Wesele w cieniu koronawirusa. Będą nowe obostrzenia?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wesele w cieniu koronawirusa. Będą nowe obostrzenia?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/LL_studio

Organizacja ślubów i wesel w czasach pandemii koronawirusa jest szczególnie trudne, a będzie jeszcze trudniejsze, bo prawdopodobnie szykują się nowe obostrzenia. To dlatego, że uroczystości weselne stały się źródłem zakażeń.


Posłuchaj

3:51
Wesele w czasach pandemii – z czym mierzą się organizatorzy? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia zmianę legislacji w sprawie

ślub wesele 1200 free
Organizacja ślubów i wesel w czasach pandemii koronawirusa jest szczególnie trudne, a będzie jeszcze trudniejsze, bo prawdopodobnie szykują się nowe obostrzenia. To dlatego, że uroczystości weselne stały się źródłem zakażeń.

wesel. Wyjaśnił, że część z nich odpowiada za nowe ogniska koronawirusa. – Naprawdę trzeba wziąć to sobie do serca i zacząć być odpowiedzialnym i rozważnym. Podobnie jak z maseczkami, podobnie z tymi weselami i spotkaniami rodzinnymi. Dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego. Nie może być 300-400 – powiedział.

Nowe zasady

Minister zdrowia mówił też o pomyśle rejestrowania dużych spotkań, w tym wesel, po to, by można było łatwiej prowadzić dochodzenie. Rejestracja miałaby również polegać na zgłaszaniu listy gości, którzy na tym weselu bawią się naprawdę.

– Mam mieć w bazie dane wszystkich swoich gości – imię, nazwisko, adres, numer telefonu. Jak to ma się do życzeń składanych pod kościołem czy urzędem stanu cywilnego? Do sytuacji, w której ludzie dają sobie buziaki, a później przychodzą na salę weselną i mają siedzieć dwa metry od siebie w maseczkach? – zastanawia się Krzysztof Maliszewski, właściciel sali weselnej pod Warszawą.

Zdjęcie ilustracyjne  Foto: shutterstock.com/sandyman Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/sandyman

Jak się bawić, to z dystansem

Wesele w czasach pandemii to także duże zmiany, jeżeli chodzi o popularne zabawy weselne. Tu animatorzy, w tym Marek Bałuta, muszę wykazać się sporą kreatywnością. – Zdecydowanie lepiej pewnych zabaw nie proponować –popularnych węży, korowodów, które wymagają trzymania się za biodra czy ręce. Jest szereg innych animacji, które jeszcze bardziej zbliżają ludzi oddechem, ustami, więc tego należy unikać – mówi wodzirej.

"Jest jak jest"

Niektóre pary już raz przeskładały wesele i nie chcą kolejnych zmian. Jedną z nich jest Pani Paulina i jej mąż, dla których marsz weselny zagra 20 września. – To drugie podejście, bo pierwsze było w czerwcu. Pierwsze nie było pewne, tak samo, jak nie jest pewnie teraz. Sytuacja jest, jaka jest i musimy stawić temu – podsumowuje.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału reporterskiego: Izabela Woźniak
Data emisji: 5.08.2020
Godzina emisji: 6.20

kr

Polecane