Muzyka, która daje nadzieję. Ania Szarmach z nowym singlem "Hope"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyka, która daje nadzieję. Ania Szarmach z nowym singlem "Hope"
Ania SzarmachFoto: mat. promocyjne

– "Hope" to, o dziwo, trudny numer. By zrealizować takie nagranie trzeba bardzo kochać muzykę i być chętnym do jej tworzenia, mimo granic, które nas dzieliły, mimo lockdownu – mówiła w Trójce Ania Szarmach o swoim nowym singlu nagranym wspólnie z nominowanym do nagrody Grammy amerykańskim perkusistą Davidem "Fingers" Haynesem.


Posłuchaj

18:19
Ania Szarmach z nowym singlem w Trójce! (Byle do 13/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Hope" będący wynikiem współpracy Davida "Fingersa" Haynes'a i autorów niemieckiego podcastu Berliner Zinner feat. Mehlhose to kolejny przykład na to, jak ograniczenia spowodowane pandemią mogą łączyć twórców pochodzących z różnych zakątków globu. Warto dodać, że w utworze na gitarze basowej zagrał Melvin Lee Davis – kierownik muzyczny zespołu legendarnej już wokalistki rhythmandbluesowej Chaki Khan.

David "Fingers" Haynes Foto: elevenmanagement.de/ mat. promocyjne David "Fingers" Haynes Foto: elevenmanagement.de/ mat. promocyjne

Inspiracją do powstania singla były właśnie pierwsze dni kryzysu związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa. – Moja chęć stworzenia piosenki, która dawałaby ludziom nadzieję, była tak samo duża, jak Davida. Stwierdziliśmy, że po prostu napiszemy razem piosenkę. Nie było to takie łatwe, bo wszystko było robione online, ale się udało. Wiem, że ta piosenka jest emitowana nie tylko w Polsce, co mnie bardzo cieszy – opowiadała artystka.

Do piosenki "Hope" powstał już teledysk:

Ania Szarmach & David “Fingers“ Haynes HOPE/YTSharmi

Zarówno wokalistkę, jak i Słuchaczy zapytaliśmy także o śpiewanie za kółkiem. Czy wstydzimy się tego, że śpiewamy z radiem, czy…. wręcz przeciwnie? – Śpiewam cały czas, czy jest muzyka, czy nie. Gdy w radio jest piosenka, która mi się bardzo podoba, z zawodowego przyzwyczajenia śpiewam drugim głosem, a jeżeli utwór przywołuje jakieś wspomnienia – po prostu słucham – odpowiedziała Ania Szarmach.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta Myszkowska Marcin Cichoński
Gość: Ania Szarmach (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów)
Data emisji: 29.07.2020
Godzina emisji: 12.07

kr


Polecane