Krzysztof Hołowczyc: życie ma wartość, jeżeli jesteś potrzebny

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krzysztof Hołowczyc: życie ma wartość, jeżeli jesteś potrzebny
Krzysztof Hołowczyc i Katarzyna Stoparczyk Foto: R. Szewczak

– Mimo walki, zdobywania różnych tytułów, niesamowitych wyzwań na granicy życia i śmierci, świadomość, że powraca się do domu, gdzie jest prawdziwe życie, jest myślą przewodnią mojego życia – wyznał były kierowca rajdowy, Krzysztof Hołowczyc.

Krzysztof Hołowczyc trzykrotnie został rajdowym mistrzem Polski i zwycięzcą Rajdu Polski. Ma na swoim koncie także m.in. mistrzostwo Europy, trzecie miejsce w Rajdzie Dakar, drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata oraz nagrodę FIA International Cup for Cross-Country Bajas. W 2015 roku ogłosił koniec swojej kariery. Prywatnie jest mężem, ojcem trzech córek i dziadkiem.


Posłuchaj

47:10
Krzysztof Hołowczyc gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Mam świadomość, że tak fajnie układam różne rzeczy dookoła, czuję się coraz bardziej bezpieczny – mówił sportowiec. Na pytanie Katarzyny Stoparczyk, na ile wyceniłby swoje życie, odpowiedział: – Życie ma wartość, kiedy staje się ojcem, dziadkiem, kiedy ma się świadomość, że wiele spraw zostało już załatwionych, że bezpieczeństwo ich bliskich jest coraz większe. Chciałbym odchodzić w takim momencie, w którym wiedziałbym, że wszystko moi bliscy są bezpieczni.


***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Krzysztof Hołowczyc (kierowca rajdowy, prezenter telewizyjny)
Data i godzina emisji: 15.02.2020, 8.10
Data i godzina powtórki: 8.08.2020, 13.10

 

 

Polecane