Zostać specjalistą od samego siebie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zostać specjalistą od samego siebie
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Stock-Asso

– Czuję, że mamy dość i to nie tylko koronawirusa. Sytuacja wyborcza rozpala emocje, a i świat przeżywa bardzo trudne chwile. W tym wszystkim przyszedł to nas dobry, czerwcowy weekend – mówi Grażyna Dobroń.

– W tłumie, w korkach wyruszyliśmy w przestrzeń, by poczuć smak wolności i może po to, by odreagować? Nawet u mnie w górskiej wiosce około godziny 23.00 na ulicy było kilku turystów. Kiedy zbliża się taki weekend, miejscowi ludzie nie jeżdżą do miasta po zakupy. Ja też. Za to cały tydzień mam dla siebie. Idę tam, gdzie chcę.

Posłuchaj

4:49
Refleksja po długim czerwcowym weekendzie (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Autorka audycji chwile samotności wykorzystuje na spotkanie z przyrodą. Przywołuje badania, według których mieszkanie w otoczeniu zieleni daje szczęście, które kariera czy nowy samochód dają tylko na ulotną chwilę. 

Jak mówi, zielone trzyma ją przy życiu i w zadowoleniu, a także sprzyja zostaniu "specjalistą od samego siebie". – Nie uważajmy się za ekspertów w każdej dziedzinie. Jedyne, co warto, to zostać specjalistą od siebie – od własnego życia, talentu, emocji ograniczeń – doradza Grażyna Dobroń. 

optymizm szczęście pozytywne myślenie 1200.jpg
"Będzie dobrze" – czym tak naprawdę jest optymizm?

– My mamy możliwości, my decydujemy, co wybrać. Możemy żyć i działać w bańce dobrych zdarzeń, gdzie na ból, lęk, niecierpliwość i wściekłość nie ma miejsca, ale to jest iluzja. Można nie odcinać się od nieprzyjemnych zdarzeń. Emocje są różne. Można poznać wszystkie doznania i nauczyć się na nie reagować. To jest najważniejsze – podsumowuje.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 15.06.2020
Godzina emisji: 11.30

kr

Polecane