Pozytywny Plastic i ich wysmakowany pop

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pozytywny Plastic i ich wysmakowany pop
Od lewej: Duet Plastic, czyli Paweł Radziszewski i Agnieszka Burcan oraz Piotr StelmachFoto: Polskie Radio

– To, że coś jest autentyczne, jest kluczem do wszystkich dobrych piosenek – stwierdziła w Trójce Agnieszka Burcan, która wraz z Pawłem Radziszewskim tworzy duet Plastic. 


Posłuchaj

20:27
Prapremiera w Trójce. "Waiting For A Plane" duetu Plastic (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

  

Jak sami piszą na swojej stronie internetowej: "Plastic to formacja, która od lat konsekwentnie tworzy swój własny muzyczny przekaz. Występują live w kilkuosobowym składzie. Grają z pozytywnym, energetycznym przesłaniem. Ich muzyka jest prawdziwie eklektyczną odmianą alternatywnego popu. Styl Plastic to charakterystyczne połączenie elementów akustycznych i elektronicznych, współczesnych i retro."

Nowy album pierwotnie miał ukazać się w maju, jednak pandemia nie oszczędziła żadnego z artystów i pokrzyżowała im plany. – Płyta już od jakiegoś czasu jest skończona, zmasterowana, wszystko jest gotowe. Postanowiliśmy przenieść premierę, być może, na początek przyszłego roku i regularnie wypuszczać single – zapowiada Paweł Radziszewski.

Pierwszym z nich był utwór "U Gonna Love It" – Jesteśmy pozytywnym zespołem. Bardzo lubimy grać. Rozumiem, że patrząc na nas, można stwierdzić, że nie bierzemy życia zbyt serio. I o tym jest ta piosenka – mówi Agnieszka Burcan.

Plastic - U Gonna Love It/Plastic Official

W audycji mogliśmy także przedpremierowo posłuchać kolejnego singla Plastic zatytułowanego "Waiting For A Plane", który na platformach streamingowych ukaże się dopiero 17 lipca. Oprócz naszych gości mogliśmy usłyszeć w tym utworze amerykańskiego trębacza Randy'ego Breckera, Włodka Pawlika, Krzysztofa Antkowiaka oraz Sarhana Kubeisi, gitarzystę polskiego progrockowego zespołu Satellite. 

"
Opublikowany przez Plastic Niedziela, 12 lipca 2020

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
G
oście: Paweł Radziszewski i Agnieszka Burcan (zespół Plastic)
Data emisji: 11.07.2020
Godzina emisji: 18.27

mat. prasowe/kr

Polecane