Jerzy Pilch, anioły i demony

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jerzy Pilch, anioły i demony
Jerzy PilchFoto: PAP/Marcin Obara

– W sposób nieskrywany w każdej prawie mojej książce składam hołd literaturze, rzemiosłu, zapisanemu papierowi, pokrytemu wydrukiem ekranowi – mówił Jerzy Pilch w jednej z archiwalnych Trójkowych audycji. Anioły i demony znad Wisły towarzyszyły mu przez całe, pełne rozmaitych utrapień życie. Wisłę w końcu porzucił, one z nim pozostały. 

Posłuchaj

Wspomnienie Jerzego Pilcha (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Wspomnienie Jerzego Pilcha jest w 50 minutach niemożliwe. To jeden z tych fenomenów wśród pisarzy, który ani poprzedników nie miał, ani którego następców na razie nie należy się spodziewać.

Miał oddanych mu wielbicieli i obsesyjnych czytelników. Do ich grona należy reżyser Jacek Głomb, który odważył się adaptować w teatrze specyficzną prozę Pilcha. Z Pawłem Huelle łączyła go przyjaźń na odległość. Spróbujemy się z nimi połączyć.

Na liście naszych książek jest aż 7 tytułów, prezentowanych przez świetnych aktorów. Ostatnio zostały wydane jego arcydzielne felietony.

Jerzy Pilch – czytelnik Biblii, kibic Cracovii, wielbiciel rosyjskiej literatury. Śmieszył swoimi konceptami i straszył przenikliwością obserwacji ludzkich przywar. Żal. Rozlicza teraz się ze swoimi demonami. A anioły…

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 31.05.2020 
Godzina emisji: 21.08

Polecane