Radiowa Trójka z wizytą w Chanii!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Radiowa Trójka z wizytą w Chanii!
Izabela Woźniak w ChaniFoto: Izabela Woźniak

Tym razem w ramach akcji "Trójka – jesteśmy połączeni" odwiedziliśmy z reporterskim mikrofonem Kretę.

Na Krecie rośnie 30 milionów drzew oliwnych, a gaje oliwkowe to dziesiątki hektarów ziemi. Mówią, że kreteńska oliwa jest najlepsza na świecie. Nasza reporterka Izabela Woźniak wybrała się w okolice Falassarna, by to zbadać. Postanowiła też wypłynąć w rejs z miejscowym rybakiem, bo przecież kreteńska kuchnia słynie z owoców morza.
A także z tego, że mieszkańcy wyspy gotują to, co rośnie dookoła nich, na przykład dzikie kapary. Pojechała też do górskiej miejscowości o nazwie Morwa, bo rosną tam morwy. Przy partyjce gry w karty pytała mieszkańców, co u nich słychać. Spotkała się też z Polakami zakochanymi w Krecie, którzy podjęli wyzwanie i przeprowadzili się na tę wyspę.
Relacji naszej dziennikarki prosto z Chanii można słuchać w czwartek, 30 lipca w porannym i w popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz w audycji "Byle do 13".

***

Akcja "Trójka – jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: SeulTbilisiWenecjęJerozolimęPulęPodgoricęOdessęKluż-NapokęKaliningrad, Nowy JorkBerlin, ChicagoTokio, Dubrownik, Los Angeles, Singapur, Niceę, Oslo, Pekin, Toronto, GenewęStambułSplit, Miami, PołagęWilnoDelhiBudapeszt, Sri Lankę i Tel Awiw.

Polecane