Natalia Sikora: aktorka z bluesowym pazurem. Obejrzyj nagranie koncertu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Natalia Sikora: aktorka z bluesowym pazurem. Obejrzyj nagranie koncertu
Znakiem rozpoznawczym Natalii Sikory jest bardzo charakterystyczny głos Foto: J. Konecki/ PR

Swoim wykonaniem "Cry Baby" z repertuaru Janis Joplin podbiła serca telewidzów. Czym Natalia Sikora zaskoczyła słuchaczy Trójki? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy w maju 2016 roku, kiedy to wokalistka wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Nagranie koncertu przypomnieliśmy w niedzielę (7 czerwca) o godz. 19.05.

Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Karierę zaczęła w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku. Od wielu lat związana z Teatrem Polskim w Warszawie, gdzie gra w spektaklach "Wszędzie jest wyspa Tu" (reż M. Smalara), "Quo vadis" (reż J. Wiśniewski) i muzycznym spektaklu "Cygan w Polskim. Życie jest piosenką". Natalię można też zobaczyć na deskach Teatru Koło i Sceny Prezentacje.

Koncerty w Trójce - nagrania wideo, galerie zdjęć, zapowiedzi najbliższych występów >>>

Jest laureatką wielu konkursów i przeglądów wokalnych oraz aktorskich. W 2013 roku zwyciężyła w talent show "The Voice Of Poland" i Super Debiutach na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie wykonała piosenkę Maryli Rodowicz "Konie". Od 2007 roku wraz z pianistą Piotrem Proniukiem tworzą bluesowy zespół Sikora Proniuk Duo, wspólnie wydali płytę z utworami Norwida "Absurdustra. Próba Norwida" i z tym materiałem koncertują do dzisiaj. Jakby tego było mało - z grupą Mięśnie gra punk rocka. W 2014 roku wydała swoją pierwszą autorską płytę "BWB Experience", wypełnioną ostrymi bluesowymi brzmieniami.

Oprócz wspomnianych projektów Natalia porusza się w kręgu utworów takich artystów jak Edith Piaf, Czesław Niemen, Elvis Presley, The Doors, Gary Moore, Led Zeppelin, Jimi Hendrix, BB King, Frank Sinatra, Anna German, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Mahalia Jackson, Ray Charles i oczywiście Janis Joplin. Z utworami Amerykanki mierzy się od dawna, ale dopiero niedawno zdecydowała się na repertuar poświęcony tylko i wyłącznie tej artystce. Swój projekt nazwała "Buried Alive In The Blues" For Janis Joplin.

Czym Natalia Sikora zaskoczyła słuchaczy Trójki? Zapraszamy do wysłuchania jej koncertu!

Polecane