Włodek Pawlik solo! Kolejna odsłona Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020 [WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Włodek Pawlik solo! Kolejna odsłona Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020 [WIDEO]
Włodek PawlikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Za nami już trzeci występ w ramach Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal! 14 sierpnia na scenie Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej​ wszechstronny pianista i kompozytor zagrał solowy koncert, który mogliśmy usłyszeć i zobaczyć w streamingu na naszej stronie i Trójkowym Facebooku.

Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal realizowany jest dzięki długoletniej i bardzo twórczej współpracy Artysty z Programem 3 Polskiego Radia, oraz dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu Kultura w sieci – ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury. Partnerem jest Firma Yamaha Europe.   


Począwszy od 31 lipca 2020 roku poprzez siedem kolejnych letnich piątkowych wieczorów – zawsze o godzinie 19.00 – mamy okazję słuchać koncertów firmowanych nazwiskiem Włodka Pawlika – uznawanego za jednego z największych polskich jazzmanów, rozpoznawalnego na całym świecie, jedynego polskiego laureata Grammy w kategorii jazzu.
Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal Foto: mat. promocyjne

Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal to cztery koncerty transmitowane bezpośrednio ze Studia Polskiego Radia im. A. Osieckiej: 

Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne

Trzy kolejne wieczory – 28 sierpnia oraz 4 i 11 września – to prezentacja trzech materiałów archiwalnych o wyjątkowej wadze z punktu widzenia dorobku artysty – w tym nigdzie nie prezentowany wcześniej zapis dwóch koncertów z legendarnego Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku (2018), a także premierowy koncert płyty "Zagajewski/Pawlik-Mów spokojniej" (Palladium, 2016) z udziałem Adama Zagajewskiego czytającego własne wiersze.

Trzy ostatnie koncerty będą prezentowane na kanale YouTube – Pawlik Relations.

Włodek Pawlik - Summer Jazz Festiwal 2020 | Koncert/Polskie Radio

(mat. prasowe)

Polecane