Anna Olej-Kobus: jestem silną osobowością

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Anna Olej-Kobus: jestem silną osobowością
Anna Olej-KobusFoto: afrykanka.pl

– Stałam się osobą, która zaczęła strasznie zabiegać o akceptację otoczenia kosztem rezygnacji z siebie. W którymś momencie zorientowałam się i powiedziałam sobie: "Hola, hola! Anka, przecież Ty taka nie jesteś!" – mówiła w Trójce Anna Olej-Kobus, niegdyś pracownica korporacji, dziś podróżniczka, fotografka i pisarka, która Afrykę zwiedziła wzdłuż i wszerz.


Posłuchaj

50:50
Anna Olej-Kobus o najważniejszych wartościach i podróżach (Audycja muzyczno-publicystyczna/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Annę Olej-Kobus do podróżowania zainspirowały pocztówki ze wszystkich stron świata, które jako dziecko dostawała od ojca – kapitana żeglugi wielkiej oraz Wielki Atlas Świata otrzymany w prezencie od babci. Po raz pierwszy Afrykę zobaczyła na własne oczy w wieku 7 lat, ale przełom w jej życiu przyszedł znacznie później, podczas samodzielnej podróży do Indii.

– To był 1992 rok. Uświadomiłam sobie, że skoro potrafię spełnić swoje największe marzenie, czyli pojechać na egzotyczną wyprawę, to znaczy, że potrafię spełniać swoje marzenia. To znaczy, że one nie są nierealne. Nie wiedziałam, kiedy i w jaki sposób uda mi się znów pojechać gdzieś daleko w świat, ale wiedziałam, że skoro raz się udało, jest to możliwe – opowiadała bohaterka audycji w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk.

"

Jaki kierowca - takie auto! :D W Solitaire w Namibii, luty 2020.

Opublikowany przez AfrykAnka.pl Środa, 8 lipca 2020

Rzuciła pracę w korporacji, wyszła za mąż i wywróciła swoje życie do góry nogami. Dziś na swoim blogu, który zatytułowała "AfryKanka" Anna Olej-Kobus pisze o sobie tak: Zawodowo spełniam się jako pilotka wypraw, opowiadaczka historii, dziennikarka i fotografka (w dowolnej kolejności). Moje zdjęcia są w blisko 30 albumach, napisałam kilkaset artykułów i kilkanaście książek podróżniczych".

– Jestem silną osobowością. Wystarczy, że wiesz, kim jesteś, że to jest Twoje zdanie, ono jest zgodne z Twoimi przekonaniami i jesteś w stanie bronić go jak niepodległości. Nie warto iść na bzdurne kompromisy tylko po to, żeby ktoś był zadowolony – stwierdziła.

Dlaczego podróże to sztuka kompromisu? Odpowiada Anna Olej-Kobus/FundacjaHumanites

***

Tytuł audycji: Audycja muzyczno-publicystyczna
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Anna Olej-Kobus (podróżniczka, pisarka, fotografka, reporterka)
Data emisji: 14.07.2019 
Godzina emisji: 23.08

kr

Polecane