"Człowiek", "Duch Bauhausu", "Świadkowie Putina". Dokumenty w plenerze

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Człowiek", "Duch Bauhausu", "Świadkowie Putina". Dokumenty w plenerze
Kadr z filmu "Świadkowie Putina" w reżyserii Witalija ManskiegoFoto: Docs Against Gravity

Powoli wracają do łask kina plenerowe. Niedawno ruszyła filmowa inicjatywa firmy dystrybucyjnej Against Gravity, a pokazy potrwają do końca sierpnia w Warszawie.


na noże 1200.jpg
Kryminalne nowości na platformach VOD

To cykl pokazów, które odbywają się w każdy wtorek i sobotę na warszawskim Powiślu o godz. 19.30.  Prezentujemy hity filmowe poprzednich lat festiwalu Millenium Docs Against Gravity  tłumaczył Mateusz Góra. Wystartowaliśmy filmem "Cała przyjemność po stronie kobiet" z 2018 roku w reżyserii Barbary Miller. Ten film był bardzo popularny w ubiegłym roku. Idziemy więc śladem kolejnych wielkich hitów i we wtorek zaprezentujemy niemiecki obraz "Duch Bauhausu". To historia tego ruchu w pigułce. Pojawią się też "Świadkowie Putina", a także "Człowiek", którego reżyserem jest Yann Arthus-Bertrand  dodał gość Trójki.


Posłuchaj
Mateusz Góra o kinie plenerowym Against Gravity (Dzień z Trójką w domu)

 

ZOBACZ TAKŻE Social media w czasach zarazy. Zastąpią tradycyjny kontakt? >>>


hejter plakat mat pras-1200.jpg
Muzyczna tożsamość filmu "Sala samobójców. Hejter" Jana Komasy

W ramach pokazów zobaczymy też m.in. "Stroiciela Himalajów" Michała Sulimy.  To bardzo pozytywny film o słynnym projekcie wniesienia na górski szczyt pianina. Będzie też "Jutro albo pojutrze", czyli wielki zwycięzca naszego festiwalu sprzed dwóch lat, historia chłopaków, jeżdżących na desce  mówił Mateusz Góra.  Zakończymy cykl 29 sierpnia filmem "Antropocen. Epoka człowieka" z 2018 roku. To obraz  dotyczący wpływu działalności człowieka na środowisko  dodał.

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w sześciu różnych miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Lublinie, Bydgoszczy i Katowicach. W tym roku wydarzenie ma odbyć się 4-13 września, a do listy miast dojdzie też Poznań. 

ZOBACZ TAKŻE "Wiosna Filmów" debiutuje w sieci >>>

Pierwotnie tegoroczną odsłonę festiwalu zaplanowano na maj, więc nie mogła się ona odbyć w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Dlatego stworzono Docs Against Isolation, czyli prezentacje filmów online.  Zaskoczył nas ogromny odzew ze strony publiczności. Mieliśmy 45 tytułów, duża część dostępna była za darmo. Pierwotnie miała to być forma "pocieszenia", ale skala zrobiła się ogromna, a sukces był spektakularny. Udało nam się stworzyć festiwalową atmosferę  opowidał gość Trójki.

Jak zapowiadał, po tegorocznej odsłonie większość filmów dostępna będzie online, by dostęp do nich mógł mieć każdy bez wychodzenia z domu.

***

Tytuł audycji: Dzień z Trójką w domu
Prowadzą: Ryszard Jaźwiński i Mariusz Owczarek
Gość: Mateusz Góra (Dosc Against Gravity)
Data emisji: 15.06.2020
Godzina emisji: 12.39

kd/mk

Polecane