T.Love i podwójny powód do świętowania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
T.Love i podwójny powód do świętowania
Muniek Staszczyk na scenie w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Z okazji 55. urodzin Trójki w studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpił zespól T.Love, który świętował wówczas 35. rocznicę pierwszego koncertu. W niedzielę 21 czerwca 2020 roku przypomnieliśmy nagranie koncertu, który odbył się 9 kwietnia 2017 roku.

55. urodziny Programu 3 Polskiego Radia >>>

Zespół T.Love Alternative (Teenage Love Alternative) powstał w styczniu 1982, w stanie wojennym, i pod tą nazwą funkcjonował do roku 1987. W 1987 grupa zmieniła nazwę na T.Love pod tym szyldem wydając pierwszy oficjalny album pt. "Miejscowi - live". Ich ostatnia studyjna płyta zatytułowana "T.Love" ukazała się w 2016 roku. 

Większość albumów grupy uzyskało status złotych płyt, a składankowy "Love, Love, Love - The Very BesT.Love" - w roku 2012 status platynowej płyty. W trakcie dotychczasowej kariery zespół zagrał koncerty prawie w całej Europie, a także wielokrotnie w Stanach Zjednoczonych.


Posłuchaj

1:48:36
Jubileuszowy koncert T.Love na 55. urodziny Trójki (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wśród największych przebojów grupy są takie utwory jak: "Warszawa", "IV Liceum" "Autobusy i tramwaje", "King", "I Love You" czy "Chłopaki nie płaczą". Czy któreś z nich zabrzmiały na koncercie urodzinowym? Zapraszamy do słuchania i oglądania!

Polecane