Dulfer, Hart, Dudziak, Miśkiewicz i Napiórkowski, czyli finałowy koncert Ladies' Jazz Festival 2020 w Trójce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dulfer, Hart, Dudziak, Miśkiewicz i Napiórkowski, czyli finałowy koncert Ladies' Jazz Festival 2020 w Trójce!
Urszula DudziakFoto: PAP/Marcin Obara

Na scenie w Gdyni Urszula Dudziak Solo oraz Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski, a na telebimach i w internecie: Wendy Lands, Candy Dulfer i Beth Hart – program finałowego koncertu tegorocznej, hybrydowej edycji Ladies' Jazz Festival zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Transmisja wydarzenia w najbliższą niedzielę 26 lipca w radiowej Trójce, początek o godz. 19.05.

Epidemia koronawirusa zmieniła diametralnie życie koncertowe na całym świecie. Z ograniczeniami spowodowanymi pandemią zmierzyć musieli się również organizatorzy tegorocznego Ladies' Jazz Festivalu w Gdyni – jedynej na świecie imprezy jazzowej, której bohaterkami są śpiewające panie.

Ladies' Jazz Festival 2020 Foto: mat promocyjne Ladies' Jazz Festival 2020 (foto: mat. promocyjne)

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się we wcześniej zaplanowanym terminie, od 20 do 26 lipca, choć – jak mówią organizatorzy – okoliczności zwyczajne nie są. Pandemia wymusiła na nich zastosowanie szczególnych rozwiązań, zapewniających artystom i publiczności bezpieczeństwo, co spowodowało ograniczenie biletowanych miejsc. W związku z tym wszystkie koncerty LJF można oglądać w internecie – na kanale YouTube i w mediach społecznościowych – a finałowy wieczór transmitowany będzie również przez radiową Trójkę.

Dla festiwalowej i radiowej publiczności na żywo w Teatrze Muzycznym w Gdyni wystąpią: Urszula Dudziak w solowym projekcie, Dorota Miśkiewicz z akompaniamentem Marka Napiórkowskiego, a on-line zaprezentowane zostaną mini-recitale: Wendy Lands, Candy Dulfer i Beth Hart. Koncert poprowadzi Piotr Baron z Programu 3 Polskiego Radia.

Koncert Beth Hart w studiu im. Agnieszki Osieckiej  Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio Koncert Beth Hart w studiu im. Agnieszki Osieckiej (foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio)

Radiowa Trójka jest wieloletnim patronem medialnym wydarzenia.

Transmisja w niedzielę 26 lipca od godz. 19.05.

Zaproszenie na Ladies' Jazz Festival 2020. Urszula Dudziak/Modernlook

Polecane