Jacek Sasin: Rafał Trzaskowski jest politykiem konfrontacyjnym

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jacek Sasin: Rafał Trzaskowski jest politykiem konfrontacyjnym
Jacek SasinFoto: Polskie Radio

- Andrzej Duda ma bardzo dobrą pozycję wyjściową, ale nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Walka będzie trwała do końca i aktywność prezydenta będzie duża - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.


Posłuchaj

13:26
Jacek Sasin: R. Trzaskowski dąży do konfrontacji z PiS (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że Andrzej Duda oferuje wizję prezydentury aktywnej i współpracującej z rządem. Przeciwną wizję prezydentury - zdaniem wicepremiera - proponuje Rafał Trzaskowski. - Prezydent nie może być hamulcowym, a taką wizję przedstawia Rafał Trzaskowski. To jest zła wizja dla Polski - powiedział. - Andrzej Duda wielokrotnie wpływał na decyzje rządu, korygował je. Używał też weta. Potrafił zaprotestować w odpowiednim momencie - dodał.

1200_Dworczyk_PAP.jpg
Szef KPRM: kiedy Warszawa ma problemy, rząd musi interweniować

Gość Programu 3 Polskiego Radia przypomniał, że w przeszłości były okresy kohabitacji, kiedy prezydent i rząd wywodzili się z różnych obozów politycznych. - Rafał Trzaskowski jest politykiem bardzo konfrontacyjnym. Każdy, kto obserwuje jego działania, musi dostrzec, że jest on nastawiony na konfrontację z PiS. Byłby on prezydentem, który używałby swoich narzędzi do blokowania rządu dla zasady - mówił Jacek Sasin.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W dalszej części rozmowy, Jacek Sasin zapowiedział, że w najbliższych dniach kopalnie wrócą do normalnej pracy. 9 czerwca ze względów epidemiologicznych wydobycie zostało wstrzymane w 12 śląskich kopalniach. - Okres przestojów w śląskich kopalniach powinien się niebawem skończyć. Wszyscy ci, którzy próbowali przekonywać, że to ograniczenie było jakimś chytrym planem likwidacji kopalń, gadali kompletne bzdury - wyjaśnił gość Beaty Michniewicz.

Na antenie Programu 3 Polskiego Radia wicepremier Sasin zapewnił, że do pracy z pełnym wydobyciem wrócą wszystkie kopalnie. - W tej chwili priorytetem było wygaszenie ognisk koronawirusa w kopalniach i to się udało. Naszym celem jest doprowadzenie do tego, by górnicy mogli spokojnie pracować i żebyśmy rozwiązali obecne problemy - stwierdził wicepremier.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych
Data emisji: 30.06.2020
Godzina emisji: 8.12

IAR/ml

Polecane