Streamingi z miejscowości turystycznych coraz popularniejsze

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Streamingi z miejscowości turystycznych coraz popularniejsze
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Rawpixel.com

W czasach, gdy kamery i dostęp do internetu są niemal wszędzie, podróżowanie palcem po mapie zostało zastąpione przez podróżowanie… kursorem po ekranie. Coraz więcej osób, które w te wakacje zostali w domu, ogląda streamingi z kamer pogodowych umieszczonych w najpiękniejszych miejscowościach turystycznych w Polsce i na świecie. 


morskie oko ludzie east news 1200.jpg
Dobra pogoda przyciągnęła turystów w góry. Tatrzańskie szlaki bardzo zatłoczone

Posłuchaj

4:04
Plaża, słońce i szum morza… online! (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Już po kilku kliknięciach myszki możemy zobaczyć, jak wypoczywają turyści na plaży we Władysławowie i Międzyzdrojach czy na molo w Kołobrzegu. Ci, którzy preferują górskie widoki, mogą popatrzeć Tatry lub Beskidy, a "internetowi turyści", którzy wolą spędzić parę minut poza granicami kraju, mogą wybrać się m.in. do Mediolanu, Nowego Jorku czy, na Hawaje i na Madagaskar. Słowem – wszędzie, gdzie dusza zapragnie!

– Posiadamy ponad 500 kamer – nad morzem, na Mazurach w miastach. Jeżeli jest sezon letni, notujemy dużą oglądalność, zwłaszcza na bałtyckich plażach. Szczególnie teraz, w dobie koronawirusa – mówi Monika Trzaska-Świdowska z WebCamera.pl.

Wielu z nas może zadać sobie pytanie: kto, spędzając wakacyjne dni we własnych czerech ścianach, chciałby patrzeć, jak wypoczywają inni? Okazuje się, że chętnych jest całkiem sporo. – Jeżeli jest piękna pogoda, notujemy kilkaset tysięcy wejść dziennie – informuje nasza rozmówczyni. 

Waimea Bay Cam powered by EXPLORE.org/Explore Oceans

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorzy materiału reporterskiego: Izabela WoźniakJan Kałucki
Data emisji: 13.08.2020
Godzina emisji: 7.41

kr

Polecane