Social media w czasach zarazy. Czy zastąpią nam spotkania na żywo?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Social media w czasach zarazy. Czy zastąpią nam spotkania na żywo?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Vane Nunes

Od dawna mówiło się, że nowe technologie spłycają kontakty międzyludzkie. Aż do czasu, kiedy zostaliśmy zamknięci w domach z powodu pandemii. – W tym okresie wirtualne kontakty stały się jedynymi możliwymi. W związku z tym relacje wirtualne umocniły te tradycyjne – wskazuje Dagmara Plata-Alf z Akademii Leona Koźmińskiego.

Posłuchaj

Media społecznościowe w czasach koronawirusa (Dzień z Trójką w domu)
+
Dodaj do playlisty
+

 Należy też pamiętać o tym, że kontakt wirtualny wspiera i pomaga w sytuacji lockdownu, dając szansę na to, że możemy się spotkać z bliższymi i dalszymi znajomymi. Widać, też, że ten okres wpłynął na wzrost aktywności użytkowników mediów społecznościowych – mówi rozmówczyni Gabrieli Darmetko.

Polacy w społecznościach internetowych (foto: Gemius.pl) Polacy w społecznościach internetowych (foto: Gemius.pl)
Można by pomyśleć, że technologia zapewnia nam kontakt prawie taki sam, jak ten na żywo. No właśnie – prawie. O pragnieniu spotkania twarzą w twarz świadczy chociażby to, że bardzo wielu ludzi wychodzi, by spotkać się ze znajomymi czy rodziną, mimo że pandemia wciąż trwa.
– Spotkania twarzą w twarz z pewnością nic nie zastąpi, ale kontakt wirtualny potrafi być bardzo dobrym substytutem. Oczywiście, często brakuje nam uścisku dłoni i możliwości spojrzenia na siebie nie przez pryzmat ekranu. Należy jednak pamiętać o tym, że rozwój aplikacji dał nam szansę na to, aby nie zostać wykluczonym z możliwości interakcji – podkreśla Damara Plat-Alf.

***

Tytuł audycji: Dzień z Trójką w domu
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Autorka materiału dodatkowego: Gabriela Darmetko
Gość: Dagmara Plata-Alf (Akademia Leona Koźmińskiego)
Data emisji: 14.06.2020
Godzina emisji: 11.48

kr/gs

Polecane