Kiedy rozmowy z bliskimi już nie pomagają. O psychoterapii przez telefon

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kiedy rozmowy z bliskimi już nie pomagają. O psychoterapii przez telefon
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/wavebreakmedia

Przez pandemię wielu z nas może cierpieć z powodu obniżonego nastroju, stanów depresyjnych czy po prostu samotności. Na takie stany szczególnie narażeni są seniorzy, wobec których restrykcje są najbardziej zaostrzone. Gdy nie pomagają rozmowy z bliskimi czy przyjaciółmi, z pomocą może przyjść psychoterapia, choćby przez telefon lub online.

Posłuchaj

Pandemia a psychoterapia. Dlaczego warto sobie pomóc? (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Psychoterapia kojarzy się nam z tym, że ktoś na siłę będzie podsuwał nam swoje rozwiązania, natomiast jest to coś, co może dodać człowiekowi skrzydeł, pomóc poczuć się lepiej. Jeżeli nie znajdujemy zrozumienia u bliskich osób, to znak, że może warto byłoby porozmawiać z psychoterapeutą – apeluje psychoterapeutka Berenika Orłowska. 

Przyczyną tego, że seniorzy rzadko korzystają z psychoterapii, często jest pogląd, że temat problemów psychicznych jest tematem tabu. W czasie pandemii dostęp do telefonicznej lub internetowej "wizyty" u psychoterapeuty ogranicza im dodatkowo wykluczenie cyfrowe. Tu bardzo ważną rolę odgrywają młodsi członkowie rodziny. – Może osobom w starszym wieku może nie przyjść do głowy, że można korzystać w takiej formy pomocy, ale jest to pomysł, który możemy podsunąć seniorom w naszej rodzinie – mówi ekspertka.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Agnieszka Furtak-Bilnik
Gość: Berenika Orłowska (psychoterapeutka prowadząca ośrodek psychoterapii z końmi na Suwalszczyźnie)
Data emisji: 28.05.2020
Godzina emisji: 12.34

kr


Polecane