Najlepsze spektakle, perełki kina i literatury. Senior w Ninatece

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Najlepsze spektakle, perełki kina i literatury. Senior w Ninatece
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

W czasie kwarantanny nikt nie uniknie nudy, a nie każdemu seniorowi wystarcza to, co oferuje telewizja. Nie tylko dla osób starszych swobodnie poruszających się po Internecie świetną alternatywą jest Ninateka, gdzie bezpłatnie i bez reklam można obejrzeć perełki polskiego kina fabularnego i dokumentalnego, spektakle teatralne oraz posłuchać książek w mistrzowskich interpretacjach.

Posłuchaj

Ninateka – porcja kultury bezpłatnie i bez reklam (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Materiałów jest blisko 8 tys., więc jest, czego szukać – mówi redaktor naczelna Ninateki Marta Szotkowska. – Jeżeli chodzi o teatr, w naszych zbiorach mamy legendarne spektakle jak "Mazepa" czy "Trąd w Pałacu Sprawiedliwości" Gustawa Holoubka. Są też spektakle Jerzego Antczaka i Teatr Telewizji, w tym monodram w wykonaniu Janusza Gajosa "Msza za miasto Arras". Jest też dość duża kolekcja książek czytanych, np. "Noce i dnie", "Mistrz i Małgorzata", opowiadania Mrożka i listy Wisławy Szymborskiej z Kornelem Filipowiczem. To wszystko we wspaniałych aktorskich interpretacjach m.in. Jerzego Radziwiłowicza i Stanisławy Celińskiej.

– Mamy cykl spotkań z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, na razie tylko w Warszawie. Opowiadamy o stronie, pokazujemy ofertę i to, jak z niej korzystać. Spotykamy się z bardzo entuzjastycznymi reakcjami. Ostatnio przyszło ok. 70 osób, które zadawały bardzo dużo pytań – opowiada rozmówczyni Agnieszki Furtak-Bilnik.

Zbiory Ninateki można zobaczyć pod adresem https://ninateka.pl/.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Agnieszka Furtak-Bilnik
Gość: Marta Szotkowska (redaktor naczelna Ninateki)
Data emisji: 26.05.2020
Godzina emisji: 12.28

kr

Polecane