Wojtek Pilichowski – wirtuoz basu w Trójce. Przypominamy koncert (wideo)

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wojtek Pilichowski – wirtuoz basu w Trójce. Przypominamy koncert (wideo)
Wojtek PilichowskiFoto: W. Kusiński/PR

Wojtek Pilichowski, najbardziej rozpoznawalny polski basista, świętował w Trójce 25-lecie pracy twórczej. Wśród jego muzycznych gości byli m.in.: Kasia Kowalska, Natalia Kukulska i Jan Borysewicz. 

Koncert Wojtka Pilichowskiego odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej 12 marca.

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994 roku. Do tej pory wydał osiem albumów (nakład wszystkich przekroczył 100 tys. egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio, jak i DVD.

Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów, z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej - w sumie kilka milionow nośników i kilka tysięcy koncertów. Wojtek jest także uznanym wykładowcą gitary basowej, prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce.

Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu "Gitara i Bas" siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą. Jest czterokrotnym laureatem nagrody Play Box przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe.

***

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polecane