Krzysztof Zalewski w hołdzie Czesławowi Niemenowi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krzysztof Zalewski w hołdzie Czesławowi Niemenowi
Krzysztof Zalewski z zespołemFoto: Wojciech Kusiński/PR

W pierwszą lipcową niedzielą 2020 roku zaprosiliśmy na retransmisję niezwykle emocjonującego koncertu Krzysztofa Zalewskiego. Jego premiera miała miejsce w Studiu Muzycznym PR im. Agnieszki Osieckiej 17 lutego 2019 roku. 

Krzysztof Zalewski – jeden z najmocniejszych rockowych głosów na polskiej scenie muzycznej, utalentowany, pracowity i oddany muzyce kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista. 


Posłuchaj

50:50
Krzysztof Zalewski śpiewa Niemena (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wydany na płycie w 2018 roku projekt "Zalewski śpiewa Niemena" powstał w ramach Motywu Niemen, który po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności podczas Festiwalu Jarocin 2017.

Znane piosenki Czesława Niemena zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego. Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach.

Nie wywrócił utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności i całą energię. W nowej odsłonie – zarówno na płycie, jak i na koncertach możemy usłyszeć takie utwory, jak: "Dziwny jest ten świat", "Jednego serca", jak i te jeszcze nieodkryte – "Doloniedola" czy "Pielgrzym".

W tym projekcie Krzysztofa Zalewskiego wokalnie wspierają Natalia i Paulina Przybysz.

PAP Czesław Niemen 1200.jpg
Małgorzata Niemen: Czesław kochał swoich fanów


Polecane