Zmarł Andrzej Strzelecki. Przypominamy rozmowę z Katarzyną Stoparczyk

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zmarł Andrzej Strzelecki. Przypominamy rozmowę z Katarzyną Stoparczyk
Andrzej StrzeleckiFoto: arch. prywatne

17 lipca, w wieku 68 lat, zmarł Andrzej Strzelecki, aktor teatralny i filmowy, reżyser, wykładowca i były rektor Akademii Teatralnej w Warszawie. Aktor w czerwcu 2019 roku gościł w audycji Myślidziecka 3/5/7. Przypominamy ten program, z Andrzejem Strzeleckim rozmawiała Katarzyną Stoparczyk.

Posłuchaj

48:17
Dzieciństwo i życie Andrzeja Strzeleckiego (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

To bodaj jedyna osoba, która przemierzyła pół świata, mając na bilecie zapisane nazwisko literackiej postaci, niejakiego Pana Rawlinsona.

Jak sam o sobie mówił, jego konserwatywna osobowość została ulepiona przez Axera, Bardiniego czy Holoubka. Wierzył w to, że nosi w swoim organizmie ślady ich obecności. Co jeszcze? Miał gotyckie podniebienie, świetnie grał w golfa i kolekcjonował porcelanowe buty. Miał ich ok. 400 egzemplarzy! I kochał muzykę. Twierdził, że ona jedna do końca posiadła ludzką duszę.

Gościem audycji był reżyser i aktor, Andrzej Strzelecki. – Jestem niezwykle dumny z moich dzieci. Są bardzo fajnymi ludźmi. Mój życiorys zawodowy zaczął się od kabaretu, ale całym swoim życiem zawodowym udowodniłem, że jestem odpowiedzialny – opowiadał.

W jaki sposób gość Katarzyny Stoparczyk nauczył się języka serbsko-chorwackiego? Co jego zdaniem jest najpiękniejsze w golfie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Andrzej Strzelecki (aktor, reżyser, satyryk, nauczyciel akademicki)
Data i godzina emisji: 15.06.2019, godz. 8.10
Data i godzina powtórki: 18.07.20202, godz. 13.08

ml/mk
Polecane