Bieg Rzeźnika 2020, czyli powiew normalności w imprezach biegowych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bieg Rzeźnika 2020, czyli powiew normalności w imprezach biegowych
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Roberto Caucino

Bieszczadzki Bieg Rzeźnika (6-14 czerwca) w porównaniu do wszystkich tego typu imprez, które odbyły się w ciągu ostatnich czterech miesięcy, w największym stopniu przypominał przedpandemiczne zawody, a jednocześnie gwarantował uczestnikom bezpieczeństwo. O tym, jak tego dokonano, mowił na antenie Programu 3 Polskiego Radia dyrektor Biegu Rzeźnika Jarosław Bieniecki.


Posłuchaj

4:17
Impreza biegowa na nowych, bezpiecznych zasadach (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Jak podkreślił rozmówca Krysztofa Łoniewskiego, nie obyło się bez przeszkód, które organizatorom stawiał drodze nie tylko wirus, ale i warunki pogodowe. Zabrakło stref kibica i masowych startów.

– Musieliśmy zrezygnować ze sportowego charakteru imprezy. Z imprezy, która była wielkim wyzwaniem sportowym, zrobiliśmy imprezę, która promowała Bieszczady. Przez dziewięć dni udostępnialiśmy uczestnikom rasy bieszczadzkie i przez te dziewięć dni mogli oni pokonywać je w dowolnym terminie. Przez całą dobę obsługiwaliśmy całą strefę mety i strefę startu – wyjaśnił Jarosław Bieniecki.

"

Nietypowa, wyjątkowa tegoroczna edycja Festiwalu Biegu Rzeźnika w obiektywie Joli Błasiak-Wielgus.

Opublikowany przez Bieg Rzeźnika Wtorek, 23 czerwca 2020

Co istotne, uczestnicy biegli rozproszeni. – Zapisywali się na konkretne godziny startów, a limity osób były bardzo ograniczone. W pewnym sensie było to zorganizowane wyjście ludzi na szlaki, wymagające zmagań z samym sobą. Ludzie byli szczęśliwi, że mogą poczuć powiew normalności – stwierdził dyrektor Biegu Rzeźnika.

Bieg Rzeźnika 2020/Fundacja Bieg Rzeźnika

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Gość: Jarosław Bieniecki (dyrektor Biegu Rzeźnika)
Data emisji: 25.06.2020 
Godzina emisji: 17.19

kr/mk

Polecane