Koncert Stanisławy Celińskiej. Zapraszamy do słuchania!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Koncert Stanisławy Celińskiej. Zapraszamy do słuchania!
Stanisława Celińska podczas koncertu w Trójce odebrała platynową płytę za krążek "Atramentowa" Foto: W. Kusiński/ PR

Stanisława Celińska kilka razy występowała na Trójkowej scenie. W dwie majowe niedziele 2020 roku przypomnieliśmy koncert artystki z września 2015 roku, podczas którego zaprezentowała ona utwory z płyty "Atramentowa". 

Album Stanisławy Celińskiej "Atramentowa" uzyskał status platynowej płyty. 6 września 2015 r. w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce artystka odebrała wyjątkowe wyróżnienie, a na Trójkowej scenie zaprezentowała piosenki ze swojej najnowszej płyty. 

 Na płycie nie śpiewam po aktorsku, ale po prostu śpiewam  mówiła w Trójce aktorka. A wszystko zaczęło się od "Atramentowej rumby", którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją na Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Po tym występie okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów kocha życie.

Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.

Trójkowych koncertów posłuchać na stronie Koncert w Trójce>>>

(mat. promocyjne/ei/iwo)

Polecane