Archiwum lat 2003 - 2006

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

2003

26 stycznia 2003 r.
W najbliższą niedzielę w audycji Minimax Piotra Kaczkowskiego między innymi: po piątkowym koncercie Tori Amos w poznańskiej „Arenie”, nagrody pocieszenia w konkursie oraz nowa płyta Lou Reeda. Początek audycji o godzinie 21.00. Adres internetowy minimax@radio.com.pl, adres pocztowy: ul. Myśliwiecka 3/5/7, 00-977 Warszawa


2 lutego 2003
W najbliższą niedzielę – remanent. Koncertowo: Mark Knopfler, David Gray (i to z płyt, które nie istnieją), „Obrazki z wystawy” z roku 1971 oraz The Waterboys. Bez oklasków, za to z aplauzem - z nowych płyt: Nick Cave, Lou Reed, Massive Attack, Amarok z Colinem Bassem i... Robin Gibb. Zajrzymy też do kina na Almadovara. Uprzedzam, będą ładnie grali, panie doktorze! Serdecznie zapraszam Piotr Kaczkowski


16 lutego 2003 r.
Mini Max. Ten cotygodniowy program istnieje od 1968 roku. Obecnie nadawany jest w każdą niedzielę między 21.08 a północą. Prezentowany pod hasłem „Biuro Utworów Znalezionych”. Zawiera muzykę z różnych szuflad, która mimo upływu czasu odcisnęła się w pamięci Słuchaczy. Sporo w tym programie również nagrań z najnowszych płyt, często przedpremierowych. W niedzielę 16 lutego między innymi marcowe płyty: Oleander i The Gathering. Przy okazji - zapraszam jeszcze na późnonocne spotkania w Trójce - o północy z czwartku na piątek. Piotr Kaczkowski


23 lutego 2003 r.
W najbliższą niedzielę - niespodzianki dla sympatyków Morrissey’a i Petera Gabriela. Wśród nowych płyt - między innymi: Devics, Svann z Anją Orthodox, Lou Reed (wywiad z artystą w następnym Minimaxie – 2 marca). Zapraszam, Piotr Kaczkowski


2 marca 2003 r.
Urodził się 2-go marca na Long Island. Lou Reed - jedyny wywiad z artystą udzielony polskim mediom. Rozmowa - nie tylko o najnowszej płycie „ The Raven ”.


9 marca 2003 r.
Zwiastuny nowych albumów: między innymi Placebo i The Gathering. Próby nowego odczytania The Beatles i ostatnie wisienki z tortu Lou Reeda. Układamy również dwudziestkę Petera Gabriela. Zgłoszenia ulubionych utworów elektronicznie lub na kartkach pocztowych. Adresy - obok.


16 marca 2003
Genesis ze Spodka, Placebo z Filiżanki [ wygraj extra zdjęcie XXL w prezencie GRATIS ], Urge Overkill i Ricky Nelson z Kina [będzie też o różnicach między Europą a Ameryką] , Mała [small] Ciemna Strona z Płyty [ jeszcze dwa tygodnie nie-hybrydowej ] Oraz Inne Atrakcje.


23 marca 2003 r.
Dziękuję wszystkim, którzy przysłali mi listy i życzenia w związku z 40. rocznicą mojego debiutu przed mikrofonem. Tego koncertu, w tajemnicy dla mnie przygotowanego - wzruszenie nigdy nie da mi zapomnieć. Jeśli dostanę również nagranie – podzielę się rzecz jasna na antenie. Na razie zapowiadam Eltona urodzinowo, Genesis, Tori, Placebo, Ringo i inne cudeńka. Piotr Kaczkowski


30 marca 2003 r.
Za tydzień na trzy koncerty przyjeżdża do Polski Porcupine Tree - zapraszam na rozmowę ze Stevenem Wilsonem. Poza tym: Floyd z Ciemnej Strony (spróbujemy zmieścić sześć ścieżek w dwie) i Genesis ze Spodka, a także rozwiązanie konkursu Placebo (zwycięzca odbierze fotografię 4 kwietnia). Wśród nowych płyt min.: Ray Wilson i Cheerio z niespodziankowego koncertu 20 marca 2003 r.


6 kwietnia 2003 r.
30-lecie wydania Dark Side of the Moon firma EMI świętuje wydaniem wersji SACD w systemie 5.1. Do wzięcia zaproszenia na specjalne przesłuchanie albumu w Katowicach [7 kwietnia]. Dla wszystkich - rozmowa z twórcą okładek do płyt Pink Floyd. Nie wyłącznie o grafice. Storm Thorgerson z Watersem i Barrettem zaprzyjaźnił się już w wieku przedszkolnym. W rozdawnictwie również ostatnie bilety na Porcupine Tree i Sisters of Mercy.


13 kwietnia 2003 r.
Znowu gęsto. Dużo nowości (wróci Her). A poza tym: Genesis ze Spodka, Cream ze schowka, White Stripes już z CD, McCartney z koncertu i Maanam z Tajnej Szafy.


20 kwietnia 2003 r.
Paul McCartney czy Ringo Starr? Back to The World czy Ringorama? [co to za pojedynek, jeśli wiadomo kto wygra]. Trochę nowości, kolejny fragment koncertu Genesis ze Spodka i kilka cudności z Tajnej Szafy, w tym Maanam, Tori Amos i Dire Straits z Huston (nieistniejące PPP, całe 22 minuty). Odświętnie będzie.


27 kwietnia 2003 r.
W programie m.in.: nowa płyta Wojtka Szadkowskiego: Satellite-A Street Between Sunrise And Sunset. A także inny Satellite, tym razem Bono i Lou Reed z 12 sierpnia ‘92. Brakujący utwór Camel, zwiastuny Blur, Raya Wilsona, „nowa” płyta Deep Purple oraz kolejny odcinek Genesis ze Spodka.


4 maja 2003 r.
Z nowości – David Gray, Blur, Ceti, Haskell, Satelite, Plant. Z reedycji - DCD, The Who, Art. Garfunkel, Krzak. Z drewnianej szafy - Lone Star: rzadka okazja zarejestrowania utworu She Said, She Said, oraz ze Spodka – kolejny Genesis.


11 maja 2003 r.
Zaczyna się niezwykły miesiąc koncertowy. Za tydzień Ray Wilson w Trójce (będą bilety), a w programie m.in.: o wizycie Ritchie Blackmore’a i jego zespołu Blackmore’s Night 25-go maja oraz o występie zespołu Yes 15-go czerwca w Warszawie. Peter Gabriel – koncert 30-go maja – ostatnia szansa na wysłanie ulubionych utworów artysty (zgłoszenia 20-tek już tylko elektronicznie: minimax@radio.com.pl). Podsumowanie – w niedzielę, 25-go maja. Poza tym – oczywiście przegląd nowości muzycznych (Steely Dan, Deftones).


18 maja 2003r
Po koncercie zajrzy do studia Ray Wilson. Będzie okazja porozmawiać o jego nowej płycie 'Change' i może nawet o Genesis. Ponieważ nie ma przypadków, za tydzień już o 20.00 - prywatny koncert pierwszego wokalisty Genesis, Petera Gabriela – z jego domowego studia. W Minimaxie 25.05 także 20-tka wybranych przez Państwa ulubionych utworów artysty.


25 maja 2003 r.
W programie - pierwsza dwudziestka z listy ponad 120-u ulubionych utworów Petera Gabriela, ułożonej przez Słuchaczy Minimaxa. Więcej punktów programu - w zasadzie nie ma szansy się zmieścić.


1 czerwca 2003
Minimax po poznańskim koncercie Petera Gabriela. I przed czterema spotkaniami [pierwsze już jutro w Katowicach, następnie Warszawa, Rzeszów i Wrocław] z zespołem The Gathering. O sobie i nowej płycie Souvenirs tuż po 22.05 opowie Anneke van Giersbergen. Wśród płytowych nowości między innymi Radiohead i Oceansize. Zapraszam – Piotr Kaczkowski P.S. Poniżej pierwsza 20-tka z ułożonej przez Państwa - Listy Ulubionych Utworów Petera Gabriela . 1. Don't Give Up 2. Red Rain 3. Biko 4. Solsbury Hill 5. Mercy Street 6. In Your Eyes 7. I Grieve 8. Signal To Noise 9. Sky Blue 10. Growing Up 11. Here Comes The Flood 12. Games Without Frontiers 13. Come Talk To Me 14. Sledgehammer 15. Blood Of Eden 16. Digging In The Dirt 17. Father, Son 18. More Then This 19. Secret World 20. San Jacinto


8 czerwca 2003 r.
Za tydzień czekają nas dwa koncerty, w niedzielę YES a dzień później KING CRIMSON. Dziś zapraszam na dwie rozmowy: Jon Anderson i Adrian Belew trochę o sobie i o nowej muzyce ale obaj o Franku Zappie. Nie wykluczam, że dołączy również James Hetfield bo poświęcimy trochę czasu nowej płycie grupy Metallica. Wrócą również: Genesis ze Spodka i Patrycja Długoń z Moers Festival.


15 czerwca 2003 r.
Zaczynamy od Genesis ze Spodka, żeby na pewno się pomieścił, bo potem opowiadać będą o sobie i swojej muzyce Suzanne Vega i Moby (koncerty w Warszawie już w sobotę, 21 czerwca). Wśród nowości między innymi Procol Harum, Steve Winwood, Jonny Marr i Ojos de Brujo, dowieziony przez Patrycję Długoń z festiwalu w Moers. A w trzeciej godzinie chyba już Państwa recenzje z koncertu Yes i ostatnie odliczanie do King Crimson.


22 czerwca 2003 r.
Nadal nie bierzemy jeńców: James Hetfield - druga część rozmowy z wokalistą zespołu Metallica nie tylko o nowej płycie St. Anger. Wrócą Steve Winwood, The Waterboys, Procol Harum i Ojos de Brujo. Z radością ponownie odtworzę dwa utwory zespołu Children a Genesis ze Spodka w przedostatniej odsłonie. Będą też zaproszenia na Hacketta. :) Zapraszam Kacz


29 czerwca 2003
Dziękuję to you too. Tak powie, ale dopiero na samym końcu rozmowy Steve Hackett. To długi wywiad, przeprowadzony już po piątkowym występie w Studiu Agnieszki Osieckiej. Zapraszam w drugiej godzinie programu. Oczywiście, że mogą Państwo liczyć również na fragmenty koncertu. Poza tym, sporo nowości, i ostatni odcinek [2 bisy] Genesis ze Spodka.


Lista Ulubionych Utworów Zespołu R.E.M.
ułożona przez Słuchaczy audycji Minimax (pierwsza 20-tka) 1. Losing My Religion 2. Drive 3. Man On The Moon 4. Everybody Hurts 5. Nightswimming 6. Leave 7. I'll Take The Rain 8. E-bow The Letter 9. Lotus 10. The Sidewinder Sleeps Tonite 11. At My Most Beautiful 12. It's The End Of The World As We Know It 13. Shiny Happy People 14. The One I Love 15. Country Feedback 16. Daysleeper 17. What's The Frequency, Kenneth? 18. Imitation Of Life 19. Electrolite 20. Walk Unafraid


13 lipca 2003 r.
Na pewno nadal o czwartkowym koncercie R.E.M., na którym, niewykluczone, byliśmy razem (lista 20-u ulubionych utworów zespołu, wybranych przez Słuchaczy Minimaxu - dostępna poniżej). Być może Państwo o sobotnim koncercie Bjork. Spróbujemy również wyrównać proporcje i przejrzeć najważniejsze płyty ostatnich i najbliższych tygodni. Lista Ulubionych Utworów Zespołu R.E.M. ułożona przez Słuchaczy audycji Minimax (pierwsza 20-tka) 1. Losing My Religion 2. Drive 3. Man On The Moon 4. Everybody Hurts 5. Nightswimming 6. Leave 7. I'll Take The Rain 8. E-bow The Letter 9. Lotus 10. The Sidewinder Sleeps Tonite 11. At My Most Beautiful 12. It's The End Of The World As We Know It 13. Shiny Happy People 14. The One I Love 15. Country Feedback 16. Daysleeper 17. What's The Frequency, Kenneth? 18. Imitation Of Life 19. Electrolite 20. Walk Unafraid


20 lipca 2003 r.
Letni przegląd różnych zagubionych (i odnalezionych) nagrań: David Gray akustycznie, Paco de Lucia z piątkowego (tym razem) wieczoru, Mark Knopfler z Hamburga, Maanam ze Stodoły, Czesław Niemen z Opery Leśnej a Nigel Kennedy z Krakowa. Będzie też kilka nowości. I jeszcze: Lista Ulubionych Utworów Zespołu R.E.M. ułożona przez Słuchaczy audycji Minimax (pierwsza 20-tka) 1. Losing My Religion 2. Drive 3. Man On The Moon 4. Everybody Hurts 5. Nightswimming 6. Leave 7. I'll Take The Rain 8. E-bow The Letter 9. Lotus 10. The Sidewinder Sleeps Tonite 11. At My Most Beautiful 12. It's The End Of The World As We Know It 13. Shiny Happy People 14. The One I Love 15. Country Feedback 16. Daysleeper 17. What's The Frequency, Kenneth? 18. Imitation Of Life 19. Electrolite 20. Walk Unafraid


27 lipca 2003 r.
Wakacyjny przegląd ochładzających upalne dni nagrań. Niektóre utwory doskonale znane Słuchaczom Minimaxu (choć z rzadka nadawane). Będą też nowości: zwracam uwagę na debiut pewnej amerykańskiej wokalistki – ciekawe, czy powie coś Państwu nazwisko Anderson...


3 sierpnia 2003
Zgodnie ze wskazaniami termometrów - ciąg dalszy upalnego przeglądu nowości muzycznych. Wśród wykonawców: Apollo 440, Steve Winwood [uwaga: również oryginalną wersję Why Can’t We Live Together z 1973 przypomni Timmy Thomas] oraz Neil Young. Będą także kolejne nowe odczytania utworów Led Zeppelin z przygotowywanej na jesień płyty.


10 sierpnia 2003 r.
Nadal zgodnie ze wskazaniami ogólnopolskich pomiarów temperatury: Mick Jagger z orkiestrą symfoniczną, kolejna wersja Tom’s Diner i Genesis sprzed równo 25-u lat. Będą też i inne płyty nieistniejące. Pokłony odbiorą Led Zeppelin i Jimy Hendrix. Będą zamówieni Brian Green, Sam Cooke, Alvin Lee, a także U i nowy Kraftwerk. Zapraszam. Piotr Kaczkowski


17 sierpnia 2003 r.
Deep Purple, David Bowie, Bijelo Dugme, Billy J. Kramer, Robert Randolph & The Family Band, Jade Anderson, Arthur Lee, Broadcast, Laibach, Black Rebel Motorcycle Club i inni. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


24 sierpnia 2003 r.
W programie: Deep Purple, Project Pitchfork, Sworn Enemy, Mandoki, Derek & the Dominoes, Nigel Kennedy znowu gra The Doors, Stereophonics, Mirosław Czyżykiewicz, The Promise Ring, Dave Gahan, Martina Topley-Bird, Oceansize, ostatnia wersja Tom’s Diner, i jakby tego było mało - jeszcze wiele innych atrakcji. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


31 sierpnia 2003
Ian Gillan, Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse i Don Airey to muzycy tworzący aktualny skład zespołu Deep Purple. Proszę zarezerwować sobie dobre pół godziny na opowieści, które nagrałem w ubiegłym tygodniu. Poza Purpurowymi: Gotan Project, Placebo i zamówione Yma Sumac, Gare du Nord oraz niezbędny New Vaudeville Band z 1966 r. Zapraszam, PKacz.


7 wrzesnia 2003 r.
W programie echa koncertów Gotan Project i Placebo oraz spora paczka nowych utworów, wybranych z płyt: Moonspell, Kings of Leon, E Town, Urban Trad, Spear of Destiny, Dirty American, Oceansize, Iana Andersona, Iron Maiden, Rancid oraz Social Burn. Oczywiście to nie wszystko. Po szczegóły zapraszam w niedzielę od 21.05. Piotr Kaczkowski


14 wrzesień 2003
W tym tygodniu przesłuchałem dla Państwa również ponad 30 płyt. Będą więc nowosci ale nie zapomnimy o Socialburn, Iron Maiden, Spear of Destiny. Będzie oczywiście Oceansize – debiutancki album ukaże się 29 września. Miło mi, że w Minimaxie doceniają Państwo tę grupę już od półtora roku. Uwaga, za tydzień Minimax urodzinowy. Będzie tez Jack White.


21 września 2003
Minimax ma 35 lat. „Tort” pokroją Mirosław Czyżykiewicz, który zapowiedział się z wizytą oraz Jack White. Pan Mirosław chyba zauważył Państwa potrzeby bo pracuje nad nową płytą a obiecał przyjść z gitarą. Jack White „kroić” będzie zdalnie, ale za to ciekawie opowie o swoich fascynacjach muzycznych i polskim rodowodzie. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


28 września 2003 r
Sprawdzimy, czy pozostało coś jeszcze z urodzinowego tortu z napisem MINIMAX – 35 LAT. Z nowych płyt: Misfits i Placebo – czyli stare, jak nowe; Laibach, A Perfect Circle, Anekdoten (za chwilę pierwszy raz na koncertach w Polsce) i Elvis Costello. Z odzysku Budgie, a z biura płyt nieistniejących The Waterboys. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


5 października 2003 r.
Semestr jesienno-zimowy zaczynamy pilotem serialu: Jeff Beck. W nowych płytach wysyp zaczął się naprawdę: Peter Frampton, Living Colour, Gary Moore, Anathema, Tiamat, Mojave 3, Stratovarius, Nickelback. Do tego zwiastuny [Armia] i dodatki [Apocalyptica]. Do zarejestrowania także w pełnej wersji Last Train To Lhasa Banco de Gaia. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


12 października 2003 r.
Wystąpią m.in. [w kolejności alfabetycznej]: Anathema, Anekdoten, Andrzej Arnusiewicz, David Bowie, Camel [z pociągiem], Elvis Costello, Peter Frampton, Goldfrapp, Steve Hackett, Joe Jackson, Kazik, Kombajn do zbierania kur po wioskach, Misfits [z Elvisem], Oranżada, Rapture, Static-X, Stratovarius, Stevie Rayvoughan. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


19 października 2003
Obiecałem niespodziankę dla sympatyków zespołu Anekdoten, którego ostatnia płyta Gravity tak się Państwu podoba. Jan Erik Liljestrom, opowie m.in. jak sprawić, by dla twórców działalność artystyczna była wyłącznie przyjemnością. Wśród nowych płyt także Jeff Beck, z którym zajęcia w tym semestrze odbywają się w Trójce w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


26 października 2003 r.
Skończyła się pierwsza fala wysypu jesiennych płyt, ale i tak jeszcze w tym roku czekają nas nowe albumy artystów, którzy są pewni swoich odbiorców. Sypnie między innymi Genesis i Peter Gabriel. Miłym wstępem do tych albumów może być nieodtwarzany jeszcze w radiu wywiad, którego udzielił mi Steve Hackett. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


2 listopada 2003 r.
Drugi listopada – Dzień Zaduszny. Pokłonimy się pamięci tych, którzy odeszli do Największej Orkiestry. Sprawdzimy, jak ważne są cały czas ich dokonania, jak wiele znaczą i jak inspirują kolejne pokolenia muzyków. Będą także nowe płyty. Kilka z nich wpisze się również w ten dzień zadumy. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


9 listopada 2003 r.
Wydanie słowno muzyczne. Na początek Dave Gahan – krótka rozmowa zarejestrowana w przeddzień jego wizyty w Polsce. Potem Steve Hackett – część druga jego przemyśleń nie tylko o Genesis Revisited. Nowości płytowe - jak zwykle. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


16 listopada 2003 r.
Ostatni wysyp płytowy w tym roku. Już tylko najwięksi mistrzowie mogą liczyć na przedświąteczne zainteresowanie: Tori Amos, Stone Temple Pilots i Pearl Jam to premiery przyszłego tygodnia. Obiecuję też również do Unkle, Basement Jaxx, polskiego duetu Van & Borner i majowego zapisu Petera Gabriela. Także Oranżada i Kolorofon przed koncertem w Warszawie. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


23 listopada 2003
Na pożegnanie z wytwórnią Warner Brothers Tori Amos przygotowała specjalną płytę – kolekcję najważniejszych utworów, które jak sama mówi - są kroniką ostatnich czterdziestu lat Ameryki widzianej oczami kobiety. O płycie z Trójkowym znakiem jakości artystka opowie podczas audycji. Wśród pozostałych nowości również Pearl Jam i Concert for George. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


30 listopada 2003 r.
Urodzinowy tort z napisem ROGER GLOVER. Takiej opowieści o jego dzieciństwie, pierwszej [i drugiej] gitarze, nagraniach z Episode Six – żeby streścić tylko początek długiej rozmowy – jeszcze Państwo nie słyszeli. Ale przecież życie w kolorze złota nie istnieje... Program audycji dopełni regularna porcja nowości. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


7 grudnia 2003 r.
W październiku zaproponowałem kilkunastu polskim artystom połączenie swoich sił na jednej płycie. Z dumą i radością zapraszam na premierę albumu – minimax pl. Również trzy ostatnie świeczki z urodzinowego tortu: Roger Glover opowie o nowych utworach, zagranych w Katowicach w środę. Także coś specjalnego dla miłośników Nico i Anneke van Giersbergen. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


14 grudnia 2003 r.
Za dziesięć dni Wigilia. Nowe płyty teoretycznie nie powinny się już ukazywać. Z tym większą radością zaprezentuję Państwu świeże nagrania Petera Gabriela i The Gathering. I trochę nieznanej muzyki U2, Guided By Voices, The Flaming Lips. Będą również Bruce Springsteen, Opposition, Joe Henry i Offspring. Wrócę także do płyty, która właśnie się ukazuje, czyli ‘minimax pl’. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


21/28 grudnia 2003 r.
Muzyka do ubierania choinki: U2, Bruce Springsteen, Mark Knopfler, Brendan Perry, Jaromir Nohavica, Opposition, z trzeszczących płyt m.in. Ella Fitzgerald, ale i nowy Offspring. Także już przyszłoroczne cudeńka: The Gathering i Lisa Gerard. Kto zapomni ubrać choinkę przed Świętami, pewnie nie będzie tego robić 28 - chociaż muzyka, obiecuję, też będzie ładna. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


[----- Podzial strony -----]

2004

 

Minimax, 1 i 4 stycznia 2004
W Nowy Rok Minimax podwójny. Od dwudziestej drugiej do drugiej po północy. I tak, jak przez cały dzień na antenie, najważniejsze płyty roku. Natomiast w niedzielę zacznę już rozpakowywać płyty z koszyka 2004. Między innymi Gluecifer, Raunchy i oczywiście The Gathering. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


11 stycznia 2004 r.
Z nowych płyt między innymi: The Gathering, Archive, Lisa Gerrard, Joe Strummer and The Mescaleros. W programie także muzyczne wspomnienia z katowickiego Spodka sprzed równo dziesięciu lat i sprzed sześciu tygodni oraz ‘krótkiego kursu z dorobku zespołu Budgie’ odcinek pierwszy. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


25 stycznia 2004 r.
The Cure, The Gathering, Archive, Lisa Gerrard - wydają nowe płyty za kilka dni. Tesla i Steve Morse w lutym. Fish i Dive3d w marcu. Joe Strummer and The Mescaleros już jest. Wrócimy do katowickiego Spodka z 8 stycznia 1994 i 3 grudnia 2003. Krótkiego kursu z dorobku zespołu Budgie odcinek drugi. Z ekranu Mona Lisa. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


18 stycznia 2004 r.
lepiej trwać jak skała która rodzi najcenniejszy kruszec milczenia niż porażać światłem spadającej gwiazdy wiem jedno że już umiem siebie ostrzec przed powszechnością zdrad spodchmurykapelusza miłość dostrzec gdyż ta najtrwalszy pozostawia ślad Czesław Niemen


1 lutego 2004 r.
Święto dla sympatyków The Cure: aż siedemdziesiąt utworów na czterech płytach. Prawie ćwierć wieku historii grupy, tej raczej nieznanej, ukrytej na stronach „B” przebojów wydawanych od 1978 r. Do tego rozmowa, którą nagrałem z Robertem Smithem – też nie dotycząca przebojów. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


8 luty 2004 r.
Chyba nikt nie sądził, że z czteropłytowym wydawnictwem – The Cure: Join The Dots – uporamy się, nawet z pomocą i licznymi podpowiedziami Roberta Smitha, w jeden wieczór. Do tego zestawu wrócimy i dziś. Muzyczne radości zapewnią również m.in. Budgie i Fish przed koncertami oraz pokoncertowo Amplifier i REM [też z podpowiedziami]. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


15 lutego 2004 r.
Hetane, Fallin’.., Les Bigos, Her a także Oranżada, Freak of Nature i Kolorofon wymieniły się adresami, posłuchały nawzajem swoich nagrań i postanowiły wystąpić razem. Ponieważ zebrało się tych zespołów sporo, a scena nieduża, zajmie to dwa wieczory. Także REM z Nowego Jorku, Porcupine Tree z ‘Warszawy’ i Ilya z Revolution – czy jej płyta nazywa się tak przypadkowo? Zapraszam, Piotr Kaczkowski


22 luty 2004 r.
Czy 22 lata, to dużo czy mało? Za dwa tygodnie, 4 i 5 marca pojawi się na koncertach w Warszawie i Krakowie walijska grupa Budgie. Jeden z najczęściej odtwarzanych przeze mnie zespołów w latach 70. i nie ukrywajmy – jeden z Państwa ulubionych. Będzie okazja o tym porozmawiać, a opowiadać będzie sam Burke Shelley. Proszę się nie obawiać, nie zapomnimy że są również nowości i że jest Ilya. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


29 lutego 2004 r.
Mimo to program nie będzie „przestępny”, chociaż szansa na Minimax w takim dniu jest znacznie mniejsza niż 1 : 4. Burke Shelley z Budgie opowie między innymi o Parents. Marcowe płyty reprezentować będą: Badly Drawn Boy, David Byrne, Eric Clapton, Bigelf, John Frusciante i Stereolab. Wystąpią też TSA, Kombajn, Hetane i koncertowo Oranżada. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


7 marca 2004 r.
Fish – jedyna tańcząca i śpiewająca ryba – znowu w Polsce, z nową płytą i to na trzech koncertach. W tym tygodniu również z wizytą w Polsce w środę Atararis, a w sobotę Metalmania z udziałem aż 25-u zespołów [będzie rozdawnictwo biletowe]. Z nowości płytowych Riverside, Bohema, Indios Bravos, Bigelf, Her i - uwaga - siedem przedpremierowych próbek z nowego albumu Godsmack. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


14 marca - Wieczór Godsmack'a
Zamierzam przepiłować i poszerzyć płytę zatytułowaną The Other Side, której próbki tak zachwyciły Państwa w ubiegłą niedzielę. W programie również z ulubionych: Kombajn, Her, Hetane [wystąpią razem w Chorzowie w czwartek], Oceansize, Peter Gabriel, 3 Doors Down, Chris Rea. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


21 marca 2004
Rok 2003 ogłoszony został Rokiem Bluesa. Niektórzy artyści wzięli to sobie do serca i oto bluesowe płyty ofiarowują nam Eric Clapton i... Chris Rea. To nie pomyłka, proszę posłuchać – będą Państwo zauroczeni. W programie również PPP Pink Floyd ‘The Final Cut’ - dziś 21 lat od wydania. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


28 marca 2004
Prawdopodobnie nie ukaże się w naszym kraju nowy koncertowy album zespołu 3 Doors Down. Zapraszam na przesłuchanie sporych fragmentów [następne będą za tydzień]. Również Oranżada, Hetane, Her, Kombajn do zbierania kur po wioskach, Riverside i Yeshe z Justyną Steczkowską. Koncertowo także Yes. Piotr Kaczkowski


4 kwietnia 2004
Czy to prawda, że perkusiści widzą wszystko? Rozmowa z Alanem White’m z zespołu Yes – pojawią się znajome nazwiska [Joe Cocker, Little Richard, Gene Vincent, John Lennon, Bill Bruford] oraz nowe wersje utworów grupy. Zamówione pierwsze słynne nagranie Marillion Grendel i kwadrans na koncercie zespołu 3 Doors Down dopełni program wieczoru. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


11 kwietnia 2004
Za chwilę świat stanie się pełen muzyki Marillion. Gdy przyjadą do Bydgoszczy i Krakowa w połowie maja – płyta Marbles będzie już na rynku. Na razie przedpremierowo jej fragmenty. Również odświętna muzyka z innych przygotowywanych do wydania płyt: Eric Burdon, Peter Hammill i ... Chumbawamba. W programie także Seachange i Lou Reed. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


18 kwietnia 2004
W programie zestaw nowości wiosennych, w tym nowy „unijny” Peter Gabriel, a także trochę historii. Dziś mija 40 lat od ukazania się pierwszej długogrającej płyty The Rolling Stones. Proszę liczyć na jej przypomnienie z nośników winylowych [mono] i kompaktowych. Uwaga sympatycy Deep Purple – za tydzień 25.04 purpurowa noc z www.purpleworld.w.pl. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


25 kwietnia 2004
Będzie purpurowo. Od 22.00 do północy gośćmi programu będą założyciele klubu przyjaciół Deep Purple. Proszę spodziewać się unikatowych nagrań i niecodziennych opowieści. Pytania można już teraz kierować pod adresem www.purpleworld.w.pl. W pierwszej godzinie spróbuję pomieścić wszystkie warte Państwa uszu nowości. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


2 maja 2004
TSA, Svann, Kombajn do zbierania kur po wioskach, Death Camp Project, Kevin Arnold, Kontrast, Pustki, Coma, Jacek Lachowicz, Kazik Staszewski, Thuoc, Stratus, Maanam, Intricate Division, BorgoR, Oranżada, Riverside, 1984, Arek Niezgoda, Eva, Harlem. Połowa z tych nazw może być Państwu nieznana. Tym bardziej zapraszam. Piotr Kaczkowski


9 maja 2004
Tuż po wydaniu albumu MARBLES, i tydzień przed koncertami Marillion w Polsce [Bydgoszcz 16 maja, Kraków 18 maja] Steve Hogarth będzie opowiadać Państwu nie tylko o tej nowej płycie. Obiecuję też wrócić do dwóch znakomitych albumów z ostatnich naszych spotkań: Noise [Archive] i You Are The Quarry [Morrissey], oraz tradycyjnie sięgnąć po wybrane nowości. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


16 maja 2004
Aqualung, Locomotive Breath, Heavy Horses, Bouree, Cheerio - Na dwa dni przed kolejnym polskim koncertem, Ian Anderson opowie o najważniejszych utworach zespołu Jethro Tull. Z nowa płytą zapowiedział się zespół Harlem. Także ostatnie bilety na Marillion i początek układania kolejnej 20-tki Deep Purple. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


23 maja 2004
Za osiem dni przyjeżdża Metallica, by wystąpić na szerokiej na 60 metrów scenie. Ci, którzy mają już na własność książkę 42 ROZMOWY pewnie otworzą na stronie 203 by posłuchać, jak James Hetfield śmieje się i opowiada o St. Anger. W poniedziałek ukazuje się nowa płyta zespołu Moonlight. Swoją obecność w audycji zapowiedziała tuż po 21.00 Maja Konarska. Wśród płyt z przyszłości Tori, John Petrucci/Jordan Rudess, Sufjan Stevens i długo oczekiwane trzy wykrzykniki. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


30 maja 2004
35-lecie obchodzi zespół Yes, i w związku z tą rocznicą objeżdża ze specjalnymi koncertami cały świat. Przed warszawskim występem opowiadać będzie perkusista Alan White. Mała powtórka z Cocteau Twins [bo przyjeżdża Robin Guthrie]. Wśród nowych płyt nie zabraknie „Wykrzykników”. Będę także pakować do kopert piękne książki o zespole Metallica. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


6 czerwca 2004
Wielki desant muzyki różnej i różniastej. Slipknot [będą prezenty] i The James Taylor Quartett. Queensryche i Kristin Hersh. Grand Acoustic z Gdańska i nowy utwór Hetane. Ratatat i The Artwoods ze studia Polskiego Radia. A do tego jeszcze Morrissey [śpiewa i mówi], Hidden Cameras i Yes [tuż przed koncertem]. Będą ładnie grali panie doktorze, obiecuję. Piotr Kaczkowski


13 czerwca 2004
Zachęcony Państwa zainteresowaniem i recenzjami niedzielnego desantu ‘muzyki różnej i różniastej’ obiecuję poświęcać jej więcej miejsca. Będą też małe zaległości: Yes, Metallica, Roger Waters. Z nowych płyt między innymi J.J. i P.J. a dla przewidujących posiadaczy – bo jego życie to taki koncept-album - pierwsza data na rok 2005. Zrzuty od Patrycji Długoń z festiwalu w Moers dopełnią całości. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


20 czerwca 2004
Znowu wielkie koncerty: Lenny Kravitz oraz dwukrotnie Deep Purple. Ułożoną przez Państwa purpurową dwudziestkę zaczniemy odliczać już dziś. Tych, którzy zgłosili swoje ulubione utwory a są zainteresowani biletami - proszę o szczególną uwagę. W nadchodzącym tygodniu również Minimax rusza w trasę: 21.06 Gliwice, ul. Zwycięstwa 16 22.06 Bielsko Biała, ul. Mostowa 5 23.06 Kraków, Rynek Główny 23 Zapraszam, Piotr Kaczkowski


27 czerwca 2004
Jutro i pojutrze w Szczecinie i Warszawie gościmy Deep Purple. Odsłuchamy najlepsze utwory według Państwa listy. Zapakuje ostatnie bilety. Przypomnę również opowieść Rogera Glovera. Ostatnią czerwcową niedzielę dopełni przegląd nowości różnych i różniastych. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


4 lipca 2004
Po dwóch zdecydowanie purpurowych niedzielach czas na zajęcie się kilkoma nowymi płytami. Wracam do The Cure, nie tylko ja – Robert Smith również przypomni swoją opowieść. Feedback to nowa płyta Rush, już napoczęta i porównywana w Minimaxie po północy. Zapraszam na kolejne odcinki. Z Hurricane Festival wróciła Patrycja Długoń, ale obiecała przynieść m.in. całą płytę Libańczyka Clotaire K oraz nagrania Phila Mintona, który w tym tygodniu trzykrotnie koncertuje w Warszawie. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


11 lipca 2004
Wakacyjna nowość – telewizja przez radio. I nie chodzi tu o transmisję meczu. TV On The Radio to ciekawie zapowiadający się debiutujący zespół amerykański. Telewizja przez radio również w wykonaniu Tori [znacznie więcej w Minimaxach po północy z czwartku na piątek]. W koszyku [wiklinowym] już zapakowane: Clotaire K z Libanu, Rażeni Piorunem [świeży import z Częstochowy], Jacek Kulesza z Trójmiasta [skąd waliza – nie wiadomo], oraz inne płyty różne i różniaste. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


18 lipca 2004
Echo G3-04: Steve Vai opowie jak próbował i jak został przyjęty do zespołu Franka Zappy. Powtórka z The Doors przed wtorkowym występem The Doors Of The 21st Century. Wśród nowości płytowych debiut Story Of The Year, bo jak wszyscy wiedzą do wydania nowego albumu The Prodigy – jeszcze miesiąc. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


25 lipca 2004
W lipcowym koszyku sporo nowych płyt. Wystąpią: Arab Strap, Brian Eno, Skin, Rachid Taha, The Walkmen, Explosions In The Sky, The Roots, The Hives, The Upper Room. Polscy debiutanci: Lesers Bend z Olkusza, Rażeni Piorunem z Częstochowy i Kevin Arnold z Trójmiasta. Będą piękne panie: Kasia Kowalska, Linda Ronstadt i Dolores O’Riordan oraz koncertowy Steve Vai. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


1 sierpnia 2004
Będzie koncertowo: Colin Bass i SBB – fragmenty słynnego, chociaż jeszcze nie publikowanego występu w chorzowskim planetarium z kwietnia oraz próbki czerwcowego [też 2004] zapisu Red Hot Chili Peppers z Londynu. Sprawy Lindy Ronstadt ciąg dalszy i kolejne nagranie Dolores O’Riordan. Także Slash, Boz Scaggs, Ray Wilson i najmniej trzy łyżki Dżemu. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


8 sierpnia 2004 r.
Lambchop zagra w Warszawie w środę 11 sierpnia. Trochę nowej muzyki pomoże w odbiorze koncertu. W niedzielnym koszyku także letnie nowości: Yellowcard, Bardzo Elegancko, Bettye Lavette, Ratatat i koncertowa płyta Allman Brothers. Będzie kolejny fragment występu RHCP i kilka utworów wybranych pod hasłem: co nam zostanie z tych wakacji. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


15 sierpnia 2004 r.
W związku z ‘dużym zainteresowaniem i radosnym przyjęciem’ postanowiłem kontynuować serial: Co nam zostanie [muzycznie] z tych wakacji. Nie znaczy to, że nie pojawią się płyty nowe, także różne i różniaste. Wrócę też do koncertów Allman Brothers z Beacon Theater w Nowym Jorku oraz Colina Bassa i Józefa Skrzeka z chorzowskiego planetarium. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


22 sierpnia 2004 r.
Vinny Miller, 30 Odd Foot Of Grunts [tu Russell Crowe], Jack, Rachel Yamagata – pisownia może się przydać. Nowe albumy The Prodigy i Blue Nile, zwiastun Oasis, i bohater wakacji Steve Vai. Także „Polowania na perłowy październik” odcinek kolejny, a w pracowni cukierniczej wymiana tortów. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


29 sierpnia 2004
Kilka nowych wrześniowych płyt: m.in. Fraudots i The Helio Sequence. A także The Libertines, Jack, Blue Nile, Rachael Yamagata, Ive Mendes, 30 Odd Foot Of Grunts [Russell Crowe], Ataxia, Anjali Bhatia. Będzie Dżem 2004 i kolejna łycha dżemu o Babci Pearl. Z niespodzianek: Leaving New York i rodzinny Knopfler. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


5 września 2004
Midge Ure w sobotę przyjeżdża na 1 koncert do Warszawy. 58 lat miałby dziś Freddie Mercury. Zestaw podstawowy z pracowni cukierniczej pozwoli zapełnić pół kasety C-90. Drugi tort, słowno-muzyczny, dla Rogera Watersa. Wśród nowych płyt Blackfield, Ataxia, Letko, Gordon Haskell, bracia David i Mark K., The Music, Joss Stone i zdumiewający Ray Charles. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


12 września 2004
Steven Wilson – twórca Porcupine Tree i popularny w Izraelu komponujący wokalista Aviv Geffen pod szyldem Blackfield postanowili przywrócić klasę 3 minutowej piosence pop. Debiutancki album właśnie się ukazał, opowie o nim Steven Wilson. Także tradycyjny przegląd nowych, wartych Państwa uszu dźwięków [np. z Suwałk „Poza Ciszą”], wybranych z ponad 25 płyt. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


19 września 2004
Mark Knopfler. Za kilka dni ukazuje się długo oczekiwany album Shangri-La. To okazja do wsłuchania się w nowe utwory i przypomnienia opowieści artysty o ponadczasowych sprawach. Z innych nowości: Phil Collins, Blue Nile, Aenima, Nick Cave, Hippocampus, Jean Michel Jerre, Tymon & Transisitors, The Car Is On Fire, Smok Je Wafel i Grzegorz Turnau. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


26 września 2004
Rozpoczyna się jesienny wysyp nowych płyt. Za tydzień album REM i opowieść o nim Michaela Stipe’a. Dziś okazja do przypomnienia jedynego wywiadu jakiego polskim mediom udzielił Tom Jones. Jego nowy album ukazuje się jutro. Także, na razie w jednym egzemplarzu płyta minimax 2 pl oraz Aenima, Nelly, Killers, Nick Cave i inne litery aż do U. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


3 października 2004
Nowa płyta R.E.M. i nowa rozmowa z Michaelem Stipe’em. Cranes przed koncertem w Fabryce Trzciny 9 października. Także przynajmniej dwa odcienie purpury: ukazuje się na 3 winylowych płytach „Live Encounters” z polskiego koncertu Deep Purple oraz Jona Lorda „Beyond The
s”. Wśród innych nowości, już listopadowe: Jim Capaldi i Minimax 2 pl . Zapraszam, Piotr Kaczkowski


10 października 2004
Alan Parsons, który zapowiedział swój pierwszy koncert w Polsce na najbliższy piątek. Dziś opowie o Dark Side of the Moon, o Sgt.Pepper’s Lonely Hearts Club Band, także o swoich płytach, w tym wydanej przed chwilą, nagranej z udziałem Davida Gilmoura. Wśród innych nowości Tom W. Nareszcie. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


17 października 2004
Nowa muzyka z różnych szuflad. Podejrzewam, że od tego zdania będę zaczynać zapowiedź jeszcze przez kilka tygodni. Dziś w „wielkim wysypie” Kasa Chorych i Rod Stewart, Duran Duran, Samael i Dream Theater ze słynnej sali Budokan w Tokio [nowy 3 kompaktowy zestaw]. Jeszcze raz utwory Alana Parsonsa, którymi zauroczył w piątek Salę Kongresową i Deep Purple ze Spodka. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


24 października 2004
Dwa miesiące do świąt, wysyp płytowy w pełni. Nadchodzący i następny tydzien otworzą niejedną szufladę. Hurricane Party, Ella i Louis, Louis i Bing, Closterkeller (także techno), Harry Belafonte, Kombii (to nie błąd), TSA, Samael (będą bilety), Delight. Chris Farlowe przed występami w Polsce i Dream Theater po występach w Japonii. I wreszcie Leonard C. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


31 października 2004
W ostatnim roku powiekszyła się znacznie największa orkiestra świata: Czesław Niemen, Ray Charles, John Peel. Ich głosy przypomną o tym co nieprzemijające w muzyce, co inspiruje artystów wydających nowe płyty: John Wetton, Tom Waits, A Perfect Circle, 4Lynn, Gotan Project. Przedpremiera nowego albumu Eltona Johna, Chris Farlowe przed koncertami w Polsce i najnowsze wiadomosci o przygotowywanej na 8 listopada płycie Minimax pl II Zapraszam, Piotr Kaczkowski


7 listopada 2004
17 nowych polskich nagrań w 76 minut – to zestaw z płyty minimax pl II, która właśnie się wytłoczyła. Z innych nowości także: Wilki i Depeche Mode. Z koncertami w Polsce Michael Schenker, Chris Farlowe i wyczekane Archive, o którym opowie Craig Walker. P.S.: W najbliższy czwartek zaczynamy wyjątkowo o 23. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


14 listopada 2004
Ciąg dalszy radości. Właśnie wydana przez Polskie Radio płyta Minimax pl II z siedemnastoma utworami debiutantów [okładka i informacje na stronie www.minimax.info]. Do tego jeszcze osobiście Panika i Paweł Kunigis, a płytowo Kobieta po przejściach i Irlandczycy [cały czas] z przyszłością. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


21 listopada 2004
Ostatni tydzień wielkiego wysypu z różnych szuflad: U2, Kombajn do zbierania kur po wioskach, The Used, Cree, Deathcamp Project, Pogodno, Biffy Clyro, Braty z Rakemna, Cytadela, koncert Queen na dwóch płytach, i uwaga: 22 albumy SBB, o których opowie Józef Skrzek. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


28 listopada 2004
Najbardziej radosna wiadomość: Ogólnopolska Lista Sprzedaży OLiS odnotuje 29 listopada tylko dwie nowości płytowe w pierwszej dwudziestce: U2 i Minimax pl II. Natomiast w audycji PS do obu tych popularnych [bestsellerowych? rozchwytywanych? mucho trendy?] wydawnictw oraz sporo innych nowości. Także Dan McCafferty o zespole Nazareth. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


5 grudnia 2004
Zespół Caravan zapowiedział swój pierwszy w historii koncert w Polsce na 12 grudnia. Pye Hastings opowie o historii i planach grupy. Także zamówione mikołajki muzyczne: Archive, Roger Waters, Pink Floyd, bracia Knopfler i siostry Matyldy, The Who, Les Bigos, Hetane, Freak of Nature i Kombajn. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


12 grudnia 2004 r. *******************U W I A D O M I E N I E****************
Niniejszym donoszę, że rozpowszechniana informacja o zaprzestaniu sprzedaży wydanej przez Polskie Radio bestsellerowej płyty Minimax pl II jest tylko częściowo prawdziwa. Zachwiana rytmiczność zaspokajających zapotrzebowanie ludności dostaw spowodowana została niezrozumiałym wyczerpaniem pierwszego 5 tysięcznego nakładu. Odpowiednie służby już zapewniają, że thuoczą następne. Z innych radości dziś F.O.N [koncert z Hetane i Thuoc w warszawskim CDQ, wtorek] i Blackfield [krakowska Rotunda i bydgoska Kuźnia, poniedziałek i wtorek]. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


19 grudnia 2004
Radosna wiadomość: płyta Polskiego Radia ‘minimax pl II’ przekroczyła w tym tygodniu 8 000 a książka ’42 rozmowy’ [też z Trójkowym znaczkiem] - 6 000. Inne radości – potwierdzona data 29 maja dla Iron Maiden i prawie pewna 7 lipca dla U2. I będę miał ze sobą bąbelkowe koperty do ubierania choinki. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


26 grudnia 2004
Radosne świąteczne wiadomości: Nakład wydanej przez Polskie Radio płyty Minimax pl II przekroczył 9500 egzemplarzy. "Poszerzymy" ją, bo dzisiaj audycja od 22.05 do 2.00. Będzie mieszanka choinkowa, rozmowa z Marianne Faithfull, i trochę muzyki z pierwszych płyt 2005 roku. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


[----- Podzial strony -----]

2005

 

2 stycznia 2005
Nowy Rok - nowe zajęcia. To jubileuszowy rok Polskiego Radia, nieprzypadkowo zatem zamawiają Państwo najstarsze z istniejących fonogramów. Przyniosę m.in. Scotta Joplina (z... 1899 roku). Ale będą i nowsze: Lavender (z Wrocławia), Ray Wilson (z RPWL), MOFRO (z Żoliborza). Obowiązkowo Banco (z pociągu) i Marian (z tajemniczego świata). Dodatkowa radość noworoczna: mm pl II - 9955 Zapraszam, Piotr Kaczkowski


9 stycznia 2005
W planie zajęć: jedzie Kombajn, Muzyka Starsza Niż Radio [to w sali im. Van Gogha], a na forum debiutantów dziś: Przed Chwilą [Opole], Enigme [Radomsko], Imaginoia [Legionowo], Experience [Marki], The Poise Rite [Rzeszów, ale bilety będą na ich koncert 19 stycznia w Londynie], i Antimatter [Irlandia, ale przez Lublin]. Zapowiada się więc Bardzo Elegancko [Świebodzin]. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


16 stycznia 2005
Nowe płyty Antimatter, RPWL, The Polyphonic Spree, w sali im. Van Gogha m.in. New Orlean Feetwarmers z 1932 [Sidney Bechet na saksofonie sopranowym], wśród debiutantów: Hyoscyamus Niger [Oława] i Marcin Wiśniowski [Rzeszów]. Także trzy solidne kwadranse unikatowych nagrań Czesława Niemena. To już rok.


23 stycznia 2005
W przeddzień premiery nowej płyty RPWL – „World Through My Eyes” Yogi Lang opowie o sobie, o zespole, i… o Ray’u Wilsonie. Kolejna odsłona działalności Johna Frusciante, debiutanci DHM [Puławy] i Openspace [Wołomin], bilety na trójkowy koncert Kombajnu, echo wizyty w Minimaxie Davida Knopflera i chwila w Sali im. Van Gogha. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


30 stycznia 2004
Z listów, które odbieram wynika, że dwie godziny Dżemu w czwartkowym Minimaxie nie zmieściły wszystkich oczekiwanych utworów. Ponadto Mars Volta, Tori Amos, Satellite, debiutanci No Smoki, Jacek Telus i Rheostatics, wizyta w Sali Van Gogha i Jacka White'a, Ray Wilson sprzed równo 7 lat i David Knopfler sprzed 10 dni. Zapraszam, Piotr Kaczkowski PS. Minimax pl II wrócił na listę OLiS.


6 lutego 2005
Z radością dzielę się dobrą nowiną: niedzielny Minimax odbiera ponad pół miliona słuchaczy. Według badań z grudnia 2004 każdego programu słuchało średnio 550 tysięcy osób, co znaczy, że od grudnia 2003 audycji przybyło 130 tysięcy par uszu. Dziękuję. Dziś polecam Tori, Genesis, Gabriela, Kino, Turbo, Mills Brothers i New Passengers.


13 lutego 2005
Poruszyła Państwa nowa płyta Satellite "Evening Games". Będzie okazja by do niej wrócić: z wizytą zapowiedział się Wojciech Szadkowski. Na literę T: Tori [Beekeper już za tydzień], Trzeszczące [VG-JW], Tort [PG]. Również New Order, John Butler, Apocalyptica, Peter Murphy, a wśród debiutantów Miasto 1000 Gitar [Gdańsk], Cab2P [Warszawa] i Helicobacter [Gdynia]. Piotr Kaczkowski


20 lutego 2005
Dobra wiadomość: Minimax pl II przekroczyl 11 tysieczny nakład. Tymczasem Fallin... stworzył muzykę do spektaklu teatralnego a Oranżada, kolejny z debiutantów z pierwszej płyty Minimax pl, wyda wkrótce własny album: podsłuchamy trochę. Także przedpremierowe Porcupine Tree, Tears For Fears oraz Futureheads, Peter Murphy, Lemon Jelly, Front Wschodni [Radzyń Podlaski] i trzeszczące Inkspots, Leadbelly oraz Bing Crosby z patronatem VG/JW. Piotr Kaczkowski


27 lutego 2005
David Knopfler - słowa i muzyka, z jeszcze nowszej "tekturkowej" płyty a także ta wykonana na żywo w trakcie nocnego Minimaxu. Również z nowych płyt Lech Janerka, Billy Idol, Steve Hackett, Normalsi, Porcupine Tree, Adrian Belew, Peter Murphy, Fallin..., Kazik, Garbage, Los Trabantos i Riverside. Trzeszczące bedą też. I nowa Asia tuż przed koncertem w Warszawie. Zapraszam Piotr Kaczkowski


6 marca 2005 r.
Metalmania - rozkład jazdy. Przed koncertami RPWL i Caravan trochę muzyki i słów [Yogi i Pye]. Z nowości płytowych m.in. Ocean Colour Scene, Mr Gil, Electro Six, Kelly Keeling, Circle II Circle. Przy okazji informuję, że w Minimaxie w czwartki właśnie rozpoczął się semestr wiosenny. Temat: "mniej znana muzyka brytyjska lat 60. z dygresjami i odnośnikami". W odróżnieniu do innych sal, są jeszcze miejsca. Piotr Kaczkowski


13 marca 2005
Debiuty: Secret Machines, Forgotten Funrise i Migala. Z nowych płyt: Mars Volta, Stanisław Sojka, Judas Priest, bracia Hackett, Sławomir Wierzcholski i Wojciech Karolak. Całości dopełnią nowy drobiazg od Petera Gabriela i kilka zdumiewających trzeszczących nagrań. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


20 marca 2005
Podobno 20 marca w niedzielę zdarza sie raz na 7 lat. Dziś m.in. przed premierą NO, Józef Skrzek i Colin Bass z Planetarium, nowy utwór RPWL, także Moby, Judas Priest, Bończyk/Krzywański, nowy album Millenium, John Hackett, pakowanie kolekcji Genesis, raz jeszcze Dna ts. Rednum or F.Raf i inne atrakcje. A na zajęciach w najbliższy czwartek rok 1964. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


27 marca 2005
Prawdziwie odświętny zestaw. Już niejednokrotnie zapowiadany koncert Tori Amos ze studia im. Agnieszki Osieckiej z 9 marca oraz rozmowa z artystką nagrana po występie. Także przedpremierowe płyty z serii "NARESZCIE": Oranżada, Józef Skrzek i Colin Bass z Planetarium oraz Deadwing - nowy album Porcupine Tree. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


10 kwietnia 2005
Program poprowadzi Piotr Stelmach. Między 22.00 a 23.00 Steven Wilson w rozmowie z Piotrem Kaczkowskim.


17 kwietnia 2005
Program poprowadzi Piotr Stelmach [piotr.stelmach@polskieradio.pl]. Między 22.00 a 23.00 Butch Vig w rozmowie z Piotrem Kaczkowskim.


24 kwietnia 2005
Nowy album Roberta Planta "Mighty Rearranger" ukazuje się 2 maja. Poszerzymy. Pain of Salvation na jedynym koncercie w Krakowie 30 kwietnia. Będą bilety. Z koncertu nowe wydawnictwo Morrissey'a, natomiast z nieistniejącej płyty Tori Amos w nagraniach o dzień starszych od trójkowych. Także premierowo SBB, Lacrimosa, Maxim, Russell Marsland, Delons, Peter Murphy, Stanisław Soyka. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


1 maja 2005
Mark Knopfler przed dwoma koncertami w Polsce. Bruce Springsteen z nowego albumu Devils & Dust. Także kilka najważniejszych wypowiedzi obu tych panów. The Car Is On Fire – kolejny wykonawca z minimax pl II szykuje własną płytę. Na razie zwiastun. Oraz The Bravery, Daniel Bedingfield, This Mortal Coil i muzyka z trzeszczących płyt. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


8 maja 2005
Przed festiwalem Dark East 20/21 maja i koncertem Banco de Gaia 14 maja. Z wizytą „Pod Pretekstem” zapowiedział się Stanisław Soyka. Inne nowości: Billy Corgan, Limp Bizkit, Maleńczuk, Nine Inch Nails, The Car cały czas On Fire. Trzeszczące i Echo Knopflera pewnie też. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


15 maja 2005
Pat Metheny, Iron Maiden, Colin Bass, Jenny Weisgerber z koncertami w Polsce. W nowych nagraniach Drewno From Las i Kevin Arnold, czyli ps. Minimax pl II. Urodzinowy Robert Fripp. Festiwal Dark East. Manfred Mann 1965 i 2006. W dobre ręce piękne i niekupowalne zeszyty od Green Day. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


22 maja 2005
Znowu udało mi się przesłuchać ponad trzydzieści nowych wydawnictw: Quidam i White Stripes – za 2 tygodnie premiera długo oczekiwanych płyt tych zespołów. Na tydzień przed mega-koncertem Iron Maiden solowy album wydaje Bruce Dickinson, a tuż przed dwoma koncertami w Polsce nowa płyta Lacrimosy. Także Voo Voo, Oasis, Rob Thomas, John Wetton, Hedone, Piotr Bukartyk i reaktywowany Van der Graff Generator. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


29 maja 2005
Z nowych płyt: Van Morrison, Billie Holiday [nie ma pomyłki], Lizz Wright, UB 40, Hedone, Kombajn, 3 Doors Down, Spoon, Bruce Dickinson, Razorlight, Hal, Gorillaz, Natacha Atlas, Telepopmusic, Foo Fighters, Team Sleep, Siddharta, Lacrimosa, Ziyo, Daniel Powter, The Dears. Mam nadzieję pomieścić wszystkie zanim Dream Theatre uderzy w czwartek o północy. Piotr Kaczkowski


5 czerwca 2005
I znowu trudny wybór z ponad 30 przesłuchanych nowości: Dream Theater, Quidam już z prawdziwej płyty, Kazik, Corgan, Malmsteen, Oasis, Nine Black Alps, Amadou & Miriam, The Autums, Milczenie Owiec, Joe Bonamassa, James Blunt, Kosmetyki Mrs Pinki. Bilety Lacrimosa. Piotr Kaczkowski


12 czerwca 2005
Bardzo Elegancko - Świebodzin, Orange Juice - Stalowa Wola, Very Distant Relative - Rawicz, Poza -Kraków, Helicobacter - Gdynia. Także importowany DMB, BEP, Moby przed koncertem i PS do White Stripes. I dobra wiadomość dla poszukujących Przy Mikrofonie: w związku z wyczerpaniem :) nakładu dodruk lada dzień. Piotr Kaczkowski


19 czerwca 2005
Debiutują Legwan (Jelenia Góra), Kokon (Chojnice), Radek Łabuś (Gorzów Wlkp) Tlen. Do wydania nowej płyty przygotowuje się Mirosław Czyżykiewicz. Do rozdania 550 tysiecy :)) a może już więcej biletów na koncert Lecha Janerki i Wishbone Ash, i niestety tylko kilka na Mars Volta. Także Anna Maria Jopek, Dave Matthews Band, The Early November i Turin Breaks. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


26 czerwca 2005
Po ubiegłotygodniowej audycji najczęściej pojawiającym się pytaniem było: jak się pisze jego nazwisko? RY COODER wróci zatem i to nie tylko z nowego albumu Chavez Ravine. Wśród debiutantów No Plastic Inside (Gościnno Wejherowskie), Hal 900, i ponownie Revolver (Kraków) oraz Front Wschodni (Radzyń Podlaski). Piotr Kaczkowski


3 lipca 2005
Przed koncertami Thievery Corporation, U2 i The White Stripes. Debiutują: Editors, WCOL, Pawilon (Gdańsk) i Melody Makers (Brodnica). Także nowy Kevin Arnold, kolejny odcinek z Dave Matthews Band, Jola Literska, Mirosław Czyżykiewicz. Już znana data premiery albumu ALLEZ! - 20 sierpnia. Piotr Kaczkowski


10 lipca 2005
Na koncertach Dido i Ray Wilson, ze studia The Pineapple Thief, Jem, Project Pitchfork, Voo Voo, Ben Folds, Houston Calls, The Decemberist, Eric Clapton, Molly Hatchet. Przedostatni zestaw nowego DMB oraz Fantomas na dwa dni przed warszawskim występem. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


17 lipca 2005
Mnóstwo biletów na piątkowe występy artystów z płyt Minimax pl i Minimax pl II: Rażeni Piorunem, Oranżada, Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach, Freak Of Nature i Von Zeit uświetnią obchody pięćdziesięciolecia Pałacu Kultury i Nauki. Ian Anderson z orkiestrą. I żeby nie było przypadków: nowy album Kraftwerk nazywa się Minimum -Maximum. Piotr Kaczkowski


24 lipca 2005
Wolfsheim i Attrition [Castle Party w Bolkowie już w piątek], Cinderella, System Of A Down, Maleńczuk, Zdob Si Zdub, Bon Jovi, David Gray, Great White, Royksopp. Także ponownie The Decemberists, The Pineapple Thief, Kraftwerk i Ian Anderson z orkiestrą. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


31 lipca 2005
Dziś wystąpią między innymi: Baxter Dury, Weź to zgaś, Donis, Dyjak, Bardzo Elegancko, Plant, Meshuggah, Wig Wam, The Wonderboys, Migala, Le Grand - a podobno jest sezon ogórkowy. Także Ry Cooder i Mick Jagger z przyjaciółmi. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


7 sierpnia 2005
Stuart A. Staples, Casey Stratton, Tori Amos, Leonid Agutin, 2PU, Pavilon M2, Dandy Warhols, Kombajn, nowe utwory nagrane przez Hetane i Drewno From Las. Także cd przedpremierowego wysypu na O: peth, ceansize i ldfield a do [ring] O Starra dołączy Paul Mc Cartney. Do premiery Aleez! i opowieści Mirosława Czyżykiewicza dwa tygodnie. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


14 sierpnia 2005
Debiutują Brimstone Butterfly, Eric Heatherly, Remy Ma, Keyshia Cole. Mały Clapton. Cd CD Dandy Warhols, Staind [ale i Sting i Joss Stone]. Na O nadal wrześniowi ldfield i ceansize. Z nowych albumów dwa Super. [Grass i Furry Animals]. Broadsword calling Danny Boy [over] w nagraniu z 1933 roku. Także jeszcze nowszy utwór Hetane oraz Mick Jagger z przyjaciółmi. Allez! Mirosława Czyżykiewicza, premiera za tydzień. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


21 sierpnia 2005
Maximum słów. W dniu premiery Allez! Mirosław Czyżykiewicz ze szczegółami, Jean Michel Jarre opowiada o Souvenir From Gdańsk na pięć dni przed koncertem. Wśród nowości m. in. Cowboy Junkies, Tori, Do Me Bad Things, Masonne, Pendragon, Sam Cooke [!]. No i odpowiedź na pytanie z kim śpiewał ten Sting. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


28 sierpnia 2005 r.
Czy ktoś wie co to takiego Korn Cage? Ma zatem szansę na specjalne miejsce. Także Opeth, już cała płyta, i w dobre ręce zaproszenia na Metal Hammer Festiwal do katowickiego Spodka. Eric Clapton, Robin Guthrie i Harold Budd, New Century SBB, Centrozoon, Oceansize, Pendragon. PS do DMB. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


wrzesień 2005
Ten cotygodniowy program istnieje od 1968 roku. Obecnie nadawany jest w każdą niedzielę między 21.08 a północą. Prezentowany pod hasłem "Biuro Utworów Znalezionych". Zawiera muzykę z różnych szuflad, która mimo upływu czasu odcisnęła się w pamięci Słuchaczy. Sporo w tym programie również nagrań z najnowszych płyt, często przedpremierowych.


2 października 2005
Przed zbliżającymi się koncertami Ronnie James Dio oraz Bill Wyman o sobie i o swojej muzyce. Plus cotygodniowa porcja nowości. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


9 października 2005
C4, Helicobacter, Graj Stasiek, Transfuzjon, Haiku, Zova, Lilu... czyli sporo nagrań z przygotowywanej na 7 listopada trzeciej płyty Minimax pl. Wydawcą będzie ponownie Polskie Radio, więcej szczegołów i okładka za tydzień. Dziś także The Car Is On Fire, Bogusław Mec, Lech Janerka, Elżbieta Mielczarek, Sławek Wierzcholski - Wojciech Karolak [jutro w Dekadzie], nowe utwory Riverside i John Lennon w 65 rocznicę urodzin. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


16 października 2005
W roli głównej DM-DP. Playing The Angel, nowy album Depeche Mode, który właśnie się ukazuje i przygotowywana do premiery za tydzień nowa płyta Deep Purple: Rapture Of The Deep. Z wizytą zapowiedział się Maciej Januszko, opowie o nowym albumie zespołu Mech, oraz trochę informacji o płycie Minimax pl 3, która właśnie weszła w ostatnią fazę produkcyjną. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


23 października 2005
Ian Gillan w przeddzień premiery nowej płyty Deep Purple. Kolejna porcja utworów z Minimax pl 3 - płyta 7 listopada. Także Les Bigos, Albion, Plateau, a przed koncertami w Polsce Marianne Faithfull i Porcupine Tree. Zapraszam od 22:05 Piotr Kaczkowski


30 października 2005
Niezapomniane utwory Miry Kubasinskiej. Rozmowa z Marianne Faithfull przed środowym koncertem w Warszawie. Nick Mason o przyszłości Pink Floyd. Oceansize zagra w Lodzi 16 listopada. Kombajn w BBC. Wśród nowości Happysad, Ozzy Osbourne, Homo Twist, Rammstein, Disturbed i Celebration - pierwsza płyta z 2006 roku. Tydzień do premiery Minimax pl 3. Piotr Kaczkowski


6 listopada 2005
Jutro premiera płyty minimax pl 3: C4, Tlen, Red Emprez, Xanax, Grajstasiek, Inga & Szerszeń, Helicobacter, Transfuzjon, Legwan, Zova, Lilu, The Poise Rite, Deathcamp Project, Bracia Vanitas, Haiku Fristajl, kOnFuZz, Ploosh; serdecznie witam i życzę wielu sukcesów. Także m.in. Kate Bush i Will Sergeant. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


13 listopada 2005
Przed środowym łodzkim koncertem Oceansize i Porcupine Tree - muzyka i wybrane fragmenty z rozmów ze Stevenem Wilsonem. Bedą bilety. Także z nowych płyt Moonlight, Kat, Clawfinger, Urbanator, Fields Of The Nephilim, Riverside. Kolejne nagrania z płyty minimax pl 3. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


20 listopada 2005
Roadrunner na 25-cio lecie. Van Morrison przed warszawskim wtorkowym koncertem. Z premier 2006 roku Celebration, P.O.D., Eric Burdon i zespół na F. Radosna wiadomość: w tydzień od wydania płyta Minimax pl 3 debiutuje na liście OLiS i to aż na 9 miejscu ["oczko" za nową płytą Madonny]. Gratuluję wszystkim 17 wykonawcom. Piotr Kaczkowski


27 listopada 2005
Same radosne wiadomości. Minimax pl 3 poprawił ubiegłotygodniowe notowania: awansował na 6 miejsce na OLiS i również na 6 w Empikach. W programie wysyp polskich płyt: Hey, Pustki, Negatyw, Underground, Bete Noire, Cree, Olaf Deriglasoff, SBB, z wizytą zapowiedział się Riverside. Także projekt "Podziel się", Elbow, Mark Knopfler, Chris Rea z 11 kompaktowego wydawnictwa i "replika" The Wall. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


4 grudnia 2005
Mike Vennart - wokalista i gitarzysta Oceansize nie tylko o zespole i muzyce + unikatowe koncertowe nagrania. Także "repliki" The Wall cała część pierwsza, Cree, Hey, Underground, Lemon Jelly, pełna wersja New Stars Are Born RPWL, kolejne świeczki z tortu na 25-lecie Roadrunner, nowy album The Subways, a z 2006 roku Eric Burdon, Celebration i zespół F. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


11 grudnia 2005 r.
Z wizytą w Warszawie zapowiedział się Jean Michel Jarre, z wizytą w programie zespół Underground. Wśród nowości Believe, Rush, Mereneger, Kult i druga część "repliki" The Wall. Dobra wiadomość dla muzyków z płyty Minimax pl 3, nakład przekroczył 7000 egzemplarzy. Drugi dodruk właśnie opuścił tłocznię. Piotr Kaczkowski


18 grudnia 2005
Muzyka do ubierania choinki. Ta z trzeszczących płyt, czasami starszych niż Polskie Radio. 9 płytowy zestaw na bis od SBB z albumem "Geira" Haliny Frąckowiak i 12 płytowy koncertowy od Tori. Rownież [pojedynczy] Korn i kolejna część "repliki" The Wall. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


25 grudnia 2005
Pink Floyd i Nick Mason - niecodzienny godzinny wywiad z muzykiem o najdłuższym stażu w zespole. O płytach, radiu, samochodach, ludziach, kulisach Live 8 i przyszłości. Ze świątecznymi życzeniami i wdzięcznością za te, które otrzymałem, także w związku z Medalem 80-lecia Polskiego Radia. Dziękuję. Piotr Kaczkowski PS. A Sarenka już w trzydziestce.


[----- Podzial strony -----]

2006

 

1 stycznia 2006 r
SBB z pudełka, koncertowy David Gray, dzwiękowa pocztówka od RPWL, Chris Rea i narodziny bluesa, niespodzianka dla sympatyków Led Zeppelin, spotkanie w sali im. Jacka White'a, PS do historii Floydów Nicka Masona, Citizen Cope już z dużej płyty. Zapraszam, Piotr Kaczkowski A Minimax pl 3 przekroczył 8 tysięcy...


8 stycznia 2006 r.
Dwóch Watersów, nowy Thuoc, Ella i Louis - będzie trzeszczało, także gdy będzie śpiewać Chris Rea, My Morning Jacket, Victor [taj-taj] Wooten, Kayah z Republiką, Renton, Death Cab For Cutie, Citizen Cope, Tool i trzy kwadranse z Elvisem w 71. rocznicę jego urodzin. Zapraszam, Piotr Kaczkowski A Sarenka na 17.


15 tycznia 2006 r.
Chris Rea - dziś z Nowego Orleanu, DeVision, Kooks, Oranżada, National, We Are Scientists, Celebration, After, Zuzka Wrońska, Jenny Lewis i siostry Watson, Lisa Gerrard, Analog, My Morning Jacket, Paula Green, Charley Patton, Darzamat, Caliban, Tzars, Knopfler, King Coleman. Więcej się chyba nie pomieści. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


22 stycznia 2006
Dużo przeciwmroźnych witamin na C: Crimson Jazz Trio, Calla Collisions, Citizen Cope, Chris Rea - dziś Electric Memphis Blues, CP, Cesaria Evora, nawet Cinderella, pozostałe litery reprezentować będą Shaka Ponk, Depeche Mode, Simon Webbe, In Flames, Anja Garbarek, Satellite, Sia, P.O.D. a z trzeszczących płyt Wilson Pickett. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


29 stycznia 2006 r.
Thuoc, Root, Rojek, Nosowska, Sweet Noise, Zuzka Wrońska, Solar Plexus, Placebo, The Minus 5, Janis Ian, ostatnie nagrania Miry Kubasińskiej. Na półce z witaminami Cinderella, Celebration [jednak wyjdzie], Chick Corea, Crimson Jazz Trio + Chris Rea i album [premiera 27 lutego] Sinead O'Connor. Zapraszam, Piotr Kaczkowski ps. Sarenka na 13.


5 lutego 2006
Niecałe trzy tygodnie do koncertu Deep Purple, a cztery do Metalmanii, będzie muzyka, będą płyty i bilety. Z obszernej polskiej polki: Materac, Kombajn, Thuoc, T.Love, Root, Rojek, Nosowska, Solar Plexus, Sweet Noise, Obstawa Prezydenta, Apostolis Anthimos, ostatnie nagrania Miry Kubasińskiej. Także Isobel Campbell + Mark Lanegan, Placebo, Cat Power i Chris Rea - dziś w trzeszczących bluesach z Chicago. Zapraszam, Piotr Kaczkowski ps. Sarenka nadal 13.


12 lutego 2006
Live, Tortoise + Bonnie "Prince" Billy, Mew, Clap Your Hands Say Yeah, Indochine, Dwa Gaviny, Caruso, Chris Rea w kolejnych bluesach, znowu Purple i Metalmania [i znowu również bilety], a od cukierników Hackett i Gabriel. Wśród nowości także Voo Voo, Farben Lehre, Massive Attack, Quidam, Mogwai, Morrissey. Zapraszam, Piotr Kaczkowski ps. Sarenka już w dziesiątce.


19 lutego 2006
Gillan's Inn: w kwietniu nowa płyta, dziś jako ilustracja do 'monologu'. Także Richie nie śpi. Wśrod innych nowości: Morrissey, Placebo, Kill The Young, Zita Swoon, Chris Rea, Gotan. Wrócą Jenny Lewis [to ta pani od mleka] + The Watson Twins a z naszej półki After. Ostatnie bilety na DP i przedostatnie na Metalmanię. Do kalendarza TOOL24.6SP bo się wkrótce potwierdzi oficjalnie. Zapraszam, Piotr Kaczkowski Odwilż - Sarenka na 12


26 lutego 2006
Szczyt G-2. John Cale w Fabryce Trzciny, Simple Minds w Stodole – także bilety. Metalmania, Morrissey, Chris Rea w bluesach celtyckich i irlandzkich i sterta innych nowości. Zapraszam, Piotr Kaczkowski P.S. Dla słuchaczy nowego semestru w czwartkowym Minimaxie o północy kilka trudniejszych nazwisk i nazw: Elmore James, Sonny Boy Williamson, Ink Spots, Rosetta Tharpe, Marie Knight, O'Jays, Louis Jordan, Booker T & The MGs, Big Mama Thornton.


5 marca 2006
U cukierników Chris Rea ozdobiony monologiem i latynoskimi bluesami, oraz nadal David Gilmour. Wieści z pierwszej ręki od Rogera Watersa. Bilety na Poise Rite do Londynu i na Flower Kings do Poznania. Z nowości m.in. Charlatans, Flaming Lips, Skin i The Fellowship z Muzyką ze Śródziemia. Zapraszam, Piotr Kaczkowski Do notatek czwartkowego Minimaxu o północy: Drifters, Mills Brothers, Ink Spots, Hal McIntyre.


12 marca 2006
John Cale i Chris Rea – dwie rozmowy przed polskimi koncertami w środę i piątek. Rożne dziwne Depeche. Wśród nowości: Kali-Gula [Biłgoraj], Lilu [Łódź], Streets, Moonspell, Cesaria, Gotan, Jaggerów dwóch, Covenant, Blackmoore’s Night, Sting i jeszcze nowszy Gilmour. Zapraszam, Piotr Kaczkowski P.S. W czwartek na zajęciach same łatwe nazwiska.


19 marca 2006
Wiosenno jubileuszowy wysyp nowości: Prince, Fagen, Killing Joke, Dr John, Voo-Voo, Gregorian, Covenant, Blackmore's Night, Pustki, Pearl Jam, Oranżada, Faithfull, Ferdinand, Faultline, Fate Unknown [Kędzierzyn], BETH, Gathering, Gary Moore, Placebo PS, jeszcze nowszy Gilmour, o DVD Satellite Wojciech Szadkowski. Zapraszam, Piotr Kaczkowski nowe nazwiska do czwartkowych zajęć: Chris Kenner, Arthur Conley, Marvin Gaye, Solomon Burke, Howard Tate.


26 marca 2006 r.
Jim Kerr o sobie i Simple Minds; koncert w piątek w Stodole, także z wizytą Pustki. Wysyp polskich nowości: T Love, Mistic, Renata Przemyk, De Mono, wkrótce B.E.T.H. a z zagranicy Cassandra Wilson, Ben Harper, Michael Stipe i Flower Kings: Paradox Hotel za chwilę a koncert w Poznaniu 7 kwietnia. Zapraszam, Piotr Kaczkowski do notatek: Ben E King, Martha Reeves/Vandellas, Fontella Bass, Smokey Robinson/Miracles, Albert Ammons, Marvin Gaye.


9 kwietnia 2006
Believe i B.E.T.H muzyka i opowieści. Także z nowej polskiej półki Pogodno, Tomasz Stańko, Adam Pierończyk, Lizard, Interzona, Halina Frąckowiak, Agressiva 69, Karaplios/Dewódzki, czytanie Agnieszki Osieckiej. Również RHCP, Queensryche, Raconteurs, Calexico, Fish, Graham Coxon i ...Enrico Caruso. Zapraszam, Piotr Kaczkowski do czwartkowych notatek: Gene Pitney, Jimmy Rushing, Sam Cooke, Isaac Hayes, Al Green, Four Tops, Lamont Dozier, Jimmy Yancey.


16 kwietnia 2006
Andreas Kisser przed wtorkowym koncertem Sepultury - sprawdź kto i dlaczego zdobędzie puchar Mistrzostw Świata. Z nowości majowo- czerwcowych: Paul Simon, Archive, Fish, niespodziewani Slash i Jack White, także Stereophonics, Mark Knopfler i Emmylou Harris, Indochine, Queensryche, Believe, Secret Machines, Morrissey, David Gilmour+, Enrico Caruso. Do czwartkowych notatek: Ray Charles, Sy Oliver, Milt Jackson, Otis Redding, Aretha Franklin.


23 kwietnia 2006
Tool, Flaming Lips, Mark Knopfler i Emmylou Harris, k.d.lang, Eliza Grochowiecka, Paweł Rosak, Organizm, Brain Story, Jacek Kulesza w utworze nagranym DZIŚ, Dr John, Therapy?, Archive, Killing Joke, Carmine Appice, Dresden Dolls, Gary Moore, Strange Attractor, Raconteurs, The Gathering. Zapraszam, Piotr Kaczkowski do notatek: Chic, Donna Summer, Sly & The Family Stone.


7 maja 2006
RCHP - Stadium Arcadium - z tuzin papryczek, z jazdy obowiązkowej ostatnich dni i z własnego wyboru. Także Glen Tipton/John Entwistle/Cozy Powell, Sonic Youth, Haiku Fristajl,Natacha Atlas, Scritti Politti, Fiery Furnaces, Joe Bonamassa, Grandaddy, a z propozycji do Minimaxu pl 4 - Ashes Hill z Krakowa. Do notatek: Impressions, Sister Sledge


30 kwietnia 2006
Tool ciąg dalszy, Pearl Jam poszerzony, Sonic Youth, Raconteurs, Natacha Atlas, Andrzej Dylewski: Dylewski&Taylor Band, Bruce Springsteen, Vreen [Gdańsk], Coma plus Mark Knopfler i Emmylou Harris o swojej płycie. Zapraszam, Piotr Kaczkowski Do notatek: Percy Sledge, Bar-Kays


14 maja 2006
RHCP z pudełka, Roger Waters z konferencji + Dark Side replika i oryginał, Neil Young, Muse, The Sounds, Agressiva 69 + Hetane, Che!, Man From The Moon [Toruń], Janerka+, Panic At The Disco, Doors+, Scritti Politti, Grandaddy, Raconteurs, Young People do notatek: Willie Dixon, Little Johnny Jones, Edwin Starr, Temptations, Jimmy Ruffin, Jr Walker


21 maja 2006
Archive, Myslovitz, druga ciemna strona oryginał z 1973 i replika 2006: wsród wykonawców Adrian Belew, Robby Krieger, Tommy Shaw, Tony Levin, Rick Wakeman, Steve Howe, John Wetton. Także DeLaCore [Mińsk Mazowiecki], The Prezent [Bolesławiec], Polski Ogień, Red Emprez i inne nowości. Do notatek: James Brown, Detroit Spinners, Rare Earth, Elgins, Vanilla Fudge.


28 maja 2006
Coma, Futureheads, Zola [Tsotsi], Matisyahu, Gnarls Barkley, Stills, Lacuna, Haiku, Frank Black, Grandaddy + ELO. Trzecia strona Dark Side [Dream Theater], do kalendarza 9.10 Torwar DP, do notatek: Billy Preston, Syreeta [Rita Wright], Velvelettes, Big Bill Broonzy, Supremes/Four Tops, Undisputed Truth, Leadbelly


4 czerwca 2006
Stone Sour z nowego sierpniowego albumu + bilety do Spodka na środę, i na Sisters of Mercy do Krakowa na sobote, Plan B, Little Man Tate, Timo Maas, Brainstorm, Grzegorz Kupczyk, DT, DM, DR i DG. Do notatek nocnego Minimaxu: Ruth Brown, Prof. Longhair, Les McCann i Eddie Harris, Danny Hathaway Zapraszam po koncercie Comy, Piotr Kaczkowski


11 czerwca 2006
Polski Ogień, Grzegorz Kupczyk/Kruk, Maanam, Buddy Guy, Primal Scream, Anathema, Tom Yorke, Black Angels, Snow Patrol, Motorhead, Rolling Stones, Bic Runga. DM i DT. Troche biletów i nawet karnet. Do notatek: Clovers, Cookies, Coasters, Clyde McPhatter/Drifters, Joe Turner, Cardinals, Robins, Tom Clay.


18 czerwca 2006
ARCHIVE - przed jutrzejszym koncertem, rozmowy sprzed 3 lat i sprzed 3 tygodni + ostatnie zaproszenia. Wśrod nowości The Dears i Keane. Także zaproszenia i płytki od Believe. Do notatek: Hollies, Coasters, Don Covay, Capitols, Shorty Long, Eddie Holland, Contours, Otis [Redding] & Carla [Thomas], Mitch Ryder.


25 czerwca 2006
Buddy Guy, muzyka i rozmowa przed wtorkowym koncertem w Zabrzu. Z innych zakątków: Gościnino, Choszczno, Świebodzin. Nowy model: Revolver - replika 2006. Wśrod nowości Godsmack i Sigur Ros. Do notatek: Jackie Moore, King Floyd, Clarence Carter, The Beginning Of The End, The Persuaders, Major Lance.


2 lipca 2006
Dużo nowych płyt: Inni, Kamel z Bardzo Elegancko, No Plastic Inside, Cytrus, Krzak, Ed Harcourt, Woven Hand, Zebrahead, Wolfmother, Wolverine, Justice, Voivod, Cheap Trick, Paatos, Lambchop z końca sierpnia, Yorke, Gilmour, Jim Morrison, trochę The Cult przed koncertem za tydzień. Do notatek [już wakacyjnych] James Brown, Sly & The Family Stone.


9 lipca 2006
Powtórka z The Cult przed jutrzejszym warszawskim koncertem + bilety. Z nowości Haiku Fristajl, Ziggy Marley, Declan O'Rourke, Thom Yorke, ormiańsko-rosyjski Deti Picasso, Paatos, nowy koncertowy David Gray + U2. Także Sigur Ros, i Lambchop nadal sierpniowy. Zapraszam zaraz po meczu, Piotr Kaczkowski


16 lipca 2006
Muzyka ze zbliżającego się Castle Party w Bolkowie: De/Vision, Fading Colours, Riverside, Clan Of Xymox - całkiem nowa płyta. Także z nowości Bowie, Metallica, Howard Jones, Lambchop, Pipettes, Tom Petty, Amy Millan, The Knife, Illdisposed, Outcast, Franti & Spearhead, Massive Attack, Soul Mekanik vs RW, David Gray, Nick Mason wspomina Syda Barretta.


23 lipca 2006
86 świeczek na urodzinowym torcie "ojca chrzestnego polskiego rocka" Franciszka Walickiego, Depeche i Amadeus w Szwajcarii, SBB, James Brown 2007, Imogen Heap, Żywiołak, TV on the Radio, Eric Burdon, Waters w hołdzie Barrettowi, Elephone, Pride & Fall. Do kalendarza Fish 1-3.X [Bydgoszcz, Warszawa, Kraków], do notatek: Roy Brown/The 5 Royales.


30 lipca 2006
James Dean Bradfield, Slayer, Tom Petty, Stone Sour, Billy Joel, IAMX, Morrissey ps, Declan O'Rourke, Lisa Germano - to wsród premier. Także Zmiana Turnusu cz. I - kilka bardziej znaczących płyt ostatnich tygodni, ktore mogły umknąc Państwa uwadze. Do notatek wakacyjnych: Bobby Byrd, Soul Survivors, Vicki Anderson.


6 sierpnia 2006
"Nie jestem dobry w wypowiadaniu sie. To, co mam do przekazania wyrażam muzyką." Najważniejsze utwory Davida Gilmoura za dwa tygodnie, początek układania już dziś. Także przed koncertami Nate James/Simply Red i operą Rogera Watersa. Wśród premier Iron Maiden, Billy Talent, Tom Petty, Woven Hand, Big Runga, The Walkmen i Walter Trout.


13 sierpnia 2006
Elvis Costello i Allen Toussaint, We Are Scientists, Farben Lehre, Żywiołak, Black Label Society - nowy album za 4 tygodnie, Red Pink grają Floydów, Tom Petty, Cemetery Of Scream, Kasa Chorych, Joe Bonamassa dla powracających z wakacji, Także David Gray i Billy Joel z oklaskami i zwiastun Massive Attack. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


20 sierpnia 2006
Na 6 dni przed pierwszym polskim koncertem - ułożona przez słuchaczy minimaxu dwudziestka Davida Gilmoura. Przypominam, że rozmowa z artystą w czterech odcinkach od poniedziałku do czwartku o 9.15. Do notatek nocnego minimaxu: Motorhead, Steve Hackett, Gov't Mule, Ramona Rey, Jeff Beck, Little Richard, Dead Kennedys i Roy Orbison.


27 sierpnia 2006
Ponad 500 komentarzy po prapremierze Ca Ira Rogera Watersa i trójkowym maratonie ze Stoczni z Davidem Gilmourem w roli głównej w czasie koncertu i długo po nim. Na nowych płytach Bob Dylan, Gov't Mule, Elton John, Hope Of The States, Apocalyptica, Steve Hackett, Virgin Steele, także powiększony szary kącik pianistyczny.


3 września 2006
Piotr Wiwczarek - gitarzysta i wokalista zespołu Vader zapowiedział się z wizytą. Z bardzo nowych płyt Mars Volta, Audioslave, Black Label Society, Keb Mo, Regina Spektor, Peter Frampton, Dream Theater, Leonard Cohen, Iron Maiden, Gov't Mule, przed koncertem Sophie Solomon a po Elton John. Także nowa trzeszcząca płyta i jeszcze nowszy Morrissey.


10 września 2006
Lewa strona literki M: Jesienny wysyp rozpoczęty: Kombajn, Puchowski solo, Iluzjon. Także Steve Hackett z czwartku i z nowej płyty, Black Label Society, Cave, Stone Sour, Mars Volta, Gov't Mule, Audioslave, Frampton. Gray i Elton w szarym kąciku, trzypłytowy Dream Theater, Johnny Cash, trzeszczący Coleman Hawkins, no i jeszcze nowszy Morrissey.


17 września 2006
Z wizytą i nową płytą zespół Root. Także w całości pierwsza rozmowa z Davidem Gilmourem. Uwaga: nagrania ze Stoczni pojawią sie w środę, czwartek i piątek o 8.50. Z przedpremierowych płyt dziś Laibach, Maleńczuk, Pustki, Cohen, Noise For Destruction, Yo La Tengo. Także Kombajn, Nick Cave, Mars Volta, Jimi Hendrix. Zapraszam, Piotr Kaczkowski


24 września 2006
38 urodziny Minimaxu nowymi dokonaniami postanowili uświetnić m. inn: Avalanche, Bono, Decemberists, Elektryczne Gitary, Emigranci, Bryan Ferry, Hammer Fall. Long Blondes, Mana, Mastodon, Satiricon, Sting, Tom Waits, Walls Of Jericho. Będzie jeszcze nowszy Cave i jeszcze, jeszcze nowszy Morrissey. Także wszystkie sygnały oraz rozmowa z Rogerem Watersem.


1 października 2006
David Gilmour ze Stoczni Gdańskiej. Trzy utwory przygotowane specjalnie dla Trójki i wyłącznie do prezentacji w naszym programie zostaną powtórzone między 23.07 a północą. Wśród premier One Million Bulgarians, Żywiołak, Europe, Quidam, Millenium, Deftones, Scissor Sisters, John Mayer, Paul McCartney, Agro, Solomon Burke. Także Fish przed koncertami w Polsce [bilety nieliczne ale jednak] oraz "monolog" Iana Gillana. Koncert DP 9.10 w Warszawie [również nieliczne ale jednak].


8 października 2006
Do spakowania egzemplarze Teraz Rock, bilety na Deep Purple, tekturki Davida Gilmoura. Do rozpakowania pianino od Tori Amos, boks od Tadeusza Nalepy. Trochę nowej opowieści Iana Gillana przed jutrzejszym koncertem. Clapton, One Million Bulgarians z wizytą, Satyricon, Bolin, Novika, Kulesza, SBB, Black Crowes, od Gilmoura ps, Citizen Cope z tortem. Do notatek: Iron Butterfly, Doug Ingle, In-A-Gadda-Da-Vida. Utwór Deep Purple Son Of Alerik na nowym wydaniu cd Perfect Strangers.


15 października 2006
Jedzie Kombajn. Nowa płyta "Lewa strona literki M" już za chwilę. Także The Car Is On Fire, 2TM23, Paweł Rosak, Artrosis, Grzegorz Turnau, a na półce z zagranicznymi nowościami Ray Wilson, The Killers, Brakes, Jarvis, Badly Drawn Boy, Jarvis, Agro, Angra, Fats Domino, Tony Bennett, , Devastations, Eisbrecher, U2/Greenday, Born From Pain. PS zapewnią David Gilmour i Martina Topley-Bird. Do notatek: Rare Bird - As Your Mind Flies By.


22 października 2006
Jedzie Kevin [Arnold, premiera płyty Masto Don't Drivers za chwilę]. A w koszyku jeszcze sterta innych nowości: Muzyka Końca Lata, Kombajn, Coma, Les Bigos, One Nation, Wilki, Pharell/Snoop Dog, Winger, Lemmy Kilmister, Robert Plant, Agro i Angra, Devastations, Jerzy Grunwald, Rod Stewart, Raconteurs, Pustki, Tom Waits, Skin, Danilo Venturi, Ray Wilson, Datsuns, Cooper Temple Clause, Alice Cooper. Ps od Davida Gilmoura. Do notatek: Emerson Lake And Palmer: Tarkus, 1971, The Nice [1969], King Crimson [In The Court Of The Crimson King, 1969] oraz Butchering The Beatles: wielkie utwory odczytują m. inn. Geoff Tate, Billy Idol, Billy Gibbons, John Bush, Tommy Shaw, Tim "Ripper" Owens, Aynsley Dunbar, Yngwie Malmsteen. Premiera 30 października 2006.


29 października 2006
Archive przed koncertami za tydzień + opowieść Craiga i bilety. Także Root, Kofeina [Olsztyn], Bardzo Elegancko [Świebodzin], Tramway [Wrocław], Novika, Tom Waits, Chris Rea, Robert Plant, Sting, Lisa G. Piękne wydawnictwo w rocznicę śmierci Miry Kubasińskiej. Wspomnieniowy Tim Buckley i ostatni Ray Charles. Nowy serial The Cure. No i Jerry Lee Lewis. Do notatek Caravan.


5 listopada 2006
Za 2 tygodnie "nowa" płyta The Beatles - Love. Także z przyszłości Tom Waits, JJ Cale + Eric Clapton, Anathema, Krystyna Prońko, Agressiva 69, The Veils, Thouc, Mark Knopfler, PJ Harvey dla Johna Peela, Rain i pewnie LG. Archive przed jutrzejszym warszawskim koncertem: Darius i ostatnie bilety. Debiuty: Husky, Cafe Rock, Tales of Diffusion, Ziemia. Do notatek: Steamhammer


12 listopada 2006
Czy to naprawdę rok 2006? Nowe płyty wydają The Who, Cat Stevens, The Beatles. Także Guillemots, Lisa Gerrard, Tom Waits. Z wizytą [i pudełkiem płyt] Irek Dudek, sprawozdanie z konferencji Genesis, tort dla Neila Younga, bilety na Pustki, do zapakowania Kombajny. Stereolab, Okean Elzy, One Nation, Sandaless, Leszek Możdżer, Trivium, Agressiva.


19 listopada 2006
Jedzie Car. The Beatles - Love. Mówią Paul McCartney, Ringo Starr, George Martin i Giles Martin. Alfabetycznie: Anathema, Blackfield, Coldplay. November z winylu, Inersis, Nurzyki, Okean Elzy przed czwartkowym koncertem w Kongresowej plus bilety. Z wizytą Adam Pierończyk. Minimax pl 4 - pierwsza płyta 2007 roku. A złodziej? Nadal kradnie ananasy.


26 listopada 2006
Harlem, Groniec, Turnau pamięci Marka Grechuty, Moonlight dziś rozpakujemy płytę a za tydzień Maja Konarska z wizytą, nowy Delight, Les Bigos, Citizen Cope, Pineapple Thief, Wetton/Downes, Guillemots,Thunder, Skid Row, Styx z orkiestrą, Tony Bennett celebruje 80 urodziny. Minimax pl 4 zamknięty i gotowy, data wydania jeszcze nie ustalona ale posluchać można.


3 grudnia 2006
Grudzień tylko w kalendarzu. W koszyku zaś nowe płyty: Weird Al Yankovic, Therion, Thunder, Beirut, Smolik, NAS i Faithless. Niektóre przyszłoroczne. Do tego dobre słowo od Mai Konarskiej. Proszę też zarezerwować czas na 21. i 22. kwietnia. Zapraszam Zastępczo Grzegorz Zembrowski Do notatek: NOL - Niezidentyfikowany Obiekt Latający.


10 grudnia 2006
W kalendarzu nadal grudzień. W koszyku jakby nowych płyt coraz mniej ale mimo wszystko jest ich kilka - na 3 godziny wystarczy: Aluminium, Krzak, znowu Thunder, Tristania, Niebo, Negative, całkiem nowy Floyd i Jools, a na domiar złego jeszcze plagi egipskie. Czyli grudniowo ale jeszcze nie światecznie. Zaprzaszam Zastępowy Grzegorz Zembrowski


17 grudnia 2006
Święta już za tydzień, koszyk coraz pustszy, czas zamiast nowych płyt pakować prezenty, ale mimo to coś się znalazło: David Gilmour, The Who, Marillion. Czego chcieć więcej? Ale dziś przede wszystkim będziemy czytać listy, te z kartek pocztowych i te z butelek. Zapraszam zastępowy Grzegorz Zembrowski PS. Minimax Pl 4 w pierwszych dniach stycznia

[----- Podzial strony -----]

7 stycznia 2007
Sandaless, Inersis, Ziemia, Succumb, Tramway, Mjut, GandahaR, One Nation, Lasal, Pavulon Twist, Londyn, Korek, Żywiołak, B.Elegancko, Pink Elephant, Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach - witamy na płycie *minimax pl 4* - premiera już za tydzień. W programie ponadto: Paulina Maślanka i Jarek Baran z nową płytą Delight, DMB, Blackfield, Kenny Wayne Shepherd, Patrick Wolf, Swell Season, Ari Hest.
Zapraszam,
Piotr Kaczkowski

Polecane