"To sukces polskiej demokracji". Paweł Mucha o zwycięstwie wyborczym Andrzeja Dudy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"To sukces polskiej demokracji". Paweł Mucha o zwycięstwie wyborczym Andrzeja Dudy
Paweł Mucha: są spełnione wszelkie warunki, żeby Polsce zostały wypłacone środki z KPOFoto: PR

– Zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy to sukces polskiej demokracji. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takiej liczby wyborców popierających prezydenta ubiegającego się o reelekcję. Prawie 70 proc. frekwencja wskazuje, że kondycja naszej demokracji jest bardzo dobra – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta.

W "Salonie Politycznym Trójki" Paweł Mucha podziękował wyborcom za głosy na Andrzeja Dudę. – Prezydent zawdzięcza im swoje zwycięstwo, a było ich ponad 10 mln. To spektakularny sukces, bo nigdy nie mieliśmy takiej liczby wyborców popierających prezydenta ubiegającego się o reelekcję. To sukces polskiej demokracji i trzeba podziękować Polakom, którzy poszli do wyborów i wzięli w nich udział. Prawie 70 proc. frekwencja wskazuje, że kondycja naszej demokracji jest bardzo dobra – zaznaczył.

1200_Szczerski_PR1.jpg
"Kluczem była wiarygodność". Krzysztof Szczerski o zwycięstwie Andrzeja Dudy

"Wspólnotowy wymiar" prezydentury

Gość audycji odniósł się również do zaproszenia prezydenta wystosowanego do Rafała Trzaskowskiego. – Nie mam wiedzy, aby był jakiś sygnał z jego strony. Prezydent mówił o tym, że to zaproszenie jest nadal aktualne. Nie powinniśmy dziś w żaden sposób dzielić Polaków. W demokracji wyborcy decydują. Kończą się wybory i jesteśmy jedną wspólnotą. Nie ma dwóch grup Polaków. Prezydent wyraźnie podkreślał ten element niezależnie od tego, kto zwycięży. Urzędujący prezydent zapraszający swego kontrkandydata ma wymiar symboliczny – mówił prezydencki minister.


Posłuchaj

13:33
Mucha: kierunkiem proponowanym przez pana prezydenta jest współpraca (Salon Polityczny Trójki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+
Zdaniem rozmówcy "można spodziewać się tego, że kierunkiem proponowanym przez pana prezydenta jest współpraca. Andrzej Duda bardzo wyraźnie mówi o wzajemnym szacunku i podkreśla, że nie możemy dzielić się na określone grupy w taki sposób, że będziemy odmawiać godności i szacunku innym. Język sporu politycznego nie może prowadzić do głębokich podziałów. To nie służy dobru Rzeczpospolitej. Ci, którzy przegrali wybory, muszą zaakceptować to, że przegrali".
nowe pkwmid-20713190 1200.jpg
Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim. PKW podała oficjalne wyniki wyborów
Najczęściej czytane

– Przy wszystkich inicjatywach prezydenta będziemy mieli na uwadze wymiar wspólnotowy. Mam nadzieję, że także uroczystości 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej będą elementem wspólnotowym. Prezydent będzie dążył do tego, aby Polskę "odklejać". Zależy to także od polityków opozycji i apeluję o wygaszenie emocji i o to, aby pójść do przodu – podsumował.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Mucha (KPRP)
Data emisji: 14.07.2020
Godzina emisji: 08.13

pkr/ml

Polecane