Dobre relacje z innymi. Dobre, czyli jakie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dobre relacje z innymi. Dobre, czyli jakie?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Cat Act Art

Tym, co w największym stopniu wpływa na nasze szczęście, są relacje międzyludzkie – tak wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Harvarda. "Dbać o relacje" – co to tak naprawdę oznacza?


Posłuchaj

1:53:11
Kilka słów o dobrych relacjach (Nie do powiedzenia/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Czy to oznacza częsty kontakt z rodzicami, mimo że jesteśmy już dorośli? A może telefon do koleżanki, nawet takiej, z którą nie jesteśmy bardzo blisko? Co wypada, a co potrzeba? Co to znaczy "mieć dobre relacje"?

Zdjęcie ilustracyjne  Foto: Jacob Lund/Shutterstock Zdjęcie ilustracyjne Foto: Jacob Lund/Shutterstock

– Relacje z rodzicami i relacje z przyjaciółmi to dwie zupełnie inne relacje. Jest jedna relacja, którą ma każdy z nas, której bardzo szybko się uczy, czyli relacja z samym sobą. Relacja z innymi ludźmi jest pochodną relacji z samym sobą. Dbać o dobre relacje z innymi oznacza trochę zadbanie o siebie i to, jak sami czujemy się ze sobą, bo to, co zaoferujemy i co odbierzemy, będzie efektem tego, jaką relację mamy sami ze sobą – mówił w Tróje psychoterapeuta Maciej Szczukowski.

Od samotności do bliskości, czyli o relacjach z sobą i z innymi - dr Katarzyna Waszyńska/Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

*** 

Tytuł audycji: Nie do powiedzenia
Prowadzi: Agnieszka Furtak-Bilnik
Goście: dr Martyna Goryniak i Maciej Szczukowski (psychoterapeuci)
Data emisji: 13.07.2020
Godzina emisji: 0.09

kr/gs

Polecane