Paweł Kowal o wynikach wyborów: jest dziś w Polsce wołanie o zmianę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Paweł Kowal o wynikach wyborów: jest dziś w Polsce wołanie o zmianę
Paweł KowalFoto: PR

- Program Rafała Trzaskowskiego nie może być kopią programu PO. Coś w Polsce się zmieniło i jest szansa na zaproponowanie nowej formuły, odświeżenie - mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej.


Posłuchaj

13:10
Paweł Kowal: jest dziś w Polsce wołanie o zmianę (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

  

Przewodniczący PKW sędzia Sylwester Marciniak poinformował, że według cząstkowych danych Andrzej Duda wygrał I turę wyborów, zdobywając 43,67 procent głosów. W II turze znajdzie się też Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,34 proc.

Paweł Mucha 1200.jpg
Paweł Mucha: prezydent jest gotów do debaty z Rafałem Trzaskowskim

- Mówiłem, że Rafał Trzaskowski jest gotów do trójskoku, który się właśnie realizuje: 1. odbudowa poparcia Platformy obywatelskiej, 2. skok poparcia w sondażach i 3. wygrana w II turze - powiedział Paweł Kowal. - Dziś w Polsce jest wołanie o zmianę. Na przykład, ludzie, którzy zaufali Ministerstwu Zdrowia i ministrowi Szumowskiemu, teraz nie są zadowoleni. Wszyscy mieli pandemię, ale ktoś, kto miał nad tym zapanować, robił dobrą minę, a potem się okazało, że to nie tak. To się skumulowało z różnymi odczuciami z poprzednich lat, z tym poczuciem, że państwo należy tylko do partii – dodał.

Czwarte miejsce w wyborach uzyskał Krzysztof Bosak, który otrzymał, według cząstkowych danych 6,75 procent. Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,37 procent. Robert Biedroń - 2,21 proc.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Frekwencja, według cząstkowych danych, wyniosła: 64,4 procent.

*** 

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Paweł Kowal (poseł KO)
Data emisji: 29.06.2020
Godzina emisji: 7.42

IAR/ml

Polecane