Włodek Pawlik Trio na żywo w studiu Trójki. Zobacz!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
 Włodek Pawlik Trio na żywo w studiu Trójki. Zobacz!
Włodek Pawlik TrioFoto: Cezary Piwowarski

W piątek 31 lipca w studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpił Włodek Pawlik Trio w składzie: Włodek Pawlik – fortepian, Paweł Pańta – konbtrabas, Cezary Konrad – perkusja. Był to koncert inaugurujący Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020. Występ transmitowaliśmy na antenie, stronie internetowej, kanale YouTube i Facebooku Trójki.

Wszechstronny pianista i kompozytor muzyki jazzowej, filmowej i teatralnej. Lider formacji Włodek Pawlik Trio. Jedyny polski laureat laureat nagrody Grammy w kategorii jazzu – za płytę "Night in Calisia".


 Od 31 lipca, przez siedem kolejnych letnich piątków,  zawsze o godzinie 19.00, muzyki tego wybitnego artysty oraz jego znakomitych gości będzie można posłuchać w ramach pierwszej, hybrydowej edycji Włodek Pawlik Summer Jazz Festiwal 2020. Transmisje i retransmisje koncertów na antenie radiowej Trójki oraz on-line od piątku 31 lipca.

***

Włodek Pawlik Summer Jazz Festival zrealizowany zostanie dzięki długoletniej i bardzo twórczej współpracy artysty z Programem 3 Polskiego Radia oraz dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu "Kultura w sieci" – ze strony MKiDN oraz NCK. Partnerem jest Firma Yamaha Europe.


Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne

Koncerty transmitujemy bezpośrednio z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej:

  • 31.07 – Włodek Pawlik Trio z udziałem Pawła Pańty – bass i Cezarego Konrada – drums (transmisja bezpośrednia na antenie Trójki)
  • 7.08 – Marek Bałata – vocal, Włodek Pawlik – piano  (transmisja online Trójka)
  • 14.08– Włodek Pawlik – piano solo recital (transmisja online Trójka)
  • 21.08 – Włodek Pawlik – piano, Łukasz Pawlik – cello (transmisja online Trójka)
Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne Włodek Pawlik Summer Jazz Festival Foto: mat. promocyjne

Trzy kolejne wieczory – 28 sierpnia oraz 4 i 11 września – to prezentacja trzech materiałów archiwalnych o wyjątkowej wadze z punktu widzenia dorobku artysty – w tym nigdzie nie prezentowany wcześniej zapis dwóch koncertów z legendarnego Blue Note Jazz Club w Nowym Jorku (2018), a także premierowy koncert płyty "Zagajewski/Pawlik-Mów spokojniej" (Palladium, 2016) z udziałem Adama Zagajewskiego czytającego własne wiersze.

Trzy ostatnie koncerty będą prezentowane na kanale YouTube – Pawlik Relations.

Włodek Pawlik plays "Stała w polu"(Polish folk song)/"Spring" (F. Chopin)/PawlikRelations

(mat. prasowe)


Polecane