"Twój głos ma moc" – kampania Fundacji Avalon

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Twój głos ma moc" – kampania Fundacji Avalon
"Twój głos ma moc" kampania Fundacji AvalonFoto: Fundacja Avalon

To wyjątkowy projekt, w którym osoby z niepełnosprawnościami namawiają do głosowania. Jest to najprawdopodobniej jedyna taka inicjatywa w Polsce. – Celem naszej akcji jest pokazanie, że te osoby są aktywne, że one są w społeczeństwie, to trzy miliony osób – mówi rozmówczyni Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.

Przez cały tydzień w mediach społecznościowych publikowany będzie cykl wpisów ze zdjęciami, na których osoby z niepełnosprawnościami będą promowały udział w wyborach. Pierwsza część przedsięwzięcia realizowana była przed I turą wyborów i dotarła do prawie 42000 osób, wywołując ponad 2500 reakcji. Jej wyjątkowym elementem są bohaterowie – podopieczni i sympatycy Fundacji Avalon. Jest to piętnaście osób, które swoim przykładem zachęcają do aktywności obywatelskiej i udziału w głosowaniu. Przekonują, że zamiast szukać wymówek, warto zabrać głos właśnie w tym dniu, w którym możemy decydować w pełni.


Posłuchaj

12:46
"Twój głos ma moc". Osoby z niepełnosprawnościami mówią o wadze zaangażowania (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Przede wszystkim chcemy dać przestrzeń do zabrania głosu tym, którzy mimo posiadanych niepełnosprawności są aktywnymi obywatelami i wielu z nich może dla nas stanowić wzór w tym zakresie – komentuje Łukasz Wielgosz, pełnomocnik zarządu Fundacji Avalon.  

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Twój głos ma moc"
Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 9.07.2020
Godzina emisji: 18.11

"

"Nieważne kto wygra." Masz na to wpływ, możesz decydować. Bierz przykład z Tomka! Zagłosuj 12 lipca 2020 r. Pamiętaj, że Twój głos ma moc ❗ ✉ Idź na #wybory2020” #TwójGłosMaMoc

Opublikowany przez Fundacja Avalon Środa, 8 lipca 2020

Polecane