Morskie głębiny we własnym domu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Morskie głębiny we własnym domu
Koralowce w obiektywie Gabrieli DarmetkoFoto: Gabriela Darmetko

Dziś w audycji "Byle do 13" Gabriela Darmetko odwiedziła jeden z trzech największych sklepów akwarystycznych w Europie. – Łącznie mamy 100 tys. litrów wody – mówi pracujący tam Tomasz Niewiadomski.


Posłuchaj

4:23
Gabriela Darmetko w świecie akwarystyki (Byle do 13/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Na terenie sklepu znajduje się 400 akwariów, a ryby i inne żyjątka, które je zamieszkują, potrzebują do życia określonych warunków. – Woda jest preparowana, przepuszczona przez filtry osmotyczne, które uzdatniają wodę miejską. Następnie my ją zasalamy i tworzymy naturalną wodę morską, która jest zdatna do hodowli koralowców i ryb morskich – wyjaśnia Tomasz Niewiadomski.

W sklepie oprócz ryb, koralowców i krewetek można znaleźć… turboślimaki, które pomagają w walce z glonami.

Akwarium morskie  Foto: Gabriela Darmetko Akwarium morskie Foto: Gabriela Darmetko

Na to, a także na hydrometry, oświetlenie, skałki wapienne i preparaty chemiczne kiedyś mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Dziś ceny stają się coraz bardziej przystępne, a i gabaryty pozwalają na stworzenie akwarium we własnym mieszkaniu. 

– Aktualne trendy pokazują, że możemy mieć akwaria od 30 litrów, tylko w takim akwarium raczej nie możemy mieć ryby. Są gatunki, które są bardzo małe, więc można umieścić w akwarium jedną sztukę, krewetkę i koralowce, głównie miękkie. Najbardziej popularnym akwarium jest akwarium o pojemności 300 litrów – opowiada specjalista.

2. Akwarium Morskie. Jak założyć./OCEAN WORLD

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Gabriela Darmetko i Piotr Stelmach 
Data emisji: 21.07.2020
Godzina emisji: 11.15

kr

Polecane