Marek Piekarczyk akustycznie. Zobacz wideo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Marek Piekarczyk akustycznie. Zobacz wideo
Marek Piekarczyk podczas koncertu w TrójceFoto: fot. PR/W. A. Jurzyk

Członek grupy TSA, współpracownik Teatru Muzycznego w Gdyni i współtwórca wielu charytatywnych projektów muzycznych pojawił się w Trójce 22 stycznia 2012 roku. N agranie tego koncertu przypomnieliśmy 19 lipca 2020.

W niedzielę, 22 stycznia 2012 roku antenie Trójki miało miejsce prapremierowe wykonanie nowej autorskiej piosenki Marka Piekarczyka z muzyką Marcina Nierubca. A poza tym w programie koncertu wersje akustyczne piosenek z ostatniej płyty "Źródło", autorskie utwory z płyty Marka Piekarczyka i Balls' Power "Xes" oraz wybrane piosenki z projektów specjalnych. Byli również goście specjalni i... niespodzianka!

Z grupą TSA, która uznawana jest za prekursora heavy metalu w Polsce, Marek Piekarczyk zaczął występować na początku lat 80. Ale w swojej karierze muzycznej ma także doświadczenie pracy z innymi zespołami oraz solowej.

Dużą część jego aktywności stanowiły też przedsięwzięcia charytatywne  projekt "Dom Muzyki" wspierający budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych, koncert charytatywny dla rodziny Ryszarda Riedla po śmierci muzyka czy dla polskich muzyków poszkodowanych podczas powodzi w 1997 roku, to tylko niektóre z nich.

Utwory napisane bądź wykonane przez Piekarczyka znalazły się też na płytach "Yugopolis" i "Odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza". A w 2009 roku ukazała się płyta "Źródła" z interpretacjami kompozycji polskich grup muzycznych, takich jak: Test, Skaldowie, Niebiesko-Czarni czy Klan, którą Piekarczyk składaj hołd muzyce i artystom tworzącym początki rock'n'rolla w Polsce.

W grudniu 2011 roku Marek Piekarczyk gościł w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na koncercie poświęconym pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

W koncercie akustycznym Markowi Piekarczykowi towarzyszyli:
Tadeusz Apryjas – gitara, wokal
Grzegorz Kapcia – gitara, wokal, drumla, harmonijka
Jacek Borowiecki – cajon, instrumenty perkusyjne

Tworzą oni zespół JaTaGrze i wszyscy, tak jak i Marek Piekarczyk, mieszkają w Bochni.

Polecane