Wolne Ścieżki, czyli "podkast wolnych ludzi"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wolne Ścieżki, czyli "podkast wolnych ludzi"
Zdjęcie towarzyszące projektowi Wolne Ścieżki Foto: mat. promocyjne

Ta podróż potrwa dziesięć tygodni i każdy z Państwa może wziąć w niej udział. Odwiedzimy 10 miejsc w różnych zakątkach Polski. A wszystko to za sprawą dźwięku i Internetu.

"Wolne Ścieżki to podkast do wolnego słuchania. Co to znaczy? Mamy nadzieję, że zdarzy się tak, że po nim uśniesz. Że po całym dniu załatwiania, ogarniania, biegania, włączysz sobie Wolne Ścieżki i odpłyniesz. Dlatego mówimy, że to dobre rozmowy na koniec dnia. Bo dobrze robią głowie. Wolne Ścieżki to podkast wolnych ludzi. Każdy odcinek to spotkanie z twórcą, który żyje blisko natury i czerpie z niej inspirację; z człowiekiem, który nie bał się w życiu iść własną ścieżką; artystą, który dzieli się opowieścią o tym, co dla niego najważniejsze. Wolne Ścieżki to dźwiękowe podróże. Bo oprócz ludzi i słów, zwracamy uwagę na odgłosy przyrody z otoczenia naszych bohaterów. Odgrywają one jedną z głównych ról w podkaście. Dźwięki natury pochodzą z regionów, w których rozmawiamy. Wolne Ścieżki można też zobaczyć. Każdemu odcinkowi towarzyszą zdjęcia dokumentalne robione analogowo. Chcieliśmy, żeby to nasze niespiesznie odbywało się także w warstwie wizualnej. Zdjęcia na filmach, za każdym razem z ograniczoną ilością klatek, wymagały skupienia i innego tempa. Wolnego"  opisują pomysłodawcy projektu.


Posłuchaj

4:13
Rusza projekt Wolne Ścieżki (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Premiera podkastu 5 sierpnia. Pierwszy odcinek, którego fragmenty mogą Państwo usłyszeć w materiale, można wysłuchać na stronie www.wolnesciezki.pl oraz na wszystkich platformach podkastowych.

Materiał przygotowała nasza reporterka Justyna Godz, która również współtworzy projekt Wolne Ścieżki. Podobnie jak nasz Trójkowy redaktor Janusz Deblessem, który odpowiedzialny jest za realizację dźwięku w podkastach.

Projekt Wolne Ścieżki dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu "Kultura w sieci".

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: 
Patrycjusz Wyżga
Autorka materiału: Justyna Godz
Data emisji: 5.08.2020
Godzina emisji: 17.39

mat. promocyjne/mk

Polecane