Frele, czyli śląska energia na scenie Trójki. Posłuchaj i zobacz!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Frele, czyli śląska energia na scenie Trójki. Posłuchaj i zobacz!
Frele i Marcin Wyrostek na Trójkowej scenieFoto: Wojciech Kusiński

Na razie bez publiczności, ale już na żywo i w streamingu wideo – koncertowe życie wróciło do Trójki na dobre. W niedzielę 9 sierpnia o godz, 19.00 w studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpiło żeńskie trio Frele ze Śląska, a gościem specjalnym wieczoru był znakomity akordeonista Marcin Wyrostek. Występ dziewczyn mogliśmy usłyszeć na antenie Trójki, a także zobaczyć na naszej stronie, YouTubie i Trójkowym Facebooku. 

Posłuchaj

49:54
Frele z albumem "Hehe" na Trójkowej scenie! (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Frele "Hehe"  Foto: mat. promocyjne Frele "Hehe" Foto: mat. promocyjne

Zespół Frele, jeszcze jakiś czas temu kojarzony głównie z zabawnymi coverami znanych hitów w języku śląskim, 26 czerwca wydał album "HEHE". Płyta "HEHE" jest drugim krążkiem tria Frele, lecz pierwszym zawierającym w całości autorskie kompozycje wokalistek. Płyta powstała przy współpracy z uznanym polskim producentem, Michałem Kushem, odpowiedzialnym m.in. za sukces Darii Zawiałow.

Płyta zawiera 12 kompozycji, w tym dwie w języku śląskim. Gościnnie wystąpił na niej akordeonista Marcin Wyrostek, którego możemy usłyszeć w utworze "Zachowaj dystans".

Dotychczas ukazały się cztery single promujące album, w tym jeden, "Za bardzo", połączony z performatywnym klipem na rzecz walki z internetowym hejtem. Płytę określić można mianem alternatywnego popu z nawiązaniami do muzyki lat 80., pojawiają się na niej również elementy orkiestrowe (orkiestra górnicza). Liczne nawiązania do muzycznej kultury Śląska, a także trzy mocne głosy głównych wokalistek, to elementy, który mocno wyróżnia krążek na polu szeroko pojętej muzyki alternatywnej.

Wideo z koncertu Freli w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej można zobaczyć poniżej:

Koncert Frele i Marcin Wyrostek razem na scenie Trójki!/Polskie Radio


Frele o albumie "HEHE" w audycji Piotra Stelmacha – posłuchaj --->


. .

(mat. prasowe)

Polecane