Bartek Królik i "Pan od muzyki" na żywo w Trójce. Zobacz wideo!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bartek Królik i "Pan od muzyki" na żywo w Trójce. Zobacz wideo!
Bartek Królik w Trójkowym studiuFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wszechstronny muzyk, kompozytor, producent i aranżer Bartek Królik, znany z grup Sistars i Łąki Łan, w niedzielę 2 sierpnia o godz. 19.05 pojawił się na Trójkowej scenie, gdzie zaprezentował swój solowy album "Pan od muzyki". Koncert było można usłyszeć na antenie Trójki, a także zobaczyć na naszej stronie, YouTubie i Trójkowym Facebooku. 

Posłuchaj

51:26
Bartek Królik i "Pan od muzyki" na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncerty w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Bartek Królik zadebiutował 20 lat temu w formacji Sistars, z którą – dzięki ogromnemu talentowi kompozytorskiemu i instrumentalnemu – podbił rodzimą scenę hiphopową. Po zawieszeniu działalności przez grupę nagrywał z wieloma artystami – z jego pomocy korzystali m.in. Tede, Agnieszka Chylińska, Łąki Łan, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Krzysztof Zalewski i O.S.T.R. Aż wreszcie zdecydował się nagrać coś na własny rachunek. "Pan od muzyki" – jak mówi sam Bartek – to podsumowanie jego dorobku. A do nagrania tej płyty zaprosił artystów, z którymi współpracował przed

14 trojka - koncert - Krolik Bartek___001632-min.jpg
"Pan od muzyki" w wersji live w Trójce!

dwie, owocne dekady.


Album "Pan od muzyki" Bartka Królika ukazał się 28 lutego 2020 roku nakładem wytwórni BMR Bear Music Records  Foto: mat. promocyjne Album "Pan od muzyki" Bartka Królika ukazał się 28 lutego 2020 roku nakładem wytwórni BMR Bear Music Records (Foto: mat. promocyjne)

– Zabierałem się do tej płyty 40 lat, zawsze chciałem to zrobić, tylko ze względów ekonomicznych nie byłem w stanie. Musiałem za coś żyć, z czegoś się utrzymywać. Odnajdowałem się w produkcji dla Łąki Łan czy dla Agnieszki Chylińskiej, bo kocham wszystkie style muzyczne i lubię to robić. Przez długi czas byłem zamknięty na pisanie tekstów, nie wiedziałem o czym chcę pisać. Jakiś czas temu trafiłem do szpitala. Wydarzyło się w moim życiu parę historii przełomowych. A one sprawiły, że się otworzyłem. Postanowiłem przekierować ten potencjał, urodzaj wieku średniego na pisanie. I skierowałem go w coś konkretnego, czyli w ten album – mówił Bartek w rozmowie z Numerem Raz w radiowej Czwórce.


"Pan od muzyki" to płyta różnorodna stylistycznie, pulsująca miejskim rytmem i życiowa w przekazie, która łączy w sobie R&B, soul, funk, jazz i pop w porywającą, bardzo taneczną całość. Dużo w niej ciepła, dobrej energii i pozytywnych emocji. I choć są to nowe brzmienia, pod którymi mogliby podpisać się choćby muzycy grupy Jamiroquai, to słychać w tym graniu ducha Jamesa Browna. Tę różnorodną, ale przede wszystkim bardzo przebojowa mieszankę stylistyczną Bartek zaprezentuje w niedzielę  na żywo w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej (koncert bez udziału publiczności).

Transmisja koncertu odbyła się w niedzielę 2 sierpnia o godz. 19.05 na antenie Trójki oraz – w formie wideo – na stronie Trójki, YouTubie i Facebooku stacji.

Bartek Królik i "Pan od muzyki" na żywo w Trójce/Polskie Radio

Setlista:

1. Więcej pary

2. Niski ton

3. Tłusty bit

4. Chodź

5. Sobą być

6. Nie zatrzymasz Sistars

7. Zapamiętać wszystko

8. Raj

9.Zostaw go

10. Get away Bobby Brown

11.Nad rzekę 

12. Ręka

***

"Raj" – pierwszy singiel zapowiadający album, miał premierę we wrześniu. Kllip do utworu zdobył pierwszą nagrodę Music Video Awards 2019 w kategorii POP, jako:

Znakomicie zrealizowany klip popowy. Do przejmującej piosenki powstał przejmujący obraz, popowy właśnie, to znaczy nie tyle "rozrywkowy?, co "czytelny, łatwo zrozumiały?. Nie bez znaczenia jest tu świetne casting i gra aktorów. To przykład bardzo udanego połączenia dokumentalnego podejścia do klipu bez zdjęć stricte dokumentalnych.

Bartek Królik - "Raj" (Official Video)/Bartek Królik

asz/mat. promocyjne/mk

Polecane