"Andrzej Duda szuka wyborców w politycznym centrum". Prof. Ewa Marciniak o debacie prezydenckiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Andrzej Duda szuka wyborców w politycznym centrum". Prof. Ewa Marciniak o debacie prezydenckiej
Profesor Ewa Marciniak w studiu radiowej TrójkiFoto: Trójka

– Wszyscy skoncentrowali się na pytaniach w debacie, ze względu na ich banalność i nieadekwatność do wyborów prezydenckich. Ewidentnych przegranych nie było, pojawiły się za to osoby, które zaistniały w świadomości społecznej i takie, które poszerzają swój kapitał polityczny – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia profesor Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. 

Tematem rozmowy była debata prezydencka, która odbyła się w środę w TVP Info.  Wszyscy skoncentrowali się na pytaniach ze względu na ich banalność i nieadekwatność do wyborów prezydenckich. Jedynie kwestie związane z polityką zagraniczną w kontekście uchodźców i kwestia dotycząca euro mogą być elementami polityki zagranicznej i można było o tym dłużej rozmawiać. Intencją autorów pytań było poznanie poglądów kandydatów  oceniła prof. Ewa Marciniak.

PAP debata TVP 1200.jpg
"Dużo gorętsza atmosfera". Samuel Pereira o debacie prezydenckiej

Posłuchaj

7:32
Prof. Ewa Marciniak o debacie prezydenckiej w TVP Info ("Puls Trójki")
+
Dodaj do playlisty
+

 

Jej zdaniem "formuła debaty jest ustalana przez sztaby, ale ze względu na krytykę pytań przez większość kandydatów być może była ona zaskoczeniem".  Ewidentnych przegranych w tej debacie nie było, natomiast pojawiły się osoby, które zaistniały w świadomości społecznej i takie, które poszerzają swój kapitał polityczny  dodała Ewa Marciniak.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Debata prezydencka 2020. Piotr Kaleta: poruszono wszystkie najbardziej istotne zagadnienia

 Mam pozytywną opinię na temat Szymona Hołowni. Nie był strachliwy i nie było widać niepokoju z jego strony. Jako kandydat obywatelski dobrze się zaprezentował. Moją uwagę zwróciło również stonowane zachowanie prezydenta Andrzeja Dudy i widzę tutaj pewną zmianę retoryki i stylu komunikowania się. Prezydent najwidoczniej szuka wyborców w politycznym centrum  przyznała politolog.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Patrycjusz Wyżga
Gość: prof. Ewa Marciniak (Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 18.06.2020
Godzina emisji: 17.46

pkr/mk

Polecane