Kiedy muzyka łączy się z macierzyństwem. Rozmowa z Anią Rusowicz

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kiedy muzyka łączy się z macierzyństwem. Rozmowa z Anią Rusowicz
Ania RusowiczFoto: mat. promocyjne

– To był taki moment, w którym czułam jedność ze wszechświatem i takie melodie do mnie przyszły – tak Ania Rusowicz wspominała pracę nad swoim dawnym, pobocznym projektem niXes. Artystkę w plenerowym studiu Trójki ugościł Marcin Cichoński.


Posłuchaj

13:18
Ania Rusowicz nie tylko o muzyce (Byle do 13/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 niXes, czyli trio, w którego skład weszli Ania Rusowicz, perkusista Hubert Gasiul (prywatnie mąż wokalistki) oraz Kuba Galiński tworzyło muzykę, którą sami muzycy określali jako "neo hippie surf cosmic music". W listopadzie 2017 roku wydali swój debiutancki (i jedyny) album zatytułowany po prostu "niXes". Dlaczego utwory z tego krążka wydają się Ani Rusowicz tak wyjątkowe?

– niXes to był projekt bardzo specjalny, podyktowany tym, że byłam wtedy w ciąży. Można powiedzieć, że to była "płyta ciążowa" – żartowała artystka. – Kobiety w ciąży rzeczywiście czują się inaczej. Na mnie to wpłynęło tak twórczo, że powstało moje alter ego – mówiła.

– Chciałabym powrócić do tych piosenek. Nawet podczas wakacji skomponowałam dwa numery. Może znajdzie się czas, żeby wypuścić jakieś single – dodała.

niXes - Hole In The Universe (Official video)/Agora Muzyka

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Ania Rusowicz opowiedziała o podróży, która zainspirowała ją do napisania utworu "Przebudzenie" oraz o przyjaźni z Pauliną Przybysz.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Wioletta MyszkowskaMarcin Cichoński
Gość: Ania Rusowicz (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów)
Data emisji: 15.07.2020
Godzina emisji: 12.33

kr

Polecane