Musical "Bracka 81" – Michał Zabłocki o niezwykłym projekcie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Musical "Bracka 81" – Michał Zabłocki o niezwykłym projekcie
Michał ZabłockiFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

– W czasach pandemicznych ocaliliśmy ten projekt, chociaż wydawało się, że jest nie do ocalenia – mówił autor piosenek, scenarzysta i poeta Michał Zabłocki w oczekiwaniu na koncert poprzedzający premierę musicalu "Bracka 81", który współtworzy z nikim innym, jak z Grzegorzem Turnauem. 


Posłuchaj

6:19
Artysta w stanie wojennym – przed premierą koncertu "Bracka 81" (Byle do 13/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Musical "Bracka 81" opowiada o losach niespełnionej piosenkarki i młodego, równie nieznanego poety, który specjalnie dla niej przybywa ze stolicy do Krakowa. Tam 12 grudnia odbywa się jego wieczór autorski, a dzień później wybucha stan wojenny. Mężczyzna zostaje niejako uwięziony w domu piosenkarki wraz z jej mężem, z którym rozpoczyna artystyczną sekretną współpracę. Ich twórcze drogi wkrótce się rozchodzą, ale ich praca nie idzie na marne, bo napisane wspólnie utwory oddają swojemu zdolnemu sąsiadowi, który nazywa się… Grzegorz Turnau.

Data premiery scenicznej spektaklu nie jest jeszcze znana, za to 22 sierpnia odbędzie się koncert, gdzie będzie można usłyszeć i zobaczyć cały materiał ze spektaklu w streamingu.

– Robimy, co możemy, czyli pokazujemy światu muzykę do musicalu. Postanowiliśmy nie robić statycznego obrazka, ale pokazać ludziom artystów, którzy śpiewają. Chociaż nie będą oni na scenie, tylko na sali prób, ale pod względem wokalnym i muzycznym będzie to gotowe dzieło. Wszystko, co byłoby w inscenizacji, będzie przetransponowane na to, co słychać – zapowiada Michał Zabłocki.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Gabriela Darmetko i Piotr Stelmach 
Gość: Michał Zabłocki (autor tekstów piosenek, scenarzysta, reżyser teledysków, poeta)
Data emisji: 5.08.2020
Godzina emisji: 10.21

kr

Polecane