Igor Herbut o płycie "Chrust": to jak drzwi to innego świata

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Igor Herbut  o płycie "Chrust": to jak drzwi to innego świata
Założyciel i wokalista zespołu LemON Igor Herbut podczas koncertuFoto: PAP/Marcin Obara

– Bardzo często dla mnie na tym albumie jest dużo treści, więcej niż tej  pisanej, w dialogu instrumentów, w dialogu improwizacji i motywów – mówił Igor Herbut, opowiadając o swoim pierwszym solowym albumie zatytułowanym "Chust". 


Okładka albumu Igora Herbuta "Chrust" Okładka albumu Igora Herbuta "Chrust"

Czy jest jakiś klucz do albumu "Chrust"? – Chciałbym, żeby słuchacz, który po raz pierwszy słucha tego albumu, zaufał mojej kolejności, mojej chronologii – mówi Igor Herbut, przyznając, że początkowo może to być trudne, także ze względu na język łemkowski, który pojawia się m.in. na początku utworu "Latające słonie". – To jest trochę tak, jakbyś chciał wejść do jakiejś krainy i na początku byłyby wielkie drewniane drzwi, które musisz mocno popchnąć, żeby zobaczyć, co za nimi jest, a później jest już łatwiej – dodaje rozmówca Gabrieli Darmetko i Piotra Stelmacha.  


Posłuchaj

11:44
Igor Herbut o wadze harmonii i inspiracji (Byle do 13/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Dałem sobie taką misję, że będę mówił o tym, co czuję, jakie to jest i co jest dla mnie ważne. W tłumie ludzi jedna osoba, która jest w stanie to zrozumieć, zmienić swój świat, świat wokół siebie i się rozwijać. Jestem osobą, która została zainspirowana i staram się inspirować innych ludzi – przyznaje Igor Herbut.


Posłuchaj

7:03
Igor Herbut o swoich spotkaniach z Korą (Byle do 13/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Fani talentu wokalnego Igora z pewnością nie będą zawiedzeni, albowiem postawił sobie poprzeczkę jeszcze wyżej niż dotychczas. Niepowtarzalna barwa, błyskotliwa technika i emocjonalne interpretacje tekstów – na tej płycie są dopracowane do perfekcji. Album „Chrust” to znacznie więcej niż tylko głos i fortepian - to ponad 70 minut muzyki, na które składają się utwory, które nierzadko trwają nawet 7-8 minut. Oprócz premierowych utworów skomponowanych, napisanych, zaaranżowanych instrumentalnie zaśpiewanych i zagranych na fortepianie przez Igora Herbuta, jest również utwór skomponowany do wiersza Leopolda Staffa, który w ubiegłym roku Igor wykonał na żywo w radiowej Trójce.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Piotr Stelmach Gabriela Darmetko
Gość: Igor Herbut (muzyk, wokalista zespołu LemOn)
Data emisji: 30.06.2020
Godzina emisji: 11.gs

mat. prasowe/gs

Polecane