"Nim wstanie dzień". Powstanie Warszawskie w komiksie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Nim wstanie dzień". Powstanie Warszawskie w komiksie
okładka książkiFoto: mat. promocyjne

– W tym zadziwiającym świecie jest legenda o Warsie i Sawie i słodkie kotki przechadzające się po mieście, a jednocześnie krwawe ślady i demony jak z najstraszniejszych horrorów. To jedna z prób pogodzenia się z tragedią Powstania Warszawskiego w komiksie – mówi Mateusz Matyszkowicz o wydawnictwie "Nim wstanie dzień".

"Nim wstanie dzień" to antologia komiksów znanego w świecie polskiego komiksu rysownika Ernesto Gonzalesa. Autorami scenariuszy są Grzegorz Janusz, Marika, Tomasz Pastuszka oraz Rafał Skarżycki.


Posłuchaj

1:11
Mateusz Matyszkowicz poleca komiks o Powstaniu Warszawskim (Trójkowy chuligan literacki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Album cechuje ogromna różnorodność – każdy komiks ma zupełnie inną formę, klimat oraz ładunek emocjonalny. Historie "Wyjście", "Chodzące nieszczęście", "Traf", "Legendy" i "Śnieg" zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie na komiks o Powstaniu Warszawskim pt. "Powstanie '44 w komiksie" w latach 2007-2010, a następnie wydane w antologii pokonkursowej. "Idziemy w noc" to komiks, który bazuje na animowanym teledysku o tym samym tytule w wykonaniu Mariki i zespołu Maleo Reggae Rockers. "Legenda" zaś to zupełna nowość.  Jedno jest pewne, wszystkie zebrane tu opowieści zasługują na szczególną uwagę czytelnika.

***

Tytuł audycji: Trójkowy chuligan literacki 
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 1.08.2020
Godzina emisji: 6.46

mat. prasowe/mk


Serwis Powstanie Warszawskie Serwis Powstanie Warszawskie

Polecane