62 dni z filmowymi klasykami – Kino Letnie Sopot - Zakopane

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
62 dni z filmowymi klasykami – Kino Letnie Sopot - Zakopane
Kino Letnie Sopot – Zakopane 2020Foto: Kinoletnie.pl

– Mamy COVID-ową wersję festiwalu, ale ludzie bardzo chętnie mierzą sobie temperaturę, bardzo chętnie sprawdzają, czy są zdrowi i z wielką przyjemnością zachowują dystans społeczny. Jestem bardzo szczęśliwy, że 13. edycja festiwalu się odbywa – mówił w Trójce Paweł Adamski, organizator festiwalu Kino Letnie Sopot - Zakopane.

Posłuchaj

49:30
Trwa najdłuższy wakacyjny festiwal w Polsce! (Trójkowo, filmowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Kino Letnie Sopot - Zakopane, czyli najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce, rozpoczął się 1 lipca i potrwa aż 62 dni. Mimo nazwy wydarzenia, w tym roku odbywa się on w aż trzech miejscach. Do sopockiego molo i Krupówek z Zakopanem dołączyła Ekomarina w Giżycku, gdzie we wtorki i środy filmy można oglądać z pokładu jachtu. Każdy dzień z festiwalem to oddzielna kategoria tematyczna.

 Sopockie molo i zakopiańskie Krupówki zmieniły się w najpiękniejsze kina pod gwiazdami. Właśnie oczekujemy na projekcję zgodnie z dniem tematycznym 125-lecia kina – zapowiedział organizator. 

"

Wystartowaliśmy 🎉 Przez kolejne 62 wakacyjne wieczory nasza ekipa Festiwalu Kino Letnie Sopot - Zakopane będzie czekać...

Opublikowany przez Mam plan na Kino Letnie Środa, 1 lipca 2020

– W niedziele mamy "Kobiece niedziele". Poniedziałki to "Siła muzyki", czyli filmy muzyczne. Wtorki w tym roku są wyjątkowe, bo to "Klasyka polskiego kina". Prezentujemy takie filmy jak chociażby "Hydrozagadka", od którego powstania mija w tym roku 50 lat. Środy to filmy oskarowe  1 lipca rozpoczęliśmy "Narodzinami gwiazdy" z Lady Gagą. Festiwalowe czwartki to nasz stały cykl, w które prezentujemy filmy, które wygrały festiwale w Cannes, w Wenecji i San Sebastian. Piątki to "Adaptacje na ekranie". Mamy "Wielkiego Gatsby'ego" i "Trainspotting", ale też "Dzikość serca" Davda Lyncha – opowiadał Paweł Adamski.

Wild At Heart (1990) - Official Trailer/Shout! Factory

W audycji ponadto:

  • Premiera:"Smak Pho", rozmowa (telefoniczna) z autorką filmu Mariko Bobrik oraz z odtwórcą głównej roli Thang Long Do;
  • Urodziny Igi Cembrzyńskiej  fragmenty archiwalnej audycji z udziałem aktorki, filmy Andrzeja i Janusza Kondratiuków;
  • Aktualności filmowe;
  • Piosenki i muzyka z filmów.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: 
Ryszard Jaźwiński
Autor rozmowy: Michał Piwko
Goście: Mariko Bobrik (reżyserka filmowa, twórczyni filmu "Smak Pho"), Thang Long Do (odtwórca roli Longa w filmie "Smak Pho"), Iga Cembrzyńska (aktorka, scenarzystka, reżyserka), Paweł Adamski (organizator festiwalu Kino Letnie Sopot)
Data emisji: 4.06.2020
Godzina emisji: 16.07


Polecane