Ich wakacje zależą także od Ciebie. Pomóż dzieciom z domów dziecka wyjechać na wakacje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ich wakacje zależą także od Ciebie. Pomóż dzieciom z domów dziecka wyjechać na wakacje
Zdjęcie z obozu w 2018 rokuFoto: Fundacja Szczęśliwej Drogi

– Fundacja Szczęśliwej Drogi chce zorganizować obozy terapeutyczne dla swoich podopiecznych, młodzieży od 14 do 17 roku życia – mówi Kuba Strzyczkowski, dyrektor Radiowej Trójki. – Niestety fundusze jest trudno zebrać, a bardzo ważne jest dla nas, żeby zabrać ich na te wyjazdy. Zbliżają się do trudnego momentu usamodzielnienia się. Część z nich nie ma poza fundacją wsparcia w osobach dorosłych i potrzebuje bardzo dużo odwagi, żeby zrobić ten pierwszy krok w dorosłość – przyznaje Agata Skoczek, asystentka usamodzielniania.

– Dzieci będące w domach w czasie pandemii zostały poddane izolacji profilaktycznej, analogicznie jak osoby w domach opieki społecznej. W niektórych z nich ze względów bezpieczeństwa dzieci są cały czas zamknięte. Widzieli w mediach społecznościowych, że po poluzowaniu restrykcji ich rówieśnicy jeżdżą na rowerach, chodzą do parku, a oni nie  – mówi Kamila Gibas z Fundacji Szczęśliwej Drogi. 

– Przez kwarantannę byliśmy zamknięci i musieliśmy siedzieć w jednym miejscu. To się zaczęło w marcu, a wyszłam pierwszy raz chyba w czerwcu. Strasznie ciężko było to wytrzymać bez żadnych odwiedzin, bez kontaktu twarzą w twarz z przyjaciółmi – przyznaje wychowanka jednego z warszawskich domów dziecka, będąca pod opieką Fundacji Szczęśliwej Drogi.

Posłuchaj

3:00
Każdy z nas może pomóc dzieciom z domów dziecka wyjechać na wakacje. Trwa akcja SMS-owa (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

W trakcie pandemii w szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się podopieczni domów dziecka. Z Państwa pomocą chcielibyśmy zapewnić im wakacyjny obóz terapeutyczny, organizowany przez Fundację Szczęśliwej Drogi. Służyć temu ma zbiórka SMS-owa oraz specjalna audycja Zapraszamy do Trójki – popołudnie", którą w piątek 10 lipca w godzinach 16-19 poprowadzi Kuba Strzyczkowski.

Fundacja Szczęśliwej Drogi/Polskie RadioFundacja Szczęśliwej Drogi/Polskie Radio

JAK POMÓC?

Wyślij SMS o treści POMAGAM pod numer 75 265 (koszt jednej wiadomości to 6,15 zł z VAT).

Operatorzy Play, Orange, T-mobile i Plus zrzekli się dochodu z połączeń, dzięki czemu cała zebrana kwota posłuży organizacji wakacji dla podopiecznych Fundacji Szczęśliwej Drogi. Numer SMS jest aktywny od 1 do 20 lipca tego roku.

Można także dokonać przelewu na konto:

Fundacja Szczęśliwej Drogi

mBank 73 1140 2004 0000 3402 7596 4920

Aleje Jerozolimskie 113/115 lok. 7/0/1009/U

02-017 Warszawa


fot. Fundacja Szczęśliwej Drogi
fot. Fundacja Szczęśliwej Drogi

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Patrycjusz Wyżga
Autorka materiału reporterskiego: Ewa Dudzińska
Data emisji: 6.07.2020
Godzina emisji: 17.51

gs/ab

Polecane