Leszek Możdżer w Trójce o tegorocznym Enter Enea Festival

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Leszek Możdżer w Trójce o tegorocznym Enter Enea Festival
Leszek Możdżer i Mariusz OwczarekFoto: Ola Budka

W dniach 21-23 sierpnia w Poznaniu czeka nas 10. odsłona Enter Enea Festival, której patronuje m.in. Trójka. Dyrektor artystyczny wydarzenia – Leszek Możdżer, nie przywiązuje jednak zbytniej uwagi do tej liczby. – Jestem wychowany na systemie temperowanym dwunastotonowym. System dziesiętny powoduje same kłopoty – żartował pianista, który w rozmowie z Mariuszem Owczarkiem zdradził nazwiska gwiazd tegorocznej edycji.


Posłuchaj

8:17
W oczekiwaniu na 10. edycję Enter Enea Festival. Rozmowa z Leszkiem Możdżerem (Audycja muzyczna/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Jak czytamy na stronie internetowej wydarzenia "Enter Enea Festival promuje indywidualne poszukiwania w muzyce i prezentuje panoramę muzycznej energii oscylującej wokół jazzowej stylistyki i sprawdzającej się w plenerowej formie. Każdy z koncertów festiwalu dowodzi, że jazz to świeżość, dynamika i pole do nowych poszukiwań, przestrzeń muzyczna, która wymaga ciągłej akcji i odkrywania nowej drogi."

"

Drodzy, działamy! 21-23.08 widzimy się w Strzeszynku. Mam nadzieję w jak największym gronie. Bilety w drugiej połowie lipca.

Opublikowany przez Enter Music Festival Niedziela, 5 lipca 2020

W tym roku, z przyczyn związanych z pandemią koronawirusa, w panoramie tej znajdą się głównie polscy artyści. Wśród nich znajdą się m.in. grupa Mitch & Mitch, Kasia Pietrzko, Kamil Piotrowicz, Agnieszka Duczmal z orkiestrą oraz Michał Salamon, na którego Leszek Możdżer zwrócił szczególną uwagę.

– To młody pianista, który nagrał ostatnio wspaniałą płytę w moim studiu. Zachwycająca figura! To piękno skonstruował tak przebiegle, że momentami aż mu zazdroszczę.  Ja nie miałbym odwagi tak bezpośrednio sięgać po piękne rozwiązania, które po prostu są skuteczne i działają – mówił artysta.

Michał Salamon - Forgiveness/Michał Salamon

W tegorocznym line-upie znajdzie się także kilku zagranicznych artystów, w tym ukochany partner sceniczny Leszka Możdżera Lars Danielsson, Andrei Kondakov oraz Isvar Serabski, którego występ będzie transmitowany na antenie Trójki w finałowym dniu Enter Enea Festival w niedzielę 23 sierpnia po godz. 19.00.

Mariusz Owczarek i Leszek Możdżer w Trójkowym ogródku Foto: Ola Budka Mariusz Owczarek i Leszek Możdżer w Trójkowym ogródku Foto: Ola Budka

***

Nazwa audycji: Audycja muzyczna
Prowadzi: Mariusz Owczarek
Gość: Leszek Możdżer (pianista, kompozytor, dyrektor artystyczny Enter Enea Festival)
Data emisji: 18.07.2020
Godzina emisji: 11.10

mat. promocyjne/kr

Polecane