antysmogowa mieszanka nasion kwiatów łąkowych, stworzona przez fundację jest od kilku lat interesującym kierunkiem badań także dla partnerów spoza Polski, np. z Norwegii. Fundacja działa wraz z partnerami z Niemiec, Czech, Austrii, Hiszpanii i Szwajcarii. Łąki mogą też pomóc osobom wykluczonym społecznie, dzięki specjalnym programom.

Youtube/Fundacja Łąka

Gościem audycji jest Maciej Podyma, twórca i prezes Fundacji "Łąka", innowator społeczny, członek Ashoki (organizacji, która wyszukuje, wspiera i zrzesza najbardziej wyróżniających się ludzi na świecie, których nowatorskie pomysły w niekonwencjonalny sposób pozwalają rozwiązywać różne problemy społeczne).

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście:
 Maciej Podyma (innowator społeczny, prezes Fundacji Łąka, członek Ashoki) 
Data emisji: 27.08.2020
Godzina emisji: 21.0

Polecane