Organek. Surowy rock na Trójkowej scenie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Organek. Surowy rock na Trójkowej scenie
Organek po raz kolejny oczarował publiczność w studiu im. A. Osieckiej Foto: W. Kusiński/ PR

20 lutego 2017 roku w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej zaprezentował się – w ramach specjalnego wydania muzycznej audycji "Aksamit" Anny Gacek – zespół Organek pod wodzą jej charyzmatycznego lidera, kompozytora, wokalisty i gitarzysty w jednej osobie – Tomasza Organka. Nagranie tego konceretu przypomnieliśmy w niedzielę 19 lipca 2020 roku.

To jeden z ulubieńców słuchaczy Trójki. Muzyk, który poważną karierę rozpoczął z grupą Sofa, a kilka lat temu zdecydował się na stworzenie autorskiego zespołu, wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej podczas specjalnego wydania audycji "Offensywa de Luxe" Piotra Stelmacha. I odebrał symboliczną nagrodę - Szczotę za 2016 rok. A także zaprezentował kilka piosenek swojej grupy, w tym hit "Mississippi w ogniu", która przez kilka tygodniu była na szczycie zestawienia "Listy Przebojów Programu 3".


Posłuchaj

50:47
Organek w Trójce. Koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Aksamit/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Utwór ten promował drugi album Organka zatytułowany "Czarna Madonna" (2016). Kompozycje z tej płyty złożyły się na koncert w Trójce. Oczywiście nie zabrakło też przebojów: "O! Matko" czy tytułowego nagrania z debiutanckiego krążka artysty, czyli krążka "Głupi".

Warto przypomnieć, że Organek jest laureatem muzycznej nagrody Mateusz Trójki 2014 za "odważny i oryginalny powiew rock'n'rolla w muzyce rozrywkowej na płycie 'Głupi' oraz przypomnienie istoty bezpośredniego i bardzo osobistego kontaktu z publicznością podczas koncertów zorganizowanych w małych miejscowościach na Podlasiu, latem 2014 roku".

Polecane