Wrocław, Wrocław!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wrocław, Wrocław!
WrocławFoto: Shutterstock/Sergey Dzyuba

Ostatnie tej wiosny miasto, o którym porozmawiamy, kiedyś należało do najczęściej przez nas odwiedzanych, do którego bywaliśmy zapraszani i któremu oddaliśmy sporo naszej energii. Tak było do 2016 roku. 


Posłuchaj

1:54:28
Kulturalny Wrocław (Trójka Pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wiadomo – Europejska Stolica Kultury 2016. Paradoksalnie tamten rok przyniósł swoiste przesilenie. Co sprawiło, że zaczęliśmy "znikać" z Wrocławia, z miasta, które rosło w siłę i tytuły, piękniało?

Choć to jedna z ostatnich najkrótszych nocy roku, żegnamy wiosnę 2020 z mieszanymi uczuciami. Dziwna to była bowiem wiosna. I dziwnie potoczyły się losy naszej z Wrocławiem przygody. O tej ambiwalencji naszych do miasta uczuć pomyślimy i pytań kilka trudnych zadamy naszym gościom "na łączach". Już samo to, że tylko za pośrednictwem różnych komunikatorów możemy rozmawiać, że mamy wrażenie przebywania w różnych stacjach kosmicznych, jest dziwne.

Nie wiemy, co może nas jeszcze spotkać, co zaskoczyć, co zmusić do przewartościowania, przeorganizowania, przemeblowania? Co i kto wyprowadzi nas nagle ze strefy komfortu? Nie wiemy wreszcie, komu moglibyśmy te pytania postawić? I ile mamy siły, by wziąć za to wszystko odpowiedzialność?

Pozostaje cieszyć się każdą minutą zdrowia, oszalałą za oknem zielenią i wyjątkowo głośnym koncertem ptactwa.

W tym wyjątkowym, pod każdym względem czasie, postanowiliśmy zaprosić do wspólnego nie-przespania tej nocy Piotra Rudzkiego, eks-kierownika literackiego Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz wciąż aktora tego teatru – Tomasza Lulka. Do niedawna jeszcze panowie spotykali się w Teatrze Polskim w Podziemiu; à propos, co tam dzisiaj słychać?

Wianków na Odrze ani na Wiśle nie puszczamy, ale… pomarzyć, powspominać zawsze można.

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik

Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 19.06.2020
Godzina emisji: 0.06

Polecane