Wypadek pod Tatrami. Kierowca potrącił rowerzystów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wypadek pod Tatrami. Kierowca potrącił rowerzystów
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexas_Fotos/pixabay

13 czerwca para ratowników TOPR, Ewelina i Grzegorz Wierciochowie, wybrała się na wycieczkę na jednośladach. To mogło kosztować ich życie. 

Jazda na rowerze po polskich drogach może być przeżyciem bardziej ekstremalnym niż górska wspinaczka. Przekonali się o tym Ewelina i Grzegorz Wierciochowie, jadący wąską drogą w miejscowości Krempachy. Kilkaset metrów za nimi pojawiły się dwa samochody osobowe. Kierowca jednego z nich, po zrównaniu się w rowerzystami, otworzył szybę i  jak wspomina Ewelina Wiercioch  zaczął być agresywny. 

Niecenzuralnie przezywał mnie i mojego męża  skarżyła się rowerzystka. Jak przyznała, po chwili kierowca, bez wyraźnej przyczyny skręcił i uderzył w Grzegorza Wierciocha.  Zrobił to nagle, uderzył w Grzesia, a ja jadąc z tyłu, z pełnym impetem walnęłam w niego bokiem. Tak mocno, że wgniotłam mu tył samochodu - opisywała pani Ewelina.


Posłuchaj

3:11
Wypadek rowerzystów pod Tatrami - rozmowa z Eweliną Wiercioch (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Ma ona zwichnięty bark, a jej mąż jest poobijany i pękł mu kask.  Mamy doświadczenie zawodowe z gór, oboje jesteśmy wysportowani i silni. To nas uchroniło przed gorszymi konsekwencjami tego zdarzenia  przyznała rowerzystka.

"Na drogach: szokująca sytuacja na drodze pod Tatrami młody kierowca zaatakował rowerzystów" (YouTube/Na Drogach)

O sprawie dowiedział się także minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który komentował, że nie może być zgody na takie zachowanie na polskich drogach. Deklarował, że jego resort podejmie środki, by podnieść poziom kultury drogowej, a jednocześnie apelował do rowerzystów, by sami przestrzegali kodeksu.  Tam, gdzie ruch rowerowy jest wzmożony, na przykład w ośrodkach turystycznych, powinny stanąć odpowiednie znaki drogowe  powiedział minister.

Wypadek w Krempachach nagrał inny kierowca, jadący za rowerzystami. Szczegóły zdarzenia bada policja.  Wstępnie prowadzimy postępowanie w sprawie spowodowania wypadku drogowego, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności  tłumaczyła asp. Dorota Garbacz z policji w Nowym Targu. I choć w drugi weekend czerwca policja nie odnotowała znacznego wzrostu liczby wypadków z udziałem rowerzystów, na początku miesiąca w Wilkowicach koło Bielska-Białej potrącone zostały dwie kobiety, w tym wielokrotna reprezentantka Polski w kolarstwie Rita Malinkiewicz.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzący: Patrycjusz Wyżga
Autor materiału reporterskiego: Paweł Pawlica
Data emisji: 15.06.2020
Godzina emisji: 17.15

kd/mk

Polecane